батьки спд

На Генеральній конференції в жовтні 2012 року Президент Томас С. Монсон оголосив про те, що молоді люди тепер можуть бути рекомендовані для місіонерського служіння у віці 18 років, а молоді жінки можуть служити з 19 років. На прес-конференції, що відбулася між суботньою ранковою та денною сесіями конференції, Старійшина Джеффрі Р. Холланд закликав батьків «взяти на себе відповідальність у цій підготовці, а не чекати, що з якоїсь причини відповідальність за забезпечення підготовки та навчання ляже на місцевих церковних керівників, місіонерський департамент Церкви або ЦПМ». Зверніть увагу, Старійшина Холланд поклав відповідальність за підготовку майбутніх місіонерських сил не на місцеві церковні підрозділи або центри підготовки місіонерів, а на матерів та батьків!

Оскільки батьки несуть основну відповідальність за навчання своїх синів і дочок євангелії Ісуса Христа, підняти планку для наших майбутніх місіонерів означає також підняти планку для батьків!

Протягом багатьох років, будучи сімейним консультантом, керівником священства і батьком, я помітив кілька ключових помилок, які постійно роблять більшість сучасних батьків. Якщо ми хочемо значно підвищити ефективність наших місіонерських сил і допомогти нашим дітям краще підготуватися до реального світу «дорослого життя», ми повинні з готовністю вчитися на цих помилках і коригувати курс. Ось сім поширених помилок виховання, і як їх виправити.

1. НЕ НАВЧАТИ СВОЇХ ДІТЕЙ ПРАЦЬОВИТОСТІ.

Хоча більшість батьків розуміють, наскільки важливе поняття «праця», далеко не всі батьки в наші дні хочуть навчати своїх дітей тому, як працювати. Запитайте будь-якого президента місії, і він скаже вам: Найуспішнішими місіонерами є ті, хто навчився працювати. Більшість батьків розуміють, що якщо вони хочуть, щоб їхні діти стали успішними дорослими, працьовитість має життєво важливе значення для їхніх майбутніх досягнень.

Рішення: Батькам слід проводити час, працюючи поруч зі своїми дітьми. Зробіть роботу веселою. Спільне прополювання грядок, фарбування стін в кімнатах і прибирання будинку можуть привести до чудесних сімейних обговорень і спогадів. Дітям слід виконувати щоденну роботу по дому, а коли вони подорослішають, їм варто знайти роботу на літо і роботу з частковою зайнятістю.

2. НАВЧАТИ ДІТЕЙ ТОМУ, ЩО СЛУХНЯНІСТЬ НЕ Є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ.

Із засобів масової інформації та інших джерел діти дізнаються, що їм не обов’язково слухатися вчителів, церковних керівників або навіть, власне кажучи, батьків. У деяких випадках батьки роблять свій внесок у непослух своїх дітей, допускаючи це. У багатьох домівках батьки кличуть, а їхні діти не приходять; батьки кажуть залишитися, а їхні діти все ж таки йдуть; у батьків є комендантська година, а діти приходять додому, коли хочуть. Чому ми навчаємо своїх дітей, якщо не очікуємо, що вони будуть слухняними? Якщо батьки не навчають послуху або не очікують, що їхні діти будуть слухняними, як вони навчаться з часом у своєму житті поважати і слухатися свого єпископа або свого начальника? Як вони будуть прислухатися до інструкцій і порад свого президента колу чи президента місії? Як вони навчаться йти за пророком в ці останні дні?

Рішення: Нехай ваші діти допоможуть вам створити деякі сімейні правила. Вам не потрібно занадто багато правил – всього 3-5 дійсно хороших правил. Якщо правила виконуються, дітей потрібно похвалити або винагородити якимось чином. Якщо правила порушуються, діти повинні бути покарані. Допоможіть дітям зрозуміти, що послух правилам допомагає підтримувати порядок і спокій.

3. ЗАХИЩАТИ ДІТЕЙ ВІД ВСЬОГО, ЩО ВОНИ НЕ ХОЧУТЬ РОБИТИ, АБО ВІД ТОГО, ЩО СКЛАДНО, НЕЗРУЧНО АБО ВАЖКО.

Занадто багато батьків надмірно стурбовані тим, щоб пестити і захищати своїх дітей, замість того, щоб готувати їх до «непривітного, жорстокого світу». Отже, дітей позбавляють можливості розвивати силу, стійкість і витривалість. Щоб діти росли, розвивались і дорослішали, вони мають зазнавати життєвих негараздів і труднощів – на власному досвіді.

Рішення: Заохочуйте своїх дітей виконувати важкі й складні завдання. Допоможіть їм зрозуміти, що реальна самооцінка і впевненість з’являються тоді, коли вони займаються складними, а не легкими справами. Діти можуть обирати важкі предмети в школі і знаходити власні рішення. Батькам слід займатися тяжкими і важкими речами зі своїми дітьми, такими як змагання з бігу, походи, плавання та інші фізично складні види діяльності. Навчіть своїх дітей не здаватися.

4. НАВЧАТИ СВОЇХ ДІТЕЙ ТОМУ, ЩО СВОБОДА ВИБОРУ ОЗНАЧАЄ СВОБОДУ У ВСЬОМУ.

Багато батьків плутають свободу вибору і свободу дій. «Свобода дій» – це дозволяти вашим дітям робити все, що вони хочуть, без будь-яких наслідків. «Свобода вибору» – це свобода вибирати, але у цих виборів завжди є наслідки – і хороші, і погані. Коли наші діти роблять мудрий вибір, ми винагороджуємо їх більшою свободою, більшою довірою і більшими можливостями. Так само, коли діти роблять неправильний вибір, ми навчаємо їх, позбавляючи їх привілеїв та обмежуючи їхній вибір і можливості.

Рішення: Навчіть своїх дітей вченню про свободу вибору, як описано в 2 Нефій 2:27. Допоможіть їм зрозуміти, що мудрий вибір призводить до більшої свободи, в той час як неправильний вибір призводить до рабства. Батьки повинні дотримуватися цієї навчальної моделі, щоб допомогти своїм дітям підготуватися до досвіду реального життя.

5. НАВЧАТИ СВОЇХ ДІТЕЙ ТОМУ, ЩО ВИ БУДЕТЕ ПОРУЧ, ЩОБ ВИРІШУВАТИ БУДЬ ЯКІ ЇХНІ ПРОБЛЕМИ.

Коли діти вчаться робити щось самостійно, вони розвивають витривалість. Батькам не слід сумувати, коли їхні маленькі діти навчаться видиратися на кухонний стіл, щоб схопити чашку аби попити. Замість цього батьки мають радіти такому прояву незалежності.

Рішення: Замість того, щоб говорити своїй дитині, що їй робити, запитайте її: «Що ти думаєш про це?» або «Як ти вирішиш цю проблему?». Замість того, щоб давати своїм дітям відповіді на всі питання, навчіть їх, як знаходити відповіді самостійно. Не робіть для своїх дітей нічого, що вони можуть зробити самі!

6. ЗАХИЩАТИ ДІТЕЙ ВІД ВІДМОВ І РОЗЧАРУВАНЬ.

Багато років тому в житті маленьких дітей було багато розчарувань. Наприклад, коли дитина програвала в спортивному змаганні, їй доводилося вчитися як справлятися з поразкою. Для тих, хто програв не було ані призів, ані вечірок. В наші дні будь-хто потрапляє до команди, і всі отримують призи. Отже, діти не вчаться справлятися з відмовою і розчаруванням. Іноді юнак або дівчина вперше мають справу з відмовою і розчаруванням, коли вони служать на місії. Гоніння, з якими стикаються місіонери, можуть бути нещадними.

Рішення: Не захищайте своїх дітей від всіх труднощів і випробувань. Замість цього допоможіть їм зустрічати перешкоди лицем до лиця. Допоможіть своїм дітям зрозуміти мету протистоянь і труднощів, а також як вчитися і зростати завдяки невдачам.

7. НАВЧАТИ СВОЇХ ДІТЕЙ ТОМУ, ЩО ЇМ НЕ ПОТРІБНО СВІДЧЕННЯ ПРЯМО ЗАРАЗ – ВОНИ МОЖУТЬ ЗАЧЕКАТИ, ДОКИ НЕ СТАНУТЬ ТРОХИ ДОРОСЛІШИМИ.

Багатосучасних батьків не вимагають багато від своїх дітей, коли мова йде про євангелію Ісуса Христа. Деякі не заохочують або навіть не наполягають на тому, щоб їхні діти відвідували семінарію, регулярно ходили до Церкви або брали участь в молодіжних заходах по середах, побоюючись, що якщо вони будуть змушувати дітей робити все це, то діти будуть ображатися. Часом ці діти в кращому випадку малоактивні в Церкві, але їхні батьки вважають, що, тим не менш, вони все одно отримають ендаумент у храмі та відслужать сумлінно місію. Але так це не працює.

Рішення: Вчіть своїх дітей завжди бути там, де їм слід бути, тоді, коли слід, і займатися там тим, чим слід. Не дозволяйте своїм дітям витрачати багато часу на пусті заняття, такі як відеоігри та соціальні мережі. Допоможіть їм брати участь в заняттях і діяльності, які допоможуть їм відчувати Дух і зміцнювати свою віру.

Якщо ми, батьки, зможемо виправити деякі з цих помилок, ми допоможемо нашим дітям стати більш сильними, більш витривалими та краще підготовленими до вирішення проблем, які піднесе їм життя.

Ця стаття була написана Mark D. Ogletree та опублікована на ldsliving.com під назвою «7 Mistakes LDS Parents Make and How to Avoid Them»

Українська © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]