як виховати сексуально здорових дітей

Важко про це говорити, але наша культура сексуально хвора. Коли ми почали радіти сексуальному/домашньому насильству і платити 15 баксів, щоб піти і подивитися на це, ласуючи попкорном? Захоплення “50 відтінками сірого” – вражаючий показник того, де ми, як суспільство, знаходимось (продано 100 мільйонів копій??!).

Мене це дуже непокоїть як матір. Це абсолютно не нормально, що я маю говорити з моїми дітьми про порнографію в такому ранньому віці. Додайте до цього насильство і жорстоке поводження – і ось наші діти опиняються у небезпеці формування дуже викривлених поглядів на інтимні стосунки. На щастя, є багато речей, які ми можемо зробити, щоб допомогти захистити наших дітей від цих шкідливих ідей.

1. Розпочинайте статеве виховання дітей з раннього віку

1) Розпочинайте статеве виховання дітей з раннього віку

Діти повинні мати здорове розуміння того, чим є секс, і чим він не є. Я дуже рекомендую уважно передивитися ці чудові відео (англійською). Вони навчають:

ЧОМУ часті, відкриті дискусії про сексуальність допомагають захистити дітей від розпусти і порнографії. Відсутність навчання – це ТАКОЖ навчання. Відсутність спілкування – це ТАКОЖ спілкування. Тільки це неправильний спосіб. Наші діти навчаються від багатьох, багатьох джерел. Замість того, щоб ізолювати їх від світу, ми маємо озброїти їх істиною і вченням, щоб вони могли знаходити правильний шлях в цьому безладі.

ЯК ми маємо навчати їх і допомагати їм чітко розуміти різницю між точкою зору світу і євангельською точкою зору стосовно сексуальності (це дійсно цікаво!)

КОЛИ ми маємо починати навчати наших дітей. Наприклад, святості тіла, важливості статі, скромності і т.д., – всьому, що вважається здоровою сексуальністю – всьому цьому можна начати дітей ясельного віку. І чи ви коли-небудь думали про це: дітей СОД питають під час співбесіди для отримання храмової рекомендації у ВІЦІ 12 років, чи дотримуються вони закону цнотливості. Вочевидь, Господь очікує від нас, що ми навчатимемо наших дітей з малку.

ЯК ЧАСТО ми маємо говорити про це. Починаючи з раннього дитинства і далі, додавайте вчення до вчення. Шар за шаром. І не обов’язково завжди про секс, але про ВСЕ, ЩО ПОВ’ЯЗАНО з цим! Скромність, побачення, порнографія, відносини, стать, вагітність, діти, шлюб, завіти, статеве дозрівання, повага, вміння володіти собою, любов – це все пов’язано між собою!! І я хочу, щоб мої діти розуміли це в комплексі, що це все – частина плану, а не щось погане і загадкове, що ви не можете робити, поки ви не одружені.

2. Навчайте дітей правді про насильство і жорстоке поводження

Як вказує National Center on Sexual Exploitation (Національний центр з питань сексуальної експлуатації), більшість жінок, які знаходяться в насильницьких сексуальних стосунках (як Анастасія з “50 відтінків”) “врешті-решт, опиняються в жіночому притулку, переховуються на протязі багатьох років або гинуть.” Розмови з дівчатами про хлопчиків і чоловіків, які погано поводяться, можуть здаватися дивними… але чи це так? Коли це –”занадто рано”, щоб навчити дівчат про нездорові стосунки? Принаймні, ми маємо навчати їх розуміти, які чоловіки і хлопчики в їхньому житті є люблячими, шанобливими, відповідальними і готовими їх захищати – не тільки їхнє фізичне благополуччя, але їхню гідність також. Будь-який чоловік, який маніпулює дівчинкою або змушує її почувати себе гірше – це не той чоловік, на якого варто витрачати час.

Що стосується хлопчиків, я сподіваюся, що більшість з них розуміють, що це неприйнятно завдавати фізичної шкоди дівчатам. Проте, насильство є тим, що часто рекламується і популяризується через засоби масової інформації. Чим більше наші сини бачать насильства в будь-якій формі, тим більше вони стають НЕЧУТЛИВИМИ до його злої природи. Вони повинні розуміти, що насильство НІКОЛИ не може бути нормальним – навіть у приватних інтимних стосунках. Це зловживання. Вербальне, емоційне і сексуальне насильство в рівній мірі є руйнівними. “50 відтінків” розповсюджує ідею, що дівчата хочуть бачити поряд із собою хлопчика, який “контролює, залякує і погрожує” замість чоловіка, який високо цінує, поважає і захищає. З ростом ескалації цієї ідеї в засобах масової інформації, наші сини повинні розуміти, що це НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ, і ми НЕ ПОВИННІ ПІДТРИМУВАТИ цю ідею, дивлячись такі фільми.

Чесно кажучи, читаючи про те, що ця книга собою являє, я відчуваю бажання відвести всіх своїх дітей до жіночих притулків, щоб вони працювали там у якості волонтерів. Це світ, про який вони нічого не знають, на щастя, але я відчуваю необхідність для них зрозуміти його реальність, потворність і наслідки.

3. Навчайте хлопчиків поважати дівчат (дівчата – не “гарячі штучки”)

Навчайте хлопчиків поважати дівчат

У нашій родині наші хлопчики не можуть називати дівчат “гарячі штучки.” Я хочу, щоб вони знали, що в цьому нема нічого страшного і це абсолютно нормально захоплюватися дівчиною. Але я прошу їх використовувати такі слова, як “симпатична”, “мила” або “красива” замість цього. На мій погляд, такі слова як “гаряча штучка” або “сексуальна” – навіть якщо вони використовуються жартівливо або грайливо – сприяють зухвалій думці, що дівчата є об’єктами для задоволення бажань. Всі діти (і дорослі) повинні розуміти, що “здорові стосунки характеризуються теплотою, відкритим спілкуванням, повагою і взаємністю”, а не чиїмось фізичним тілом. Повага до дівчат починається з того, як ми думаємо і говоримо про них.

4. Навчати дівчат поважати себе

4) Навчати дівчат поважати себе

Найкращий спосіб для дівчини навчитися любити і поважати себе – це мати близькі стосунки з Небесним Батьком. Коли дівчата відчувають Божу любов, вони відчувають себе впевненими і щасливими, і не потрібно шукати зовнішніх джерел, щоб задовольнити ці потреби. Дівчина, яка не поважає себе, або яка відчуває себе далекою від Бога, може легко стати жертвою жорстоких стосунків, залицяльників і поведінки.

Дівчата також потребують фізичного та емоційного контакту зі своїм земним батьком. Що стосується мам, давайте будемо дуже обережними стосовно того, що ми говоримо про СЕБЕ в присутності наших доньок. Наш приклад самоповаги (або неповаги) буде віддзеркалюватися в наших дівчатах.

5. Навчайте дітей про вплив порнографії на розум

Діти мають знати, що таке порнографія, і що робити, коли вони бачать це. Але вони також повинні знати, ЧОМУ варто уникати цього. Поряд з руйнівними духовних ефектом, я хотіла би розповісти моїм дітям зокрема про те, як порнографія вливає на хімічні процеси у мозку (натяк: вона діє так само, як вживання наркотиків). Це доволі страшно. Але чи знаєте ви, що більше 80% порнографії є жорстокою по своїй природі? Тож мене зовсім не дивує, що сексуальне насильство проникає в наші фільми і книжки – і таким чином проникає в нашу армію, коледжі, вулиці і будинки.

Порнографія може проявлятися в найрізноманітніших формах, з або без зображень. Вона, безумовно, присутня в Інтернеті, в кіно і на телебаченні, в відеоіграх. Але вона також присутня в анімації, музиці і книгах. Діти мають вміти розпізнавати її, розуміти її небезпеку і знати, як на це реагувати.

6. Навчайте дітей про те, що таке сірий колір

Колір “сірий” передбачає відсутність “чорного і білого” – або іншими словами, нечітко визначені межи. Сексуальне насильство, до якого заохочує “50 відтінків сірого”, закликає до того, що “можна робити все, що завгодно”. Наші діти мають розуміти, що таке чорне і біле, коли мова йде про мораль і насильство. Безпеку і щастя можна знайти тільки тоді, коли ми залишаємося в межах, які встановив Господь. Сексуально здорова дитина – це дитина, яка розуміє доктринальну, священну природу інтимних стосунків, і яка відчуває себе комфортно обговорюючи ці питання зі своїми батьками. Це дитина, яка поважає святість тіла – свого та інших – і яка знає, що робити, коли вона стикається з брехнею порнографії. Це дитина, яка навчається ненавидіти насильство або жорстокість в БУДЬ-ЯКІЙ формі, навіть вигаданій. Це дитина, яка розуміє вчення про сім’ю, і чому дотримування стандартів Господа робить нас щасливими і захищеними.

Один з найпотужніших стримуючих факторів у підлітковій сексуальній активності і вживанні наркотиків і алкоголю, є чітке розуміння дітьми, чого очікують від них батьки. Ми маємо докласти всіх зусиль, щоб забезпечити нашим дітям ясне розуміння, чого ми і Бог очікуємо від них – особливо коли мова йде про чисте життя у брудному світі 50 відтінків

Ця стаття була написана Уітні і вперше опублікована англійською мовою на www.mercyrivermusic.com. Переклад Людмили Шепелєвої.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.

Pin It on Pinterest