фраза яка змінила мій шлюб

В той момент мого сімейного життя, коли все, здавалося, дратує мене: сімейні відмінності, проблеми на роботі, проблеми з фінансами, напружений графік, проблеми зі здоров’ям, – я помітила, що занадто часто пускаю очі до лоба, бурчу або зриваю злість на своєму чоловікові. Я відчувала себе як натягнута струна, ніби знаходжуся на межі, і коли чаша терезів переважувала в той чи інший бік, все це звалюється на голови нас обох.

У той час як я з жахом спостерігала, як стрес змінює моє добродушно-веселе, позитивне ставлення до життя, моєму чоловікові доводилося мати справу з усім напором мого негативу і скарг, і це тільки додало почуття провини до моєї скарбниці вируючих емоцій.

Одного разу, коли я найбільше потребувала свого чоловіка, я раптом зрозуміла, що ми потроху віддаляємося одне від одного на інтелектуальному та емоційному рівні. Ми обидва поводилися так, як нам не було властиво, а підтрунювання, сміх й безпосередність відступили на другий план.

Це не було різкою зміною. Ми обидва все ще любили один одного. Ми обидва все ще отримували задоволення від життя та нашого шлюбу. Але всі ці гострі кути не переставали дратувати мене. І будь-який з цих дратівливих факторів: залишений брудний посуд або відхилення від того, як, на мою думку, повинен був функціонувати наш шлюб, – виводив мене з рівноваги.

Доти, поки я не розпочала один невеличкий експеримент і не відкрила для себе одну фразу, яка змінила мій шлюб. Я почала грати сама з собою в одну маленьку гру: кожного разу, коли я починала нервувати або дратуватися через свого чоловіка, я називала про себе одну річ, яку я цінувала в ньому. Спочатку це виходило незграбно, і мені не завжди вдавалося це зробити, але незабаром я виробила звичку зосереджуватися на всьому тому хорошому, що він привніс в моє життя, а не лише тільки на брудному посуді або брудній білизні.

Але я швидко зрозуміла, що цей експеримент не далеко просунувся. У мене була необхідність розповісти чоловікові про причини, чому я його люблю і обираю любити його кожного дня. Саме тоді я відкрила для себе одну фразу, в усьому її нескінченному різноманітті, яка змінила для мене все: «Знаєш, чому я тебе люблю? Тому що…». Мій чоловік не найсентиментальніший чоловік у світі – ще одна причина, чому я його  люблю, – тому я переживала через його реакцію на цю мою нову традицію. Але дивно, що ця фраза ніколи не звучала ніяково або неприродно. На всьому протязі дня або всього тижня я починала розмірковувати про приємні спогади, звертаючи увагу на самовіддані вчинки і відкриваючи раніше непомічені мною якості мого чоловіка. Чи була це невелика примха, яка змушувала мене посміхатися, або щось духовне і глибоке, я тепер усвідомлено визнавала ці особливості, і мій чоловік розумів, чому я любила його, – день у день, у важкі та спокійні часи, коли ми разом сміялися і плакали.

З таким більш глибоким розумінням цієї чудової людини, за яку я вийшла заміж, і навіть з кращим розумінням всього того, що я, ймовірно, прогледіла або на що не звернула уваги в метушні життєвих буднів, прикрі дрібниці життя з іншою людиною мене більше не дратують. Очікування щодо того, ким ми маємо бути або яким повинен бути наш шлюб, більше не мають значення. Замість очікувань я тепер зосереджена на моментах, особливо на тих простих та несподіваних моментах, які перетворюють наш шлюб на пригоду.

Здебільшого, в нашому шлюбі нічого не змінилося. У нас все ще є деякі розбіжності, проблеми, рахунки і т. ін. Але моє ставлення повністю змінилося. Протягом декількох місяців я докладала свідомих зусиль, щоб використовувати цю фразу кожного дня, але тепер я зосереджуюся на тому, щоб ділитися чимось хорошим, як тільки це спадає мені на думку. І я маю сказати, що є дуже багато хорошого. Мій чоловік – просто неймовірний, мій шлюб – просто неймовірний: складний і веселий, чудовий і несподіваний. Я дуже рада, що у мене є бачення, яке допомагає визнати це та красу кожного моменту, скільки б він не тривав.

Ця стаття була написана Danielle B. Wagner та опублікована на сайті ldsliving.com під назвою «One Phrase That Transformed My Marriage»

Українська © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.

Pin It on Pinterest