Голобу - це символ Святого Духу

Уявіть собі, що ви розпочали похід у гори, куди ви ніколи раніше не ходили. Ви чули, який неперевершений краєвид знаходиться на самій вершині гори, такого ви ще ніколи не бачили, і більш за все ви хочете туди потрапити. Ви зробили перший крок — дісталися до гори й знайшли початок стежини – але ви не впевнені в маршруті. Ви знаєте, що на шляху до вершини на вас чекають складні ділянки, які буде важко визначити, і без допомоги ви можете травмуватися або зійти зі стежини.

Проте, на початку стежини вас зустрічає провідник. Ви вже спілкувались з ним раніше — до речі, саме він допоміг вам вибрати цей маршрут. Тепер він буде з вами на протязі всього походу і буде безпечно направляти до вершини гори.

Отже, до чого тут Святий Дух?

Після того, як ми проявили нашу віру в Ісуса Христа, покаялися в своїх гріхах і христилися, ми, по суті, знайшли «гору» і розпочали шлях назад до Бога. Святий Дух, чий вплив допомагає нам дістатися до «початку стежини» через хрищення, який свідчить, що Ісус Христос є Син Божий а також що Його Цекрва істина, — стає нашим постійним супутником, щоб направляти нас на цьому шляху в добрі та впогані часи, після того, як ми вступили у завіт хрищення.

Хто такий Святий Дух?

Святий Дух — це третій член Божества, який представляє собою духовну істоту без тіла з плоті і кісток. Не зважаючи на те, що всі три члени Божества — це різні особистості, вони єдині у своїй меті «здійснювати безсмертя і вічне життя людини».

Ролі Святого Духа

Святий Дух виконує безліч ролей в Своєму прагненні допомогти нам повернутися до Бога. Ось деякі з них:

  • Свідчити. Одна з головних ролей Святого Духа — це свідчити про Небесного Батька та Ісуса Христа, що вони існують і що вони люблять нас. Він допомагає нам пізнати духовні істини настільки могутньо, що свідчення від Святого Духа виявляється більш переконливим, ніж будь-який інший процес отримання знань.
  • Навчати – Яків 4:13 в Книзі Мормона говорить: «Дух каже правду і не каже лжі. Отже, Він каже про речі, як вони дійсно є, і про речі, як вони дійсно будуть». Святий Дух просвітлює наш розум і відкриває наше розуміння духовних істин, допомагає нам бачити речі, «як вони дійсно є». Святий Дух навчить нас тільки тому, що є істина.
  • Попереджати. Іноді Святий Дух проявляє себе у вигляді застережливого голосу, підказуючи нам, коли слід вийти з тієї чи іншої ситуації, або підказує нам, що ми духовно «зійшли зі стежини». Коли ми сходимо зі шляху, Він може допомогти нам визначити, що нам потрібно змінити в нашому житті, щоб покаятися і продовжувати просуватися вперед на шляху до Бога.
  • Направляти. Чи доводилося вам коли-небудь приймати важливе рішення, не маючи впевненості в тому, що ж робити? Пошуки проводу Святого Духа можуть допомогти нам знайти спокій стосовно вірності рішення, яке ми прийняли. Святий Дух ніколи не примушує, але Він запрошує і направляє нас робити добро, любити, служити, прощати і допомагати один одному.
  • Заспокоювати. У часи випробувань і смутку Святий Дух може втішити нас і запевнити в тому, що завдяки спокуті Христа вся несправедливість у житті буде виправлена. За допомогою Святого Духа Небесний Батько огортає нас Своєю любов’ю.

Як відчути Святого Духа?

Святий Дух говорить з нашим розумом і нашим серцем, але люди відчувають Святого Духа по-різному. Уміння розпізнавати Святого Дух це процес, що триває все життя; але коли ми живемо по заповідях Бога, ми запрошуємо керівництво Духа. У Новому Завіті Павел описує плід Духа як «любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість» (Гал 5: 22-23).

Крім того, Гордон Б. Хінклі, пророк сьогодення, сказав: «Зрештою, це перевірка. Чи спонукає це людину творити добро, підняти голову, розправити плечі, чинити правильно, бути доброю, бути щедрою? Якщо так, тоді це від Духа Божого». Ми можемо бути впевнені, що на нас чекають тільки добрі наслідки, якщо ми будемо слідувати підказкам Святого Духа, а також що Дух Святий завжди буде запрошувати нас робити добро.

Дар Святого Духа відіграє важливу роль в тому, щоб допомагати нам залишатися на шляху до Бога. В заключній частині цього циклу ми поговоримо про те, як витерпіти до кінця.

Дізнайтеся більше про Євангелію Ісуса Христа в першій, другій та третій частинах цього циклу статей.

Ця стаття була опублікована англійською мовою на сайті mormon.org та перекладена Половченко Оленою.

The following two tabs change content below.

Viktor

Делюсь Евангелием онлайн/ Ділюсь Євангелією онлайн/ Sharing the Gospel Online
Позначки: