Більш близький погляд на поширені символи храмів СОД

Вам варто отримати принаймні елементарне уявлення про деякі поширені євангельські символи, які можна знайти в Священних Писаннях і в храмах. Як і притчі, якими навчав Христос, багато символів є звичайними повсякденними речами, але в євангелії вони мають особливий сенс. Навіть такі звичайні речі, як цифри і кольори, мають символічне значення.

Розуміння символів допоможе додати більше сенсу вашому храмовому поклонінню та таїнствам євангелії. Роздуми над їхнім сенсом можуть допомогти вам отримати більш глибоке розуміння мети таїнств. Хорошим прикладом цього є причастя. Символи прості, але коли ми його приймаємо, їхнє значення стає дуже глибоким.

Нижче ми коротко розглянемо деякі символи, які можуть виявитися корисними, якщо ви збираєтеся до храму. Перш, ніж ми продовжимо, знову ж таки, будь ласка, майте на увазі два застереження: по-перше, майже усі символи мають більше, ніж одне значення. Будь ласка, не обмежуйте Господа у тому, як Він використовує їх для вашого навчання. Тільки через те, що ви вже зрозуміли один або кілька значень символу, не думайте, що їх не може бути більше. Нижченаведені пункти лише гарна відправна точка. Цей список не є повним.

підпишіться на наш ютюб канал

Друга умова: тримайте ці речі в перспективі. Хоча вони можуть бути дуже корисними, додаючи насиченості та глибини нашому поклонінню, не потрібно зосереджуватись на них настільки, щоб вони стали гігантською євангельською вікториною. Також нам не варто занадто засмучуватися через те, чого ми поки що не розуміємо. Головне – це не розуміння усіх маленьких нюансів кожного символу, а те, щоб ми дотримувались завітів ендаументу у нашому життя. Найважливіші частини зрозумілі всім. Зосередьтеся спочатку на них, а інші речі хай прийдуть у свій час.

Беручи до уваги ці два застереження, давайте розглянемо кілька основних храмових і біблійних символів та їхнє значення:

Кольори

Багато кольорів мають символічне значення. Наприклад, білий колір символізує невинність, святість, чистоту, праведність, світло, славу та єдність. Зелений є символом життя. Пурпурний – символом величі та благородства. Синій вказує на небеса. Багряний або червоний – символ жертовної крові.

Оливкова олія

Оливкова олія – символ Святого Духу та його впливу (див. УЗ 45:56-58). Оливкові дерева знаходились в Гефсиманському саду, отже, і символізм також пов’язаний із Спокутою, а також з одкровенням, зціленням та освяченням. Олія являє собою святе помазання силою духа Божого. Апостол Іван описував Божий Дух як “помазання”. Він заявив: “А помазання, що ви від нього прийняли, у вас перебуває, і ви не потребуєте, щоб хтось навчав вас, бо його помазання вас про все навчає. Воно і правдиве, і необманне. Так, як воно вас навчило, перебувайте в ньому”. (1 Івана 2:27)

Ріг спасіння

Роги є символом сили, честі та влади. Тварини, які мають роги, покладаються на них в якості основного засобу захисту та нападу. За законом Мойсея, роги жертовника цілопалення були вимазані кров’ю жертви (див. Вихід, 29:12). У давнину царі були помазані оливою з рогу  (1 Самуїла 16:1, 13). Христос згадується як “ріг спасіння” (Лука 1:69), це означає, що Він має владу, щоб рятувати.

Підпишіться на нас в Інстаграм

Мантії

У давнину, мантія вказувала на статус і була пов’язана з особистістю людини. Наприклад, в історії про блудного сина ми бачимо цей принцип, який показує, що коли непокірний син повертається, сподіваючись бути хоча б слугою в будинку свого батька, замість цього його відновлено в родині з допомогою простого кроку: його батько виніс найкращу одежу і зодягнув його (див. Лука 15:22).

Взуття/сандалі

Взуття теж було частиною особистості і, разом з ногами, символізувало життєвий шлях. Блудний син отримав від батька не тільки одяг, але й взуття. Іван Христитель говорив, що він недостойний розв’язати ремінь взуття Христа. Мойсею було сказано зняти взуття, тому що він ступив на святу землю. Він був готовий отримати нове покликання і напрямок для свого життя, йдучи новим шляхом і залишивши своє колишнє життя позаду. Павло навчав, що наші ноги повинні бути взуті в євангелію миру, яка є частиною нашого духовного всеозброєння (див. до Ефесян 6:15).

Змій

Змій – це ще один символ, який має як позитивне, так і негативне значення. Спочатку це був символ Христа (див. Геламан 8:14-15). Сатана присвоїв цей символ в Едемі, у спробах грати в Бога і ввести в оману Адама та Єву, і відтоді саме він часто асоціюється з цим символом. Можливо, здасться дивним, що змій може символізувати Христа, але це доречно, тому що зміїні ікла можуть принести смерть, але змія також може скинути свою шкіру, як символічне воскресіння до нового життя. Таким чином, змій – це символ і життя, і смерті. Христос – це Бог як життя, так і смерті. Він створив умови для смертного життя і нашої смерті в кінці, але ще Він здійснив воскресіння і наше безсмертя. Мойсей використовував мідного змія як символ Христа в пустелі з ізраїльтянами (див. Числа 21:8-9; Геламан 8:14-15).

Ця стаття була написана англійською мовою Елі Інгрем та опублікована на сайті ldsdaily.com. Переклад Тамари Мартиненко.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]