перелюб

ПИТАННЯ

Дідусь,

Моя дочка – дуже вірний член Церкви. Вона служила на місії в Чилі і вийшла заміж в храмі за уродженця Чилі. Після народження двох дітей і 15 років шлюбу, з терпінням переносячи погане поводження так довго, як могла, вона розлучилася. Вона стурбована згадуванням в Писаннях про розлучену жінку, яка знову виходить заміж і вважається перелюбницею. Вона не планує знову вступати в шлюб, але якщо так вийде, то, яке відношення це матиме до неї? У поганому ставленні до неї не було її явної провини, і вона дотримувалася своїх храмових завітів. Мені здається, що люблячий Небесний Батько не вважатиме перелюбом те, що вірна дочка вийде заміж. Буду вдячна за вашу допомогу в цьому питанні. Дякую.

Релл

ВІДПОВІДЬ

Люба Релл,

Ви, ймовірно, посилаєтеся на Писання від Луки 16:18 з Біблії та 3 Нефій 12:32 з Книги Мормона.

«Кожен, хто дружину свою відпускає, і бере собі іншу, той чинить перелюб. І хто побереться з тією, яку хто відпустив, той чинить перелюб».

«Істинно, істинно кажу Я вам, що той, хто залишить дружину свою, якщо це не з причини блуду, робить так, що вона чинить перелюб; а той, хто одружиться з тією, яка розлучена, чинить перелюб».

Спаситель, використовуючи термін «залишати дружину», має на увазі практику закінчення стосунків без законного розлучення. Якщо не було законного розлучення, і розлучені сторони жили з іншими, це класифікувалось як перелюб. Але якщо було законне розлучення, то розлучені сторони могли вільно знов вступати в шлюб без шкоди для їхніх прав. Існує також різниця в значенні слів «розлучення» і «розводовий лист», як пояснив Даніель Х. Ладлоу:

«Ці ж ідеї про шлюб і розлучення включені в заяву Спасителя в Книзі Мормона. Розлучення (або розставання назавжди) не є чимось хорошим; але якщо пара вирішує розлучитися назавжди, вони повинні слідувати юридичним процедурам. Ця вимога в рівній мірі може бути застосована як до чоловіка, так і до жінки, оскільки, якщо чоловік «залишає свою дружину», але не дає їй законного розлучення, тим самим змушує і її, і будь-кого, хто на ній потім одружується, чинити перелюб (3 Нефій 12:31-32; порівняйте від Матвія 5:31-32; 19:3-9; Луки 16:18). Стосовно цього слід пам’ятати, що слово розлучення, як воно використовувалось Спасителем в 3 Нефії 12:32 не є юридичним терміном; воно просто має на увазі припинення стосунків або «залишення». Юридичний термін, використаний Спасителем – «запис про розлучення» (3 Нефій 24:31).»

(Daniel H. Ludlow, A Companion to Your Study of the Book of Mormon, p. 266)

Дідусь

Ця стаття була написана англійською мовою та опублікована на сайті askgramps.org. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]