мозок мормонів

(Надане фото) монітори панелі управління показують учасників МРТ (вгорі), сканування мозку (внизу зліва) і релігійні відео, показані учасникам дослідження (правий нижній кут).

U. Study використовує результати МРТ-сканування групи колишніх місіонерів СОД, щоб перевірити реакцію мозку на релігійні відео.

МРТ знімок мозку Оріели Брансвік Петерсон, зроблений під час релігійних переживань, світився, як новорічна ялинка.

Петерсон (29 років) була відданою мормонкою усе своє життя. Але коли вона побачила це зображення, вперше її віра стала не просто абстрактною.

«Я нарешті маю маленький шматочок фізичного доказу того,… що я щось відчуваю, і я не божевільна», − сказала вона. Він показує, що «ви відчуваєте щось захопливе, що змінює життя, і… щось особливе і ні на що не схоже».

Дослідження, опубліковане в Social Neuroscience, показало, що центр задоволення в мозку, відомий як прилегле ядро, світиться, коли мормонські місіонери «відчувають Дух».Петерсон була однією із приблизно 20 колишніх мормонських місіонерів, які були обрані в 2014 році Університетом Штата Юта для перевірки впливу релігійних переживань на головний мозок.

Це саме та зона головного мозку, яка активізується почуттям кохання, азарту та наркотиками.

Дослідники також виявили, що ці зони мозку пов’язані з активізацією фокусування уваги, а також моральними міркуваннями, самоаналізом та емпатією.

«Коли ми подивилися на зображення, ми дійсно були здивовані, наскільки послідовно ми могли бачити цю мережу ділянок мозку, які були активними, коли [учасники] констатували пік духовних почуттів», − сказав Джеффрі Андерсон, нейробіолог, який проводив дослідження.

Учасники мали бути двадцяти-тридцятирічними колишніми місіонерами, активними членами Церкви Ісуса Христа святих останніх днів. Коли учасники знаходились у МРТ-апараті, їм показували фрагменти відео, які випустила Церква СОД, що викликають духовні почуття, і мали час для читання Писань та молитви.

Їх потім попросили повідомити дослідникам, коли вони «відчували Дух», пізніше ці данні порівняли з їхнім скануванням.

Андерсон сказав, що дослідники навіть не були впевнені, чи матимуть учасники будь-які духовні переживання, знаходячись в апараті МРТ.

Але більшість учасників, за його словами, були в сльозах до кінця експерименту, що тривав годину.

Найбільш зворушливою частиною експерименту для Петерсон, яка відслужила на місії в Солт-Лейк-Сіті, був перегляд відео про «Перше видіння» Джозефа Сміта, в якому засновник мормонізму сказав, що Бог та Ісус явились йому.

«Завдяки тому що я бачила це і читала декілька разів, я не тільки мала спогади, але також відчувала емоції, і це були сильні емоції, − сказала Петерсон. – Це було грандіозно».

Продовжуючи роботу, Андерсон сподівається закінчити дослідження з представниками інших релігійних груп.

«Чи побачимо ми такі самі моделі серед інших релігійних традицій? Наскільки універсальною є ця бібліотека відповідей головного мозку? – запитує Андерсон. – Ми б хотіли дізнатися про це».

Ця стаття була написана Алексом Стакі  та вперше опублікована англійською мовою на www.sltrib.com. Переклад Карпенко Юлії.

 

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]