Мормони не практикують полігамію вже більше 150 років

Факт: Ранні мормони практикували множинний шлюб.

Факт: Так… це звучить так само дивно для мене, як і для вас.

Факт: Якщо ви християнин, єврей чи мусульманин… тоді вам доведеться відмовитися від вашої віри, якщо ви засуджуєте періодичні вимоги жити в полігамних суспільствах.

Факт: Якщо ви атеїст… то немає ніякого морального закону, який би забороняв вам практикувати полігамію. Будь-які моральні закони, за якими ви живете, були продиктовані суспільством або вами самими. І якщо ми живемо за соціальними нормам… тоді вони можуть змінюватись разом із вітром.

Дозвольте мені прояснити одну річ. Я не захищаю або не виступають на захист полігамії. Одна тільки думка про це змушує мене здригатися… і я чоловік. Без будь яких сумнівів… Мені не потрібна інша жінка.

Однак я захищаю логіку, яка стоїть за тим, чому багатоженство могло практикуватися в ранні дні Церкви.

За останні кілька днів… мене закидали електронними листами, текстами, приватними повідомленнями на Facebook і усілякими іншими повідомлення з питаннями на цю тему: Полігамія. Здається наче в кожному головному випуску новин у світі вирішили, що було б цікаво зробити “новиною № 1” той факт, що полігамія мала місце 150 років тому в Церкві СОД.

Гучна новина, чи не так?

Засоби масової інформації не мають уявлення про те, чому мормони практикували множинний шлюб… тож не слухайте їх.

Церква докладає великих зусиль, щоб надати якомога більше інформації. Вони відкривають таємниці. Вони кажуть, що в дійсності… “ось це… це те, ким ми є.” Я вважаю, що вони роблять це для того, щоб прояснити ситуацію стосовно того, що недоброзичливці Церкви перекручують, вирвавши з контексту.

Мормони не живуть в множинних шлюбах сьогодні і вже не роблять цього протягом більш ніж 120 років. То чому ж ЗМІ та всі інші не можуть просто залишити це в спокої.

Основна проблема в тому, як ці теми потрапили в засоби масової інформації. Коли вони потрапляють вранці в вашу стрічку новин у Facebook або Twitter, вас чіпляє заголовок, через який складається враження, ніби ніхто ніколи не знав про полігамію до цього тижня. Як це сталося? Як це раптом стало “офіційним”. Вони розмішують це там і таким чином, щоб представити всьому світові мормонів як божевільних фанатиків.

У статті Нью-Йорк Таймс на цьому тижні… вони цитують члена церкви, який говорить: “Джозеф Сміт був представлений мені як практично ідеальний пророк, і це вірно для багатьох людей”.

Не знаю, звідки це взялося, але… Джозефа ніколи не зображали як досконалу людину. Він був зображений як пророк Божий,… але ніколи як досконала людина. Я дізнався про його слабкості, і як він,… як і багато хто з пророків і апостолів минулого, робив помилки, грішив і потребував спокутної крові Христа. Все, що вам потрібно зробити, це прочитати деякі з перших розділів Учення і Завітів, щоб побачити, що Джозеф Сміт отримував догани від Господа знов і знов. Він отримував більше доган в цих уривках, ніж будь-яка інша людина в церкві.

Але для члена церкви сказати, що Джозеф був представлений як “практично ідеальний”, а потім натякнути, що полігамія була якимось плотським секретом Джозефа Сміта, як з’ясувалось, і тепер це затьмарило його праведність – абсолютно нелогічно. За словами Джозефа Сміта… йому було наказано мати більше дружин. Він не хотів цього робити. Він любив свою дружину Емму.

Він сказав, що “ангел явився йому тричі між 1834 і 1842 роками і повелів йому розпочати практику множинного шлюбу, коли він коливався стосовно цього. Під час третього і останнього відвідування ангел явився з оголеним мечем, погрожуючи Джозефу знищенням, якщо він не піде вперед і повністю не підкориться заповіді”.

Якщо він просто робив те, що йому було наказано,… і ви вірите, що він був пророком,… тоді множинний шлюб не повинен зіпсувати “практично ідеальну” картину пророка, яку ви мали спочатку.

Якщо це не так,… то нам доведеться відмовитися від майже всієї Біблії. Пам’ятаєте… Ісус був “Ієговою” Старого Заповіту. Це означає, що саме Ісус наказував найбільш добре відомим і улюбленим пророкам Старого Заповіту жити за законом полігамії в різні часи.

Чому люди роблять з Джозефа Сміта якогось монстра, але опускають той факт, що саме Ісус заповідав тим пророкам Старого Заповіту, і що ці пророки жили згідно з цим принципом повною мірою?

Джозеф Сміт, Авраам, Ісаак, Яків, Давид, Соломон, Мойсей. Ці чоловіки всі однакові.

Джозеф Сміт потрапляв під удар набагато частіше через те, в який час він жив. Полігамія здається такою дивною для нас через те, в який періоду часу ми самі живемо. Але періоди часу нічого не значать, коли мова йде про визначення праведності.

Якщо полігамія була заповідана Богом в Біблії,… тоді немає ніяких причин думати, що множинний шлюб не може бути заповіданий в наші дні. І якщо він був праведним за часів Авраама, то він може бути праведним і в часи Джозефа Сміта. Суспільство не може стверджувати, що є правильним і неправильним. Тільки Бог може!

Якби я жив в ті дні, коли був відкритий принцип множинного шлюбу, я б, ймовірно, реагував як Бригама Янга або Хибер Ч. Кімбол.

Першою реакцією Бригама Янга було сказати, що “це був перший раз в моєму житті, коли я бажав померти, і я насилу міг подолати це бажання протягом тривалого часу. І коли я бачив похорон, я відчував, що заздрю померлому і шкодую про те, що не я у труні… “( Journal of Discourses 3:266 (14 липня 1855р.)

Хибер Ч. Кімбол сказав: “Я ніколи не відчував себе більш сумним,” – кажучи про момент, коли він дізнався про багатоженство в 1841 році. “Я плакала цілими днями…. У мене була хороша дружина. Я був задоволений”.

Ось як я відчуваю.

За словами Хелен Мар Кімбол, Джозеф Сміт сказав, що “практика цього принципу буде найскладнішим випробуванням, яким будь-коли Святі випробовували свою віру”.

Цікаво, що він сказав саме таким чином. “Найскладніше випробування, яким будь-коли Святі випробовували свою віру “? Здається, що це було правдою тоді… і все ще вірно і сьогодні.

Починаючи з 7 червня 1844 року із Nauvoo Expositor і до 10 листопада 2014 року, в усіх головних випусках новин в світі… ЗМІ оприлюднює той факт, що Джозеф Сміт та інші мали кілька дружин. Ті самі журналісти ЗМІ йдуть до своїх різних церков в суботу або неділю і цитують Авраама або Мойсея, які практикували множинний шлюб. Вони виходять на сцену і співають гімни, які були написані Давидом, який практикував багатоженство, або цитують приповісті Соломона, який був полігамістом.

Множинний шлюб не був культурною нормою в дні Джозефа Сміта. Це було не круто в той час, і це також не було прийнятним. Джозеф Сміт не був в цьому зацікавлений. Якби він був поганим хлопцем,… тоді він міг би знайти багато інших засобів задовольнити будь-які приховані сексуальні бажання, які в нього були. Він знав, що полігамія може коштувати йому життя, тоді чому йому робити це так публічно? Він міг би таємно використовувати свою владу і вплив, щоб займатися сексом з різними жінками, які перебували під його впливом. Треба запитати себе, чому він просто не пішов до місцевого бару або борделя, як робили багато чоловіків в його часи і продовжують робити зараз.

Не має ніякого сенсу в тому, що б хтось вигадав цілу релігію за часів своєї юності і поставив своє життя під загрозу, просто щоб мати змогу бути з багатьма жінками, в той час, коли було багато простіших способів отримати це.

Але у всьому цьому… ви помітите, що не було жодної спроби Церкви вибачитися за багатоженство або списати це на “один з плотських недоліків Джозефа Сміта.”

Чому так?

Тому що це було не те, що можна просто списати на людську нерозсудливість або розглядати як “падіння пророка” в останні роки його життя. Множинний шлюб був вплетений в самі витоки мормонізму для дуже конкретної мети, про що Джозеф Сміт навіть не здогадувався.

Але, якщо ми подивимось у минуле… ми зможемо побачити, що за тим, чому все це мало місце, стоїть доктринальне обґрунтування.

Ця стаття написана Грегом Трімбелом та вперше була опублікована англійською мовою на www.gregtrimble.com Переклад Шепелєвої Людмили.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.

Pin It on Pinterest