віруючий вивчає Книгу Моромна

Попросити когось прочитати 532 сторінки друкованої дрібним шрифтом книги (Книгу Мормона – ред.) в дні цифрових технологій – завдання не з простих. Ми так призвичаїлись до 140 знаків, коротких розважальних відео та анімованих гіфів, що сісти, щоб дослідити та обміркувати складну книгу, здається мукою.

Раніше люди так раділи новій книзі, як сьогодні радіють, коли знаходять хот-спот с wifi, щоб перевірити Інстаграм. Приблизно двісті років тому хлопцю на ім’я Парлі Пратт подарували примірник Книги Мормона. Він сказав: «Я читав увесь день; їжа була мукою, у мене не було ніякого бажання їсти; коли настала ніч, сон став мукою, тому замість сну я надав перевагу читанню». Цікаво, чи знав Парлі, що він описує все це підлітку з мобільним телефоном у 21 столітті?

Небагато людей дійсно знають, що заховано на сторінках Книги Мормона. Я не можу уявити, яким було б моє життя, якби я не знайшов час для читання тих сторінок між заняттями серфінгом, будучи двадцятиоднорічним панком. Я не можу уявити все, що я би втратив.

Найперший вірш у цій книзі говорить про важливість гарного виховання. Уявіть собі! Саме в наш час це необхідно, як ніколи. Той вірш не мав бути там, але внаслідок низки подій, він став першим віршем усієї книги.

Коли я читав далі, я дізнався про хлопця на ім’я Нефій, який був повністю слухняним своїм батькам. Він шанував та підтримував їх. А ми живемо у часи, коли діти керують батьками та не поважають дорослих.

На днях мені довелося на одному спортивному заході слідкувати за тим, щоб діти не входили на певну територію. Коли один хлопець спробував зайти на ту територію, я по-доброму сказав йому, що територія зачинена. Спочатку він проігнорував мене, а потім наблизився до мене та сказав: «Більше ніколи не груби мені!». Ця одинадцятирічна дитина могла б бути зовсім іншою, якби навчалася від Нефія, а не від своєї улюбленої поп-зірки або телешоу. Я сподіваюся, що коли-небудь він прочитає Книгу Мормона.

Я особисто навчився у Нефія, що я маю дотримуватися Писань та мати їх перед собою. І якщо я робитиму так, це допоможе мені пройти крізь густий туман та гучні голоси до дерева, яке є Христос, і після того, як я скуштую плід Христової любові, я вже ніколи не випущу його з рук.

Я дізнався, що «винуваті вважають істину тяжкою» і що «малими засобами Господь може вершити великі справи». Я дізнався, що Бог не позбавить мене випробувань в моєму житті, але якщо я буду виконувати заповіді, Він буде «живити мене, і зміцнювати мене, і забезпечувати засобами, з допомогою яких я зможу виконати те, що я маю виконати».

Я дізнався, що ця велика земля (США) була обрана, щоб стати землею свободи, і єдине, що може позбавити її цієї свободи, – непереборний голос більшості, що обирає нечестя замість праведності.

Я дізнався напевно, що існує протилежність у всьому, але, урешті-решт, кожен з нас знаходиться тут, на Землі, щоб відчувати радість.

Я дізнався, що завдяки можливості вільно вибирати, ми можемо обрати свободу чи рабство, бо ми вільні діяти самі. Наш вибір робить нас або щасливими, або нещасними.

Я дізнався, що Ісус не тільки викупив мої гріхи, але Він взяв на себе кожну психічну, емоційну чи фізичну проблему, яку я коли-небудь переживав.

Я дізнався, що добре бути «освіченим» і розумним та інтелектуально підходити до всього… але тільки, коли я виконую заповіді Бога.

Я навчився від молодшого брата Нефія, Якова, ніколи не дозволяти «скарбам» стати моїм Богом. Якщо я збираюсь здобути багатств у цьому житті, то я маю робити це з наміром чинити добро. Що доброго в накопичуванні статків, якщо це робиться не з метою благословити інших через свій добробут? Не благословляти інших через свої статки – значить робити якраз протилежне тому, що робить Бог для кожного з нас, благословляючи нас ними.

Я дізнався, що майже тисяча років виснажливих та важких вигравіювань на металевих пластинах мали на меті лише одне – «щоб наші діти могли знати, до якого джерела їм звертатися за прощенням їхніх гріхів».

Я дізнався, що з’явиться лжесвященство з метою отримувати прибуток, роблячи так, щоб Христос відповідав сучасному стилю життя.

Я дізнався, що єдиний спосіб дійсно пізнати Христа й говорити мовою ангелів – це «бенкетувати» Його словами. Я дізнався, що, коли я не хочу молитися… це той самий час, коли потрібно більше молитися «і не слабнути».

Я зрозумів, що не може бути, щоб Джозеф Сміт просто вигадав 77 довгих віршів складної алегорії про вирощування оливкового дерева.

Я дізнався від царя Веніямина, що гарні керівники в першу чергу служать іншим. Коли ми служимо іншим, ми тільки служимо Богу.

Я дізнався від Авінадія, що бути учнем Христа не так просто. Хлопець на ім’я Алма, якого захопив світ, засвоїв від Авінадія той самий урок, і це змінило його життя. Роками пізніше я навчився від сина Алми тому, що якщо навіть ви не були гарною людиною в минулому, сила Христа може змінити вашу природу і ніколи не пізно повернутися до Нього. Навіть погані хлопці можуть стати гігантами в царстві Бога.

Я дізнався, що коли Євангелія змінює ваше серце, ви одразу ж маєте бажання ділитися цим знанням з іншими… навіть з вашими ворогами.

Я дізнався від кількох воїнів, які покаялися (друзів Аммона), та багатьох вірних матерів, що завдяки виконанню своїх завітів 2000 найбільш праведних молодих людей, яких тільки бачив цей світ, були спроможні впевнено битися в майбутніх поєдинках.

Я дізнався від хлопця на ім’я Шиблон, що немає значення, де ви служите, але як ви служите. Що повсюди є «Шиблони», які є відданими і активними членами церкви і роблять для неї навіть більше, ніж від них очікують. Шиблон навчив мене, що ви можете бути лідером повсюди, і що стабільність, надійність та послідовність – одні з найважливіших рис Бога.

Я дізнався з дій духовно незрілого хлопця на ім’я Коріантон, що «злочестивість ніколи не була щастям» і що ваші дії, добрі або погані, можуть впливати на майбутні покоління.

Я навчився від чудового капітана Моронія, що ми маємо завжди бути підготовленими. Що ми маємо визнавати та зміцнювати наші «слабкі місця», бо саме туди буде бити ворог.

Я дізнався, що одного разу Христос прийшов на цей (Американський) континент… і що Він незабаром прийде знов, і що я маю смиренно чекати на Його повернення. Якщо я буду смиренним, мені обіцяно, що мої слабкості стануть моїми сильними сторонами.

Я дізнався з цієї книги, що ці пророки «бачили наші дні», і зараз, прочитавши її… знаю, що вони напевно говорили правду.

Наприкінці книги я дізнався, що у світі хаосу я можу молитися й просити Бога дати відповіді на питання моєї душі.

Але понад усе я дізнався, що «життя наші промайнули, немов те було для нас уві сні». Я не можу повірити, як швидко проходить моє життя. Я був дитиною… а зараз я похилого віку. Час іде, і ви сподіваєтесь, що були чимось корисні в цьому світі, так само як люди, які писали цю книгу.

Ось дещо з того, що я б втратив, якби не приділив час вивченню Книги Мормона. Я навіть поверхово не торкнувся того, чого я дійсно навчився з цієї книги. Я читав багато книжок. Але ніколи не бачив, щоб жодна книга містила такий безкінечний запас мудрості, який я знайшов у цій книзі.

Незалежно від того, чи збирається людина стати членом Церкви, яка видає цю книгу, чи ні, я сподіваюсь, що кожна людина на Землі прочитає її хоч один раз. Вона може змінити ваше життя, як змінила моє.

Ця стаття написана Грегом Трімблом та вперше була опублікована англійською мовою на www.gregtrimble.com. Переклад Юлії Карпенко.

 

 

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Позначки: