щаслива у щлюбі родина

Я багато років працювала з парами як шлюбний та сімейний терапевт і в цій якості розробила безліч практичних ідей, щоб допомогти парам побудувати щасливий шлюб. Ось десять моїх головних порад.

1. ДІЗНАЙТЕСЯ, ЩО РОБИТЬ ІНШОГО ЩАСЛИВИМ

Пари мають жити за Золотим правилом для подружніх пар, як я це називаю: роби іншому те, що він або вона хотіли б. Часто в любовних стосунках люди схильні використовувати проекцію – суб’єктивний акт приписування власних почуттів іншим; схильність «чути» почуття інших згідно з власною я-концепцією та досвідом. Коли партнери використовують проекцію, вони думають, що їхній чоловік або дружина хоче того самого, що й вони. Ми всі особистості, і всі ми різні. Отже, те, що робить щасливим одного партнера, не обов’язково робить щасливим іншого. Якщо ви витратите час на те, щоб з’ясувати, чого кожен з вас насправді хоче, і будете «робити іншому те, що він хотів би», стосунки процвітатимуть.

2. РОБІТЬ ДОМАШНІ СПРАВИ ПОРІВНУ

Дослідження показали, що пари, які працюють разом, залишаються разом. І чоловік, і дружина повинні відчувати, що вони рівною мірою несуть тягар домашніх справ. Це принесе в шлюб відчуття рівності і допоможе запобігти почуттям образи, які можуть виникнути, якщо один з подружжя робить для сім’ї та стосунків більше, ніж інший. Парам треба з’ясувати, що від них очікується стосовно домашніх обов’язків. Найважливіше правило, якого потрібно дотримуватися, – щоб обидва партнери погодилися на поділ обов’язків. Обговорюючи ролі, говоріть прямо і ясно.

3. СТАВТЕСЯ ДО ПАРТНЕРА З ПОВАГОЮ І ТУРБОТОЮ, НАВІТЬ ПІД ЧАС ВИРІШЕННЯ КОНФЛІКТІВ У СТОСУНКАХ

Коли люди засмучені, вони схильні діяти на емоціях. Щоб досягти успіху в стосунках, іноді людям потрібно поводитися не так, як вони себе почувають. Пари мають навчитися регулювати свої емоції, щоб не зриватися одне на одному. Вам не слід намагатися вирішувати проблеми, коли ви занадто емоційно засмучені і не можете бути розсудливими і турбуватися одне про одного. Якщо треба, візьміть тайм-аут. Спочатку охолоньте і продумайте розмову подумки, перш ніж дискутувати з партнером. Прийміть тверде рішення ніколи не виявляти неповагу до партнера навіть в розпалі сварки.

4. НАВЧІТЬСЯ ГАРНИМ КОМУНІКАТИВНИМ НАВИЧКАМ

Щоб досягти успіху в шлюбі, ви повинні вміти відкрито висловлювати свої думки, почуття, потреби і бажання. Ви також маєте бути гарним слухачем. Дозвольте своєму партнеру вільно і безпечно висловлювати свої думки, почуття, потреби і бажання.

5. НАВЧІТЬСЯ ЗАЛИШАТИСЯ ЗАКОХАНИМИ

Будуючи стосунки, проводьте час разом. Коли пари зустрічаються, вони проводять багато часу разом. А коли вони не разом, вони часто знаходять способи спілкуватися. Після весілля деякі пари віддаляються. Вони більше не проводять стільки часу разом, не такі ніжні і не приділяють одне одному особливої уваги, як під час залицянь. Це призводить до того, що пари втрачають ніжні почуття одне до одного. Вам потрібно проводити багато часу разом, щоб продовжувати будувати стосунки. Регулярно ходіть на побачення, щоб повеселитися, а не обговорити проблеми. Бережіть любов!

6. ПІДТРИМУЙТЕ ЗДОРОВІ ФІЗИЧНІ СТОСУНКИ

Потреба в фізичній близькості у чоловіків і жінок різна. Кожен із подружжя має пам’ятати про це і йти на компроміси, які задовольнятимуть ці потреби. Після того, як з’являються діти, парі стає все важче підтримувати той самий рівень фізичної близькості. Однак вам потрібно виділити час, щоб зберегти фізичні стосунки в пріоритеті.

7. РОБІТЬ ВСЕ ЗА СПІЛЬНОЮ ЗГОДОЮ

Люди у щасливому шлюбі ніколи не роблять нічого важливого без домовленості між партнерами. Приймаючи рішення, парам необхідно збалансовувати почуття та інтереси одне одного. Ви повинні переконатися, що розумієте, наскільки важливим є питаннядля партнера, і приймати рішення про те, як діяти, тільки після того, як ви обидва погодилися і задоволені рішенням. Не чекайте, що все буде по-вашому, будьте готові до компромісу.

8. НЕВЕЛИКІ ЗМІНИ В ВАС МОЖУТЬ ПРИЗВЕСТИ ДО ВЕЛИЧЕЗНИХ ЗМІН У СТОСУНКАХ

Іноді, коли люди перебувають у конфліктних стосунках, вони відчувають апатію, тому що думають, що зміни, необхідні для вирішення проблем у стосунках, занадто великі, і вони ніколи не зможуть досягти таких змін. Однак часто все, що вам потрібно зробити – це знайти один-два невеликих, але важливих аспекти, які потрібно змінити, і це змінить напрямок, в якому ви рухаєтеся. Згодом ці зміни приведуть вас в абсолютно інше місце. Вам може знадобитися допомога професіонала, щоб визначити, якими повинні бути ці значні зміни.

9. БУДЬТЕ ВДЯЧНІ ОДНЕЗА ОДНОГО

За статистикою, вдячність пов’язана зі щастям та надією. У будь-яких стосунках є позитивні і негативні сторони. Знайдіть позитивні сторони в своїх стосунках. Будьте вдячні за свого партнера і щодня висловлюйте одне одному свою любов і вдячність.

10. РОЗВИВАЙТЕ ЗДАТНІСТЬ СПІВПЕРЕЖИВАТИ

Співпереживати – означає ставити себе на місце іншої людини і розуміти, що він або вона відчуває. Це процес часткової ідентифікації з почуттями інших, при цьому все ще усвідомлюючи, що почуття інших належать їм і дещо відрізняються від ваших. У цьому процесі ми зосереджуємося на почуттях іншої людини. Якщо ви співпереживаєте своєму партнеру, ви зможете більш ефективно застосовувати інші поради для успішного шлюбу.

Ця стаття була написана Neli A. Rogers та опублікована на ldsliving.com під назвою «TenTipsfor a HappyMarriage»

Українська © 2021 LDS Living, A DivisionofDeseretBookCompany | Englsih © 2021 LDS Living, A DivisionofDeseretBookCompany.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Latest posts by Позаштатний працівник (see all)