Дівчата-вивчають- Книгу- Мормона

Ця стаття перероблена з розділу в моїй новій книзі “How Much Do You Want It?”, в якій я розповідаю про те, як розвивати міцне свідчення. В цьому розділі говориться про те, як розвинути звичку вивчати Писання регулярно так, щоб ви насправді робили це день за днем.

Одного разу я запитала тренера: “Яку найкращу кардіо вправу мені варто робити?” Я думала, що він скаже щось про біг або можливо плавання – і те і інше спалює багато калорій.

Його відповідь була простою і глибокою: “Будь яку, яку ти будеш робити”.

“Що?”

“Що ти любиш робити? Це те, що ти повинна робити. Тому що в такому випадку ти будеш насправді це робити”.

Не настільки важливо як, а ймовірність того, що це буде робитися послідовно.

Те ж саме стосується й вивчення Писань. Найкращий спосіб вивчати Писання це будь-який спосіб, аби ми дійсно це робили!

Як зробити так, щоб ми це дійсно робили? Ось лише кілька методів вивчення Писань, якими я користувалася протягом багатьох років. Можливо, щось надихне вас спробувати це використовувати або змінити план вашого вивчення.

1. Рядок за рядком

фокусуватись на кожному рядку з Писань

Ретельний аналіз одного або двох уривків може дати більше розуміння, ніж швидке читання.

Вивчення Священних Писань – це не перегони. Ми не маємо пробігати по сторінках, ковтаючи книгу, щоб отримувати від цього користь. Таке читання може почати здаватися нудним і відбити бажання продовжувати, однак просто читання найчастіше є нашим особистим способом “вивчення” Писань за замовчуванням.

Іноді аналіз одного або двох віршів може дати багато поживи для роздумів. Навіть знайомі вірші можуть набути нового значення, якщо ми розіб’ємо їх на менші частини і розглянемо значення кожного слова або фрази.

2. Шукайте застосування

Слід замислитись як це місце з Писання відноситься до мене

Якщо наше вивчення Писань не пов’язане з нашим життям або нашим часом, нам треба читати уважніше.

Нефій навчав, що ми маємо застосувати “усі писання до нас, щоб були вони нам на користь і в науку” (1Нефій 19:23). Коли ми читаємо, ми можемо ставити ключове питання: “І що? Яке це має відношення до мене і моєї ситуації?”

Якщо ми починаємо наше вивчення Писань з питанням або важливою проблемою, ми знайдемо аналогію або навіть пряму відповідь повсюди в словах пророків. Ви вважаєте, що розділи в книзі Алми про війну нудні? Подумайте про це ще раз, це схоже на те, що відбувається навколо нас зараз!

3. Досліджуйте персонажів

підкреслюйте та записуйте вірші

Так само, як ми аналізуємо вигаданих книжкових персонажів, ми можемо уважніше розглянути реальних персонажів з Писань.

Хоча люди зі Священних Писань не вигадані персонажі, ми можемо використовувати деякі методи, які ми засвоїли колись на уроках літератури. “Персонажі” мають багато рис, які дають нам як хороші так і погані приклади для наслідування.

Коли ми читаємо, ми можемо ставити наступні запитання: “Хто це говорить? До кого він звертається? Що я можу дізнатися про цю людину? Які його мотиви? Чи схожий я чимось на нього? Як я можу слідувати хорошим прикладам, які я бачу?”

Наприклад, вивчаючи Йону (того, який потрапив до черева кита), ми можемо дізнатися про те, чому іноді ми “тікаємо” від того, що Господь хоче, щоб ми робили, або навіть як ми можемо “обурювати” чудеса! Якщо ми уважніше розглянемо персонажів “військових розділів”, таких, як Капітан Мороній і Амалікія, ми знайдемо більше речей, яким ми можемо навчитися, ніж нам здається.

Якщо дивитись на цих людей як на реальних людей, їхній досвід стане більш реальним для нас. Це дійсно робить їхні історії більш актуальними для нашого власного життя.

4. Насолоджуйтесь мовою

Біблія лежит -на столі

Читання Писань – це врешті решт просто читання. Захоплюйтесь прекрасною прозою.

Хоч іноді буває так важко розуміти деякі уривки Священних Писань, наче вони написані грецькою, латино або на івриті в оригіналі, інші уривки дійсно гарні і зрозумілі. Це тому, що вони написані як гімни або пісні.

Ми можемо знайти деякі з цих уривків в посиланнях на Священні Писанні під кожною піснею в збірниках гімнів. Колись я зробила читання текстів всіх гімнів і пошук віршів до них проектом мого особистого вивчення. Це був чудовий досвід сповнений Духом, і я знайшла багато прихованих скарбів мудрості і прекрасну мову.

Красномовність і істина цих уривків має силу надихати наші серця і розум.

5. Порівнюйте і протиставляйте

Бог врятував

Чому Бог врятував Шедраха, але не врятував Авінадія? Відповідь на це питання може принести велике розуміння.

Є кілька способів, якими можна це зробити. Один з них, порівнювати паралельні посилання з Біблії і Книги Мормона або Дорогоцінної перлини. Це завжди допомагає ясніше розуміти події просто тому, що вони викладені по-різному.

Інший вид порівняння – розібратися в тому, як різні пророки або групи людей справлялися зі схожими ситуаціями.

Наприклад, чому Шедрах, Мешаг та Аведнего уникли смерті від вогню, а Авінадій – ні? Чому Анті-Нефій-Легії вирішили скласти свою зброю війни назавжди навіть під загрозою смерті, в той час як інші люди билися, щоб захистити свої сім’ї і свободу?

Вивчення і розмірковування над такими порівняннями може дійсно допомогти нам зрозуміти, які євангельські персонажі звертаються до наших сердець, які духовні пріоритети найбільш важливі для нас, і як Бог може творити чудеса різними, здавалося б навіть протилежними способами.

6. Використовуйте допоміжні матеріали

Біблійний словник

Офіційні церковні інструменти можуть відкрити цілий світ можливостей для вивчення.

Церква Ісуса Христа Святих останніх днів створила всі види ресурсів для розуміння Священних Писань, і всі вони скеровують нас до чистого вчення без припущень..

Це означає, що це не просто якась людина гадає про те, чому так воно є, або про те, що це може означати. Вони засновані на одкровенні і це може бути все що завгодно, від церковних сайтів до аудіо-версій Писань, від посібника Проповідуйте Мою євангелію і буклету Особистий розвиток до Біблійного словника і Путівника по Писаннях.

Вражаюче величезну колекцію затверджених Церквою ресурсів ви можете знайти в своїй кишені або сумочці, якщо користуєтесь безкоштовним додатоком Gospel Library.

В ньому навіть є можливість робити “нотатки на полях” і перехресні посилання. Я більш за все полюбляю різні посібники для Семінарії та Інституту.

7. Створіть шкалу часу

Старий Заповіт

Хочете прочитати Старий Заповіт за тиждень? Це можливо (так би мовити).

Більшість Головних робіт Церкви не були упорядковані в суворому хронологічному порядку. Під “хронологією” в Біблійному словнику ми дізнаємось, що порядок книг Старого і Нового Заповітів виглядає так, ніби хтось перетасував колоду карт, принаймні один раз. Якщо все знов упорядкувати, це допоможе побачити більше сенсу у загальному посланні.

Ми маємо пам’ятати, що в Книзі Мормона події Книги Етера (яка розміщується майже в кінці книги) сталися на початку, а записи Мормона і Моронія містять їхню переписку між собою. В Ученнях і Завітах є сторінка зі списком дат, коли кожне одкровення було отримано.

Якось я провела одне цікаве дослідження, ретельно переглянувши всі Головні труди, – весь мій збірник з чотирьох книг в твердій палітурці – читаючи тільки заголовки розділів.

Досить смішно звучить, що я закінчила читати всього Алму або Ісаю за одним разом! Ця проста вправа допомогла мені здійснити дивовижно освіжаючу і повчальну подорож в історію і духовний розвиток сім’ї Адама аж до початку останнього розподілу часів.

8. Читайте швидко

читайте швидко

У той час як смакування кожного уривка має своє місце, читання у швидкому темпі може допомогти нам побачити великі теми.

Добре, я знаю, що я тільки хвилину тому сказала, що читання Священних Писань не має нічого спільного зі швидкістю, але з Книгою Мормона, зокрема, це може бути досить повчальний досвід.

Читати від корки до корки краще швидко, тоді суцільне послання стає більш очевидним. Легше помітити циклічність гордині, падіння, покаяння і процвітання.

Звичайний читач може закінчити читати всю Книгу Мормона за 20 або 30 годин, витрачаючи від двох до трьох хвилин на кожну сторінку. Ми можемо навіть використовувати аудіо-версію Писань для такої пригоди. Якщо ми натрапили на щось, що ми вважаємо дуже цікавим, ми можемо зупинитися і вивчити це або якось відмітити і повернутися до цього, коли буде більше часу.

9. Тримайте в голові загальну картину

фокус на майбутньому

Тримайте наочне зображення Плану Спасіння під рукою, коли читаєте Писання.

Священні Писання писали Пророки, які дійсно розуміли План Спасіння.

З наочним зображенням під рукою ми можемо читати уривки з Писань і визначати, яка частина Плану Спасіння пов’язана з певним принципом чи вченням. Ми зможемо побачити, як це все поєднується, і при цьому, як ми вписуємось в загальну картину.

Такий метод вивчення також показує, наскільки насправді важлива Книга Мормона, тому що вона містить набагато більше доктрини, які чітко окреслюють різницю між світом духів і нашим остаточним Небесним Домом, і що насправді відбувається під час Воскресіння.

Так само Дорогоцінна Перлина дає нам суттєве розуміння нашого доземного існування і того факту, що жодне з того, що сталося під час Сотворіння, не випадково.

10. Знайдіть Христа

Христос - центр всього

Коли ми читаємо Священні Писання з точки зору загальної картини, ми бачимо одну переважаючу тему.

Звісно, якщо ми дивимося на загальну картину, ми дізнаємося, хто знаходиться в центрі неї – Ісус Христос, Спаситель. Це, зрештою, найбільш важлива частина нашого особистого вивчення Писань.

У нас є Старий Заповіт, Новий Заповіт і ще одне свідчення про Ісуса Христа. Але що це таке “заповіт”?

Біблійний словник відсилає нас до “завіту”, що означає, що принаймні частина відповіді полягає в духовному контракті, який ми укладаємо з Господом через таїнства. Читання Священних Писань – це не таїнство, але на їхніх сторінках ми знаходимо “особливі умови” наших звітів.

Ми бачимо всі дивовижні речі, які Господь дає нам, і ми бачимо наші зобов’язання і шляхи, які можуть потенційно призвести до втратити благословень, які ми хочемо отримати.

Дозвольте мені сказати про щось очевидне, що ми часто забуваємо. Нема нічого страшного в тому, щоб не довести до кінця певний навчальний план. Це не означає кинути щось на півдорозі. Це означає знайти новий план гри, який працює краще. Вивчення Євангелії є вічним завданням. Як тільки ви знайдете план, який підходить вам, ви можете почати процес поліпшення вивчення Писань кожен день.

Як ви підтримуєте ваше вивчення Євангелії на регулярній основі?

Ця стаття написана Келлі Крік та опублікована англійською мовою на lds.net. Переклад Людмили Шепелєвої.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.