як дізнатись, що біблія істинна

Нещодавно я провів невеличкий експеримент. Як з членами Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів з нами часто сперечаються інші християни, питаючи нас: звідки ви знаєте, що Книга Мормона істинна? Іноді я ставлю таке саме питання у відповідь: звідки ви знаєте, що Біблія істинна? Звичайно, Святі Останніх Днів вірять, що Біблія істинна, але через те, що мені було цікаво дізнатися, якою буде відповідь пересічного християнина, я звернувся до гуглу. Результати (в буквальному сенсі цього слова) мене здивували, якщо не сказати більше.

ЩО МЕНЕ ЗДИВУВАЛО

Вочевидь, що не бракує веб-сайтів, які прагнуть вставити свої дві копійки з цього приводу. Більшість з них намагаються показати, що Біблія істинна виходячи з наступного:

  • Біблія істинна, тому що є багато археологічних свідчень на користь її історичної достовірності.
  • Біблія істинна, тому що такий давній текст не зберігся б так довго, якби це було не так.
  • До того, як Біблія з’явилася в тому вигляді, в якому ми її знаємо, кожна книга Біблії була окремою книгою. Тому, той факт, що ці книги не суперечать одна одній, є ще одним доказом її істинності.
  • Біблія істинна, тому що вона змінила так багато життів.
  • Біблія істинна, тому що в Біблії так сказано.
  • Біблія істинна, тому що її пророцтва насправді збуваються.
  • Біблія істинна, тому що, коли ви живете за її вченнями, відбуваються хороші речі.
  • Біблія істинна, тому що, коли ви читаєте її, це легко зрозуміти.

Як ви можете бачити, деякі відповіді були краще за інші. Деякі з них, чесно кажучи, є чудовими доводами і заслуговують на увагу. Археологічні свідчення про біблійні події цікаві, і безумовно чудово бачити, як пророцтва збуваються. Але коли я переглядав результати, я почав дуже чітко усвідомлювати, що одне пояснення просто ніде не з’являлося. Нарешті, я натрапив на дуже коротку згадку про це в кінці останньої статті на другій сторінці результатів пошуку. І навіть тоді воно з’явилося тільки після того, як були перераховані деякі ключові пункти, наведені вище, коли були вичерпані всі інші доводи.

ВІДПОВІДЬ, ЯКУ Я ШУКАВ

Запитати Бога! Це була відповідь, яку я шукав. Це була відповідь, яка, як я думав, з’явиться відразу. Зрештою, як християни (не тільки Святі Останніх Днів), ми віримо, що Бог відповідає на молитви, вірно? Хіба сама Біблія не обіцяє цього,

А якщо кому з вас не стачає мудрости, нехай просить від Бога, що всім дає просто, та не докоряє, і буде вона йому дана.

Хіба запитати у Бога насправді така дивна ідея? Якщо Біблія істинна, а Бог реальний, тоді ми знаємо, що Він не може брехати. Він є вищим джерелом всієї істини. Коли ми хочемо знати, чи правильно щось (особливо що-небудь таке важливе, як Біблія), чому рішення помолитися про це не буде першим у списку справ?

ЧОМУ ТАК ВАЖКО ЗАПИТАТИ

Той же принцип можна застосувати і для Книги Мормона. Якщо люди хочуть знати, що вона істинна, їм потрібно запитати у Бога. Нам обіцяно, що Бог пошле Святого Духа у відповідь на цю молитву.

Саме це ускладнює ситуацію, бо тоді багато християн (включаючи Святих Останніх Днів) можуть розсміятися і сказати: «Так, звичайно, я запитаю у Бога», – а собі подумають так само, як Ламан і Лемуїл відповіли на запитання Нефія:

І я сказав їм: Чи запитували ви Господа?

А вони сказали мені: Ми не запитували; бо Господь не відкриє нам нічого про те.

Ця думка була так само неправильною в той час, як і зараз. Бог відповідає на молитви. Як і коли Бог відповість на вашу молитву, під питанням. Відповідь може прийти через одкровення уві сні або через видіння в той же вечір, або під час вашого особистого вивчення Писань через два місяці, або раптовим потоком думок.

Це станеться таким чином або там, де Бог хоче, щоб це відбулося. Одне можна сказати точно: Святий Дух буде залучений до вашої відповіді. І це створює проблеми для багатьох людей, тому що Писання навчають нас, що Святий Дух часто (але не завжди) проявляється через невловимі речі або емоції, як описано в посланні до Галатів:

А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість.

Багато скептиків обґрунтовано стверджують: «Ваші особисті почуття не є надійним джерелом істини». І це справедливо, чи не так. Адже піца змушує мене відчувати радість і мир. Але це, ймовірно, не свідчення Святого Духа про… піцу. І все ж, в той же час, Дух, безсумнівно, пов’язаний з емоціями. Отже, що нам з цим робити?

Ну, нам потрібно з’ясувати, як визначити різницю між нашими емоціями та емоціями, які  викликає або використовує Святий Дух. Це завдання, за яке має взятися кожен з нас, якщо ми сподіваємося вивчити мову Духа. Іншого шляху немає. Це вимагає практики, уваги, досвіду і навіть спроб і помилок. Я збираюся зупинитися на цьому, хоча на цю тему ще багато чого можна сказати. Це тема для іншої статті.

МОЛИТВА НЕ ПОВИННА ІСНУВАТИ У ВАКУУМІ

Запитати Бога означає набагато більше, ніж просто стояти на колінах і молитися. Тим, хто думає інакше, було б непогано здобути науку з докору Господа Оліверу Каудері в 1829 році:

Ось, ти не зрозумів; ти вважав, що Я дам це тобі, тоді як ти не взяв на думку нічого, крім того, щоб просити Мене.

Але, ось, Я кажу тобі, що ти повинен з’ясувати це повністю своїм розумом; потім ти повинен спитати Мене, чи це правильно, і якщо це правильно, Я зроблю так, щоб твої груди запалали зсередини; отже, ти відчуєш, що це правильно.

Якщо ви молитеся про Біблію (або Книгу Мормона), ви також повинні її вивчати. Ви повинні докласти певних зусиль, якщо хочете розібратися в цьому. Бог – це не просто автомат Золтара.

Але пряме звернення до Бога не зменшує цінності фізичних доказів. Насолоджуйтеся цим. Проблема в тому, що, неминуче, ви зіткнетеся з труднощами. Емпіричні свідчення археологів ніколи не доведуть, що Бог говорив з Мойсеєм через палаючий кущ, або що у Валаама якийсь час була ослиця, що розмовляла, або що Бог існує. Відповіді на деякі питання можуть приходити тільки від Духа Божого.

ПЕРЕВІРТЕ ЦЕ

Отже, чи дійсно Біблія – ​​натхненне слово Боже? Звичайно ж, обіцянка Моронія стосується не тільки Книги Мормона:

І коли ви отримаєте їх, я б хотів закликати вас, щоб ви азапитали у Бога, Вічного Батька, в імʼя Христа, чи бне істинні вони; і якщо ви питатимете з вщирим серцем, із гсправжнім наміром, маючи двіру в Христа, Він еявить вам єправду про це силою Святого Духа.

І силою Святого Духа ви можете пізнати правду про все.

Просити Бога підтвердити або відкрити духовну істину – це божественний процес. Саме цей процес спонукав самого Христа віддати належне апостолу Петру після його заяви про те, що Ісус – насправді «Христос, Син Бога Живого»:

Блаженний ти, Симоне, сину Йонин, бо не тіло і кров тобі оце виявили, але Мій Небесний Отець.

Отже, якщо ви шукайте істину, наслідуйте Якова, Моронія, Петра, і запитайте у Бога.

Ця стаття була написана англійською мовою Девідом Снеллом і опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Людмили Данієл.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.