Можливо, ви час від часу бачили будівлі церкви святих останніх днів, але як щодо тих більших, схожих на замок, будівель? Це храми святих останніх днів. Багатьом вони здаються більш загадковими, тому що не кожен може зайти всередину.

Так що ж, це є таємницею чи чимось святим?

КОРОТКА ІСТОРІЯ ХРАМІВ

Перший згаданий храм у Біблії — це скинія Мойсея. На відміну від сучасних храмів, він був портативним, тобто, коли діти Ізраїлю подорожували, вони брали храм із собою. Ми також можемо прочитати у Святому Письмі про храми Соломона, Зоровавеля та Ірода. Храми були ключовою частиною богослужіння як у Старий, так і в Новозавітний період.

Храм не був повністю відкритим для публіки, і лише первосвященник міг пройти крізь завісу і заходити у Святеє Святих раз на рік. Ми також читаємо про спілкування з Богом, молитву, жертвоприношення тварин і релігійний одяг (Вихід 28:4). Ми знаємо, що Христос часто відвідував храм і навчав у ньому під час Свого земного служіння.

Після смерті Христа завіса храму була розірвана. Багато хто вважає, що це означало, що поклоніння в храмі більше не було потрібним. Однак є ще дві причини, чому завіса могла розірватися. По-перше, це був символ смерті Христа. Він подолав бар’єр смерті між людством і вічним життям. Розірвана завіса також могла символізувати те, що тепер усім будуть раді, а не лише первосвященнику раз на рік.

Пізніше храм все ще використовувався, оскільки апостоли продовжували поклонятися там навіть після смерті Христа (Дії 22:17-18). Повернемося вперед до сьогоднішнього дня, і до того, що деякі релігії більше не вірять у храмове поклоніння, але все ще є залишки цього поклоніння в архітектурі та традиціях.

Однак є ще дві причини, чому завіса могла розірватися. По-перше, це був символ смерті Христа. Він подолав бар’єр смерті між людством і вічним життям. Розірвана завіса також могла символізувати те, що тепер усім будуть раді, а не лише первосвященнику раз на рік.

Пізніше храм все ще використовувався, оскільки апостоли продовжували поклонятися там навіть після смерті Христа (Дії 22:17-18). Повернемося вперед до сьогоднішнього дня, і до того, що деякі релігії більше не вірять у храмове поклоніння, але все ще є залишки цього поклоніння в архітектурі та традиціях.

СУЧАСНІ ХРАМИ

У 1836 році в Кертленді, штат Огайо, було збудовано перший сучасний храм для членів Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів. Зараз у світі існує 282 таких храми, які збудовані, будуються чи оголошено про будівництво..

Сьогодні в храмі виконується багато спеціальних церемоній або обрядів, які святі останніх днів вважають важливою частиною спасіння, зокрема: хрищення, отримання дару Святого Духа, початкові обряди (омовіння та помазання), ендаумент та запечатування.

Давайте зануримося в них трохи докладніше:

Хрищення:

Хрищення в храмі відрізняється від звичайного хрищення. У храмі, люди можуть робити повірені хрищення за померлих, тобто робити цей обряд від їхнього імені.

Ні, ми не христимо в купелі померлих людей.

Ресурс: ldstemple.pics

Живі христяться замість них, а померлі можуть обрати чи прийняти цей обряд. Ми віримо, що в духовному світі люди можуть бути навчені про Євангелію, але не мають можливості христитися. Ми можемо христитися замість них тут на Землі, і вони можуть обрати чи приймати Євангелію та хрищення, чи ні.

Отримання Святого Духа:

Після хрищення настає отримання дару Святого Духа. Це все ще важливий дар, навіть для тих, хто пішов з життя. Це також робиться за дорученням і покладанням рук. Тільки носії священства мають повноваження виконувати цей обряд.

Ресурс: churchofjesuschrist.org

Початкові обряди:

Під час початкових обрядів ви очищаєтеся водою (символічно омиваєтесь) і освячуєтесь шляхом благословення та помазання олією. Це священна церемонія підготовки до отримання подальших знань і благословень.

Ресурс: askgramps.org

Після цієї церемонії ви можете почати носити гарменти (священні одежі, храмовий одяг), зовнішній символ ваших завітів або обіцянок з Богом.

Багато конфесій носять зовнішній церемоніальний одяг, наприклад хіджаб у мусульманок, сикхський тюрбан або мантії буддійських ченців. Гарменти призначені для святих останніх днів. Вони служать духовним і символічним захистом від спокус і зла світу.

Ендаумент:

Ендаумент означає дар або благословення. Отримання ендаументу означає, що ми дізнаємося про три стовпи вічності: Сотворіння, Падіння  та Спокуту. Ендаумент готує нас стати більш схожими на Бога, коли ми укладаємо з Ним священні завіти або обіцянки.

Ресурс: ldstemple.pics

Ми обіцяємо виконувати заповіді, жити за євангелією Ісуса Христа, бути цнотливими та вірними нашому подружжю та бути готовими присвятити все, що маємо, Богові.

Запечатування:

Так, ми можемо вінчатися в храмах! Пари можуть бути запечатані одне до одного та до своїх дітей на це життя та на всю вічність. Це означає, що смерть не є кінцем їхньої родини. Ми віримо, що якщо ми будемо вірні нашим обіцянкам, ми будемо з нашими близькими і в наступному житті.

Ресурс: moroni10.com

Цей обряд запечатування можливий через силу відновленого священства. Це найбільше благословення на Землі для сімей. Під час звичайної церемонії одруження реєстратор говорить парі, що їхній шлюб триває «поки смерть не розлучить вас». У храмах святих останніх днів парам кажуть, що вони будуть разом «на час і всю вічність».

Чи потрібно вінчатися в храмі? Ні, але це дивовижне благословення. Вічний шлюб має на меті допомогти нам стати кращими, навчаючи нас, як жертвувати та допомагати вдосконалюватися як сім’я, а не на самоті.

НАВІЩО НАМ ХРАМИ?

Метою храму є спілкування з Богом і символічне входження в Його присутність. Ось чому на кожному храмі викарбувано слова «Дім Господа».

Багато людей вірять, що ви повинні бути ідеальними, щоб увійти до храму, але це не так. Вам просто потрібно мати бажання вчитися, рости та намагатися ставати кращими.

У храмі ми можемо отримати відповіді на молитви, відчути Божу любов, дізнатися про Його план щастя, отримати вічну перспективу та виконати обряди, щоб назавжди бути з нашими сім’ями.

ЧИ МОЖУ Я ЗАХОДИТИ В ХРАМ?

Ресурс: churchofjesuschrist.org

очете побачити храм святих останніх днів? Перед тим, як храм буде освячено та передано Господу, проводяться дні відкритих дверей, доступні екскурсії по храму. Ці екскурсії призначені для всіх, щоб побачити храм і дізнатися, чому він такий особливий для святих останніх днів.

Після цього храм офіційно освячується, і члени церкви, які підготувалися, можуть увійти і служити в ньому. Після того, як храм освячено як священну будівлю, він служить домом Господа на Землі, де Його діти можуть відчувати себе близькими до Бога.

Якщо вам цікаво дізнатися більше про храми святих останніх днів і дізнатися більше про те, які вони всередині, обов’язково перегляньте ці відео:

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Latest posts by Позаштатний працівник (see all)