якщо вас зрадили

Не може бути нічого більш руйнівного для шлюбу, ніж подружня зрада. Знищена довіра, глибокі рани зрадництва та почуття провини створюють унікальний збіг несприятливих обставин, що завдають такої шкоди, від якої багато хто так і не оговтується. Якщо це ваша поточна ситуація, знайте, що серед цього болю є надія.

Деякі пари оправляються після зради, відновлюються і стають сильнішими, ніж будь-коли. Зараз це може здаватися неможливим, але й на іншому боці всього цього є зцілення… якщо ви обоє цього хочете.

На основі багаторічних досліджень, мого досвіду роботи ліцензованим консультантом з питань шлюбу та вчень євангелії Ісуса Христа, ці 5 кроків мають вирішальне значення, якщо ви хочете зцілення для вашої сім’ї, сердець та життя.

КРОК 1. ЗВЕРНІТЬСЯ ЗА КОНСУЛЬТАЦІЄЮ ДО ПСИХОЛОГА

«Члени Церкви [іноді] очікують надто багато від церковних провідників та вчень, очікуючи, що вони будуть експертами у питаннях, що виходять далеко за межі їхніх обов’язків та відповідальності… Якщо у вас є питання, яке потребує експертної думки, будь ласка, знайдіть час на пошуки вдумливого та кваліфікованого експерта, який міг би вам допомогти» – Старійшина М. Рассел Баллард, духовний вечір УБЯ, 14 листопада 2017р.

У цій ситуації, більше ніж у будь-якій іншій, буде потрібен кваліфікований, співчутливий і надійний психотерапевт, щоб знешкодити міну серцевого болю та гніву, що затаїлася, підштовхнути до прийняття на себе відповідальності, допомагати співчуттям, коли одному партнеру не вистачає його для іншого, і направити вас туди, де ви знайдете довіру, надію та зцілення.

КРОК 2: ПОЗАШЛЮБНИЙ ЗВ’ЯЗОК МАЄ ПРИПИНИТИСЯ

«По цьому ви можете знати, чи покаялася людина у своїх гріхах – ось, вона зізнається в них і полишить їх». – Учення і Завіти 58:43

Позашлюбний зв’язок – це будь-які стосунки з потенційним романтичним суперником, які виходять за межі подружніх стосунків. У цьому сенсі існує цілий спектр моделей поведінки, які можна розглядати як «зраду»: від наявності людини, якій повіряють свої почуття та емоції, до появи секретів від другої половинки, «секстингу» (пересилання інтимних фото або написання смс сексуального характеру) та реальної фізичної близькості.

Якщо ви маєте намір відновити свій шлюб, всі інші стосунки мають бути припинені. Крапка! Не може бути ніякого «я спробую і, може, вийде», і ніякого «ми можемо залишатися друзями». Якщо ваш партнер хоче надіслати останнє повідомлення на кшталт: «Мені потрібно врятувати свій шлюб, тож це останній раз, коли ми спілкуємося. Будь ласка, не зв’язуйся зі мною. Я блокую твій номер» (або електронну пошту, або соціальні мережі, або все перелічене вище), то він може зробити це, якщо ви дасте на це свою згоду (ви, звичайно, не зобов’язані), і якщо це буде зроблено під вашим наглядом. Жодних довгих прощань.

Якщо ваш партнер не бажає переривати спілкування з людиною, яка перебуває з ним у позашлюбному зв’язку, можливо це відповідь, яка свідчить сама за себе.

КРОК 3: ВАШ ШШЛЮБНИЙ ПАРТНЕР НЕСЕ ПОВНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

«Кожна людина висловила готовність відповідати за свої власні гріхи». – Мосія 29:38

Для створення більшості сімейних конфліктів потрібні двоє, але у разі зради сам роман був вибором лише одного з вас. Хоч би які проблеми були у ваших стосунках, завжди є інші способи їхнього вирішення.

Хоча ви обидва можете відповідати за труднощі у шлюбі, той партнер, у якого був роман, повинен визнати свій вибір на 100%, не намагаючись перекласти провину за свої дії на іншого. Знову ж таки, у цьому може допомогти гарний консультант.

Один з моїх професорів якось сказав про пару, яка перебувала в подібній ситуації: «Поки його каяття не зрівняється з болем, якого він їй завдав, вона не зможе ‘забути це’. Якщо його каяття не зрівняється з її болем, вона вважатиме, що він не ставиться до цього серйозно і не зможе повірити, що він більше не зробить цього».

Партнер, який мав роман, має вибачитися, щиро і сповна. Скільки разів? Стільки скільки треба. Бути повністю відповідальним за скоєне означає пожертвувати конфіденційністю, бути цілком чесним та відкритим, а також прагнути зрозуміти, як це сталося, аби це більше не повторилося. Це також означає жити з почуттям провини через те, що розбив серце партнера, і щодня прагнути виправити це.

КРОК 4: ВАМ ПОТРІБНЕ СЕРЦЕ, ЩО ВМІЄ ПРОЩАТИ

«Але того, хто вчинив перелюб і кається всім своїм серцем, і облишає це, і не робить цього більше, вам слід прощати. Але якщо він робить це знову, його не буде прощено, а буде вигнано». – Учення і Завіти 42:25-26

Давайте прояснимо: прощення та довіра – це не одне й те саме. Ви маєте пробачити свого партнера. Незалежно від того, залишитеся ви разом чи ні, ваші образи, гнів і гіркота зашкодять лише вам. Кажуть, що приховати образу – все одно, що випити отруту і чекати, що помре інша людина.

Все ж таки, прощення – це процес. Це щоденні зусилля. Це свідома протидія внутрішньому голосу, що волає до помсти, справедливості та відплати. Це потребує часу. Прощення не приходить раптово.

Прощення може бути безоплатним даром, але на довіру потрібно заслужити. Ваш партнер має упокоритися, має нести відповідальність, бути чесним. Він має довести свою надійність. Найскладнішим для вас буде відкрити своє серце, щоб згодом довіритися йому. Цей вибір, як і раніше, буде лякати, ви почуватиметеся вразливим, але вам доведеться його зробити. Це буде необхідно, якщо ви хочете зцілити свій шлюб.

КРОК 5: ВАМ НЕОБХІДНО ЗМІЦНЮВАТИ ШЛЮБ (І СЕБЕ)

Чіткі межі. Поліпшення якості спілкування. Підвищення рівня близькості та зв’язку. Усвідомлення того, що пішло не так і як цьому завадити і переорієнтуватися раніше, ніж це станеться знов. Надійний спосіб вирішення конфліктів. Подолання травми, завданої зрадою та відновлення сексуального потягу. Все це та багато іншого стане необхідними віхами на шляху від руйнівної зради до безпечного спільного сімейного життя.

 

Ця стаття була написана англійською мовою Джонатаном Декером та опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Тамари Мартиненко. 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Latest posts by Позаштатний працівник (see all)