що відбувається в середині мормонських храмів

Нижче наводиться уривок з книги С. Майкла Вілкокса «House of Glory: Finding Personal Meaning in the Temple», в якій він розповідає про те, як розмова про храм може благословити інших, якщо ми говоримо про це в належний час в належному місці.

[Під час підготовки до відвідування храму] нас вчать молитися про розуміння. Як часто ми стаємо на коліна перед або після відвідування храму і молимо Господа навчити нас який-небудь повчальній істині з ендаументу?

Господь готовий вчити, якщо ми будемо просити. Однак ми повинні дозволити Йому скористатися Його власною мудрістю щодо того, коли і як явити певну істину. Іноді Він буде говорити прямо в нашому розумі. Іноді відповідь прийде з Писань. Розуміння може бути відкрите нам чоловіком або дружиною, матір’ю або батьком під час тихої бесіди в Целестіальній кімнаті.

Ці бесіди цілком доречні і можуть бути засобом, за допомогою якого Господь буде відповідати на наші молитви про розуміння. Час від часу ми ставимо собі питання, що можна, а що не можна говорити про храмові таїнства.

Поза храмом ми повинні бути дуже обережними, розповідаючи тільки про ті речі, які є в Писаннях або в офіційних публікаціях Церкви. Навіть тоді ми повинні дозволити цій пораді направляти нас: «Пам’ятайте, те, що сходить з висоти, є священним і має промовлятися з обережністю і зі стриманістю, що від Духа; і в цьому немає засудження» (УЗ 63:64).

Всередині храму, серед тих, хто гідний здійснювати таїнства, ми можемо, знов ж таки зі стриманістю, що від Духа, навчати одне одного, особливо тих, хто належить до наших власних сімей.

Про деякі речі ми не говоримо навіть у стінах храму, але їх мало і вони очевидні. В контексті храмового навчання Господь наставляє нас такими словами: «І оскільки у всіх немає віри, шукайте старанно і навчайте один одного словам мудрості» (УЗ 88: 118). Пам’ятайте, що храм називається «місцем настановлення для всіх тих, кого покликано на роботу священнослужіння в усіх їхніх різних покликаннях та чинах; щоб їх могло бути вдосконалено в розумінні їхнього священнослужіння, у теорії, у принципі й в ученні» (УЗ 97:13-14).

В ідеалі, Дух, використовуючи символи і атмосферу храму, навчає кожну людину відповідно до його або її потреб і у відповідь на індивідуальні молитви людини. Але Дух також може вчити через слова і розуміння інших людей.

Іноді учні Ісуса не розуміли глибокого сенсу Його приповістей або образної мови. У вузькому колі вони просили Його роз’яснити ці вчення. Він рідко відмовляв у поясненні. Його учні були слабкими, але прагнули вчитися. Ми не повинні боятися просити пояснень у Господа або один у одного. Коли у нас є розуміння, буде доречним, особливо в наших сім’ях, під керівництвом Духа навчати і пояснювати, як це робив Спаситель.

«У молодих людей, а іноді й у літніх, – сказав старійшина Джон А. Уідтсоу, – різні частини храмових обрядів викликатимуть питання. «Чи необхідне це?» «Який сенс в цьому?» «Навіщо мені робити те чи інше?» Навіть, якщо такі питання не потребують відповідей, краще відповісти на них, особливо якщо про це питають ті, хто непідготовлений і недосвідчений, і тому не здатний чітко мислити самостійно» (Храмове поклоніння, стор. 59-60).

У той час як ми вчимося ясно отримувати настанови через Святого Духа, давайте без побоювань «навчати один одного словам мудрості», оскільки у нас є мудрість, якою ми можемо ділитися, і Дух нас так наставляє. Те, що ми ділимося своїми знаннями, може бути відповіддю Господа на чиїсь молитви.

Якщо ми ділимося своїм розумінням в сім’ї, це може об’єднати її. Як вчитель Системи Церковної освіти, я пережив багато зворушливих повчальних моментів зі спраглими учнями, але жоден з цих моментів не був настільки ж приємним, як ті, коли я тихо сидів у Целестіальній кімнаті зі своєю дружиною, своїми сестрами, дітьми або батьками, відповідаючи на питання в міру мого розуміння, і у відповідь слухаючи їхні думки з цього приводу. На велику кількість своїх молитов про храм я отримав відповідь таким чином. При цьому ми завжди маємо бути пильними, щоб прислухатися до Духа, і ніколи не обмежувати зміст храму нашими власними думками. Можна відкрити для себе глибоке розуміння цього, якщо наш розум залишатиметься відкритим.

Ця стаття була написана S. Michael Wilcox та опублікована на ldsliving.com під назвою «What Mormons Should (and Shouldn’t) Say About What Happens Inside Temples»

Українська © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]