Ця стаття була вперше опублікована на сайті LDS Living в серпні 2018 року і публікується знову в ознаменування річниці того дня, коли Джозеф Сміт отримав золоті пластини.

Пророк Джозеф Сміт не став би тією людиною, якою він був потрібен Богові, без допомоги інших людей і подій, які сформували його життя. Багато історичних подій під час або до відновлення Церкви вплинули на Джозефа Сміта і відкрили шлях для нового одкровення. Канал Святих Останніх Днів випустив серію подкастів, присвячених оновленій історії Церкви, «Святі: історія Церкви Ісуса Христа в останні дні». Ось вісім фактів, які ви не знали про Відновлення євангелії, з цього нового подкасту, а також з книги «Святі»:

1. ВИВЕРЖЕННЯ ВУЛКАНА В ІНДОНЕЗІЇ ВІДІГРАЛО ВАЖЛИВУ РОЛЬ У ТОМУ, ЩО ДЖОЗЕФ СМІТ ОТРИМАВ ЗОЛОТІ ПЛАСТИНИ.

За даними журналу Smithsonian Magazine, найбільш руйнівний вибух на Землі за останні 10 000 років стався в 1815 році, коли на індонезійському острові Сумбава сталося виверження вулкана Тамбора. Це виверження викликало серйозні зміни погоди по всьому світу. Це був рік без літа, і в результаті цього врожай в родині Смітів пропав, а сім’я була змушена переїхати до штату Нью-Йорк, де Джозеф Сміт пізніше побачив Бога-Батька і Його Сина в чудесному видінні і отримав золоті пластини, виконуючи вказівки ангела Моронія.

2. ЛЮСІ МУЖНЬО ЗАХИСТИЛА СВОЮ РОДИНУ ВІД ЧОЛОВІКА, ЯКИЙ НАМАГАВСЯ ВКРАСТИ ЇХНІЙ ФУРГОН І КОНЕЙ.

Переїжджаючи з вісьмома дітьми до свого чоловіка в Пальміру, Люсі Мак Сміт найняла людину на ім’я містер Говард, щоб той правив їхнім фургоном. Містер Говард не тільки програв та пропив гроші, які йому заплатили, а й намагався обікрасти Смітів. Одного разу Люсі дізналася від свого старшого сина Алвина, що містер Говард викинув їхні речі на вулицю і забрав їхніх коней і фургон. Люсі вирішила протистояти містерові Говарду. Ось розповідь з книги Святі: Історія Церкви Ісуса Христа в останні дні:

«Люсі знайшла його в барі. ‘Як вірно те, що є Бог на небесах, – проголосила вона, – той фургон і ті коні, як і речі, які вони везуть, – це все моє’. Вона оглянула бар. У ньому були чоловіки й жінки, більшість з яких, як і вона, подорожували. ‘Цей чоловік, – сказала вона, піймавши на собі їхні погляди, – збирається забрати у мене все, що я маю у подорожі, залишивши мене з вісьмома маленькими дітьми абсолютно без нічого’. Містер Говард сказав, що вже витратив гроші, які вона заплатила йому за те, щоб він правив фургоном, і далі він їхати не може. ‘Ви мені взагалі не потрібні, – відповіла Люсі. – Я правитиму упряжжю сама.’Залишивши містера Говарда в барі, вонадала обітницю будь-що возз’єднати своїх дітей з їхнім батьком».

3. ДЖОЗЕФ СМІТ ВПЕРШЕ ПОЧУВ ЯКОВА 1: 5 В ПРОПОВІДІ.

Коли сім’я Смітів оселилася в Пальмірі, Нову Англію охопило «надзвичайне релігійне зворушення» (Джозеф Сміт – Історія 1:5). Різні церкви змагалися за новонавернених. Джозеф Сміт-старший, який мав деякий духовний досвід в молодості, перебував під впливом свого батька, який не вірив у організовану релігію, і вирішив не відвідувати ніякі конфесії. Люсі, з іншого боку, ходила в пресвітеріанську церкву з деякими зі своїх дітей. Бачачи, що його сім’я розділена за релігійних мотивів, Джозеф Сміт-молодший дуже хотів дізнатися істину. Одного разу він почув, як один священик у своїй проповіді поділився уривком з Писань, кажучи: «А якщо кому з з вас не стачає мудрості, нехай просить від Бога, що всім дає просто, та не докоряє, і буде вона йому дана». Він знову прочитав цей уривок вдома і вирішив діяти згідно зі словами Якова.

«Для нього пошук істинної церкви і пошук істини був справою його душі і питанням його власного порятунку. Це також було питанням з’єднання його сім’ї, допомоги його родині об’єднатися в тому, що, як він знав, мало вічне значення», – сказала в подкасті історик Ліза Олсен Тейт.

4. ДЖОЗЕФ СМІТ ОТРИМАВ КАМІНЬ ПРОВИДЦЯ ДО ТОГО, ЯК ЙОГО ВІДВІДАВ АНГЕЛ МОРОНІЙ.

У культурі XIX століття багато людей дотримувалися сильної віри в те, що Бог може говорити за допомогою предметів, таких як камені провидця. За кілька днів до того, як ангел Мороній вперше явився Джозефу Сміту, Джозеф зі своїм братом Алвіном копали криницю для сусіда, і він знайшов невеликий камінець, схований глибоко у землі. Джозефу було цікаво, чи може цей конкретний камінь бути каменем провидця, і більш пізні одкровення, які він отримав через нього, підтвердили цей факт. Швидко поширилися чутки про те, що Джозеф – провидець.

5. АНГЕЛ МОРОНІЙ ПОКАЗАВ ДЖОЗЕФОВІ ВИДІННЯ ДОБРА І ЗЛА ЦЬОГО СВІТУ.

Після того, як кілька разів за ніч ангел Мороній відвідав Джозефа, той розповів своєму батькові про ці відвідини та одразу ж вирушив до пагорба Кумора, щоб знайти золоті пластини. Дорогою він думав про вартість золотих пластин і про бідність своєї сім’ї. Прибуіши на місце, яке описав Мороній, Джозеф потягнувся за пластинами, але відчув неначе його чимось вдарило, він тягнувся за пластинами ще двічі і кожного разу відчував удар. Мороній з’явився ще раз і сказав, що, оскільки Джозеф не дотримувався Божих заповідей, він не зможе отримати пластини. Джозеф зрозумів, що забув справжнє призначення пластин, і почав молитися про прощення. Коли він молився, Мороній показав йому видіння добра і зла цього світу. «Все це показано, добре і зле, святе і нечисте, Божа слава та сила темряви, – проголосив ангел, – щоб відтепер ти міг знати обидві сили і ніколи не підпав під вплив та не був переможений тією злою силою».

6. АНГЕЛ МОРОНІЙ ПОПРОСИВ ДЖОЗЕФА ВЗЯТИ З СОБОЮ АЛВІНА, ЩОБ ЗАБРАТИ ЗОЛОТІ ПЛАСТИНИ.

Після того як Мороній показав Джозефу видіння добра і зла цього світу, він звелів йому очистити своє серце і повернутися в те саме місце через рік. Він також сказав Джозефу, що йому потрібно взяти з собою правильну людину, щоб забрати пластини, і цією людиною був його старший брат Алвін (Святі; Дін Джессі, «Спогади Джозефа Найта про ранню історію мормонів», Дослідження УБЯ, осінь 1976 р., стор. 31). Однак лише за два місяці до призначеної дати Алвін повернувся додому з сильним болем у животі. Пролежавши в ліжку кілька днів, він покликав Джозефа незадовго до смерті і сказав йому зробити все, що в його силах, щоб отримати листи і слідувати всім даними йому настановам.

Після смерті свого брата Джозеф не був упевнений, чи зможе він отримати золоті пластини, але вирішив, що він може дотримуватися всіх даних йому заповідей. Коли настав призначений день, Мороній наказав йому взяти пластини і йти прямо додому без зволікань. Однак, коли Джозеф поклав пластини на землю, щоб закрити кам’яну скриню, в якій вони перебували, він обернувся і побачив, що пластини зникли. Мороній сказав йому, що він не дотримувався вказівок і має повернутися за листами через рік.

7. ДЖОЗЕФ СМІТ ЗУСТРІВ ЕММУ ПІД ЧАС ПОШУКУ СКАРБІВ.

Джозеф Сміт та його батько шукали скарби, коли восени 1825 року Джозеф вперше побачив свою майбутню дружину Емму Гейл. Джозеф був найнятий завдяки його здатності використовувати камені провидця. Батько Емми, Айзек Гейл, підтримав цей задум і дозволив робочим жити в його будинку, де Джозеф і зустрівся з Еммою. Хоча батьки Емми не схвалювали їхні стосунки, оскільки сподівалися, що Емма вийде заміж за когось з багатих сімей з їхньої округи, пара уклала шлюб в січні 1827 року.

8. ДЖОЗЕФ ТА ЕММА ЗАБРАЛИ ЗОЛОТІ ПЛАСТИНИ ВІДРАЗУ ПІСЛЯ ПІВНОЧІ.

Втретє, коли Джозеф повернувся на пагорб Кумора, щоб отримати золоті пластини, Мороній сказав йому, що йому потрібно залишити свої пошуки скарбів і наступного року привести з собою правильну людину, щоб отримати пластини. Пізніше Джозеф дізнався, що правильною людиною була Емма. Призначений день швидко наближався, але на той час до багатьох людей дійшли чутки про золоті пластини, і вони намагалися їх знайти. Щоб уникнути зустрічі з шукачами скарбів, Джозеф та Емма планували виїхати вранці 22 вересня, відразу після опівночі. Джозеф успішно дістав пластини і камені провидця. Він поклав їх в пусту колоду і закрив у ящику з замком.

Джозефу та Еммі доводилося захищати пластини від багатьох людей, які намагалися їх вкрасти. Але після отримання пластин почався переклад Книги Мормона, і відновлення Церкви Ісуса Христа могло тривати й надалі.

Ця стаття була написана YvonneLiu та опублікована на ldsliving.com під назвою«8 things you may not have known about Joseph Smith obtaining the gold plates»

Українська © 2020 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2020 LDS Living, A Division of Deseret Book Company

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]