Книга Мормона

Книга Мормона – це ще одна книга Священних Писань і друге свідчення про Ісуса Христа. Книга Мормона також є ще одним свідченням про силу прощення. Ісус Христос взяв на Себе гріхи всього людства. Завдяки Ісусу Христу, ви можете отримати прощення ваших гріхів – цей процес називається покаянням – і у відповідь Бог очікує, що ви будете прощати інших людей у вашому житті. Книга Мормона допомагає пояснити ці принципи.

ПРОЩЕННЯ ВІД БОГА

Коли ви навмисно робите щось проти волі Бога, це називається гріхом. Гріх може важкою ношею лягти на вашу душу. Але коли ви отримаєте прощення від Бога, ви знову зможете відчути себе вільним. Це звільнення від почуття провини може привести до тривалого спокою у вашому житті.

ПРОЩЕННЯ ПРИХОДИТЬ ЗАВДЯКИ ХРИСТУ

Ісус страждав і помер за кожного з нас. Він заплатив належну ціну за наші гріхи, дозволяючи нам ставати чистими, коли ми каємося і просимо про прощення. Після того, як люди в Книзі Мормона більше дізналися про Ісуса Христа і Його роль у їхньому спасінні, вони усвідомили, що вони мають потребу у прощенні їхніх гріхів. «О, змилуйся, – благали вони, – щоб ми могли одержати прощення наших гріхів, і наші серця могли бути очищеними» (Мосія 4: 2).

ПРОЩЕННЯ ПРОПОНУЄТЬСЯ ВСІМ

Яків, пророк з Книги Мормона, навчав, що Христовий дар прощення поширюється на кожного, хто просить про нього: «І Він приходить у світ, щоб спасти всіх людей, якщо вони прислухаються до Його голосу, бо знайте, Він терпить біль усіх людей, так, біль кожної живої істоти: і чоловіків, і жінок, і дітей, які належать до сім’ї Адама» (2 Нефій 9:21).

НЕМАЄ ОБМЕЖЕНЬ У КІЛЬКОСТІ РАЗІВ, КОЛИ ВИ МОЖЕТЕ БУТИ ПРОЩЕНИМИ

Описуючи послідовників Ісуса Христа, що жили в Його час, пророк Мороній сказав: «Але стільки, скільки вони каялися і прагнули прощення з щирим наміром, їм прощалося» (Мороній 6:8). Бог розуміє, що ви будете грішити, і доки ви будете звертатися до Нього, щоб покаятися, доти ви будете отримувати прощення.

ПРОЩАТИ ІНШИХ

Так само, як Бог прощає вас, коли ви скоюєте гріх, ви також можете прощати тих, хто завдав вам шкоди або образив вас. У кожного з’являється причина в певний момент пробачити когось іншого. Питання полягає в тому, дозволите ви своїм важким почуттям поїдати вас зсередини, чи відпустите їх, вірячи в жертву Ісуса Христа, яка може зцілити вас і повністю все виправити?

БОГ ПРОЩАЄ, І НАМ ТРЕБА РОБИТИ ТАК САМО

У Книзі Мормона Ісус Христос дуже ясно сказав, що якщо чиєсь щире каяття є достатнім для Бога, це також має бути достатнім для нас. Він сказав: «Тому Я кажу тобі: Іди, і, хто б не грішив проти Мене, того ви судитимете за гріхи, які він вчинив; а якщо він зізнається у своїх гріхах перед тобою і переді Мною і покається у щирості свого серця, того ви прощатимете, і Я його прощу» (Мосія 26:29). Ісус також навчав: «Якими людьми повинні ви бути? Істинно Я кажу вам, такими самими, як Я є» (3 Нефій 27:27). Ісус і Його Батько готові пробачити ваші помилки. Тому, якщо ви хочете бути такими, як Вони, ви маєте також вчитися прощати інших.

ІСУС ЗАПОВІДАВ НАМ ПРОЩАТИ

Щастя можна знайти через послух вченням Христа, і одне з цих вчень – це прощення. Можливо, ви знайомі з деякими біблійними вченнями Ісуса, пов’язаними з цією темою. Він говорив Своїм учням прощати «аж до семидесяти раз по семи» (Матвій 18:22). У Молитві Господа, яка зустрічається і в Новому Завіті, і в Книзі Мормона, Він навчав: «І прости нам борги наші, як ми прощаємо боржникам нашим» (3 Нефій 13:11).

ПРИКЛАДИ ПРОЩЕННЯ У КНИЗІ МОРМОНА

Книга Мормона сповнена прикладами прощення – як тих, хто отримав прощення від Бога, так і тих, хто пробачив своїх братів та сестер. І ось кілька прикладів.

ЕНОШ

Ви коли-небудь відчували тягар своїх помилок і бажання очистити свою совість? Якщо так, тоді, можливо, ваша історія схожа на історію Еноша. У Книзі Мормона не повідомляється про те, якими саме були гріхи Еноша, а тільки про те, що він був дуже стурбований благополуччям своєї душі. Під час полювання в лісі, він прихилив коліна в молитві. «І моя душа жадала; і я став навколішки перед моїм Творцем, і я заволав до Нього в палкій молитві і благанні за свою власну душу» (Енош 1: 4). Після того, як він молився цілий день і ніч, Енош почув голос Господа, що говорив: «Енош, твої гріхи прощені тобі, і ти будеш благословен» (Енош 1: 5). Тоді Енош запитав, як це сталося, на що Господь відповів: «Через твою віруі в Христа, Якого ти до того ніколи не чув і не бачив» (Енош 1: 8).

НЕФІЙ

Нефій був однією з дійових осіб Книги Мормона. Все його життя його непокірні брати виступали проти нього і переслідували його. Одного разу брати так розсердилися на нього, що намагалися його вбити. Нефій писав: «І сталося, що я щиро простив їм усе, що вони вдіяли, і наполягав, щоб вони молилися Господу Богові своєму, щоб Він простив їх» (1 Нефій 7:21).

Книга Мормона навчає обох видів прощення: коли прощає Бог, і коли ми прощаємо інших. Коли ви читаєте розповіді про чоловіків і жінок в цій книзі, ви можете отримати надихаючі думки, які допоможуть вам знайти спокій і прощення у власному житті.

Хочете знайти більше історій про прощення? Ми тут, для того, щоб допомогти вам. Заходьте в чат прямо зараз.

Чи готові ви дізнатися більше стосовно вчень Книги Мормона про прощення? Замовте безкоштовний екземпляр Книги Мормона.

Хочете більше дізнатися відносно вчень Христа про прощення та інші важливі питання? Заплануйте зустріч з місіонерами.

Ця стаття була написана англійською мовою та опублікована на сайті mormon.org. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Позначки: