вразливість чи сила

Ви коли-небудь думали про те, що Небесний Батько або Ісус Христос можуть бути вразливими? Коли ми думаємо про наших Целестіальних родичів, ми часто говоримо про Їхню владу над смертю, гріхом і різними хворобами, які докучають нам в земному житті.

Слово «вразливість» означає бути чутливим до фізичного або психічного болю. Хоча ми вважаємо нашого Небесного Батька дуже сильним (бо Він і є таким), Він теж страждає. Як же наш Батько, настільки могутня істота, може бути чутливим до болю?

БОГ, ПРИКЛАД ВРАЗЛИВОСТІ

Простіше кажучи, Вразливість Бога полягає в Його любові до нас. Про Його любов (і той факт, що ми теж маємо любити) йдеться в 1 Івана 4:8.

Хто не любить, той Бога не пізнав, бо Бог є любов!

Найболючішим переживанням для Нього і для Христа була Спокута. Хоча Вони й знали, що це було задля великої мети, Спокута була причиною великих страждань. Любов Христа до нас була причиною того, що Він був готовий зазнати страждань. У Посланні до Ефесян 2 це пояснюється так:

Бог же, багатий на милосердя, через Свою превелику любов, що нею Він нас полюбив,

і нас, що мертві були через прогріхи, оживив разом із Христом, спасені ви благодаттю…

Здатність бути вразливим не є слабкістю. Оскільки Христос зазнав фізичних страждань і помер на хресті, Він зміг назавжди перемогти смерть заради всіх нас. Таким чином, хоча Його любов наразила Його на приниження, Його любов також дала Йому владу над усіма ворогами.

МИ ТЕЖ МОЖЕМО СТАТИ СИЛЬНИМИ ЧЕРЕЗ ВРАЗЛИВОСТЬ

Ви коли-небудь любили когось? Є чудова цитата К.С. Льюїса з книги «Любов».

Любити означає бути вразливим. Полюбіть – і серце ваше, безумовно, буде страждати, і, можливо, буде розбите. Якщо хочете його зберегти в цілості, не віддавайте його нікому, навіть тварині.

Піклуватись про когось або про щось буває важко. Ми вкладаємо частину себе в людей або живі істоти, про яких піклуємося. Наприклад, коли у вас є домашні тварини, ви віддаєте їм свій час, гроші і свої зусилля, доглядаючи за ними. Ви хочете їхнього щастя і активно контактуєте з ними, щоб побачити, що й вони щасливі.

Наш Небесний Батько вклав в нас частинку Себе, буквально, надавши нам вплив Свого Святого Духа. Він створив цей світ. Він піклується про нас і дуже багато вкладає в результати нашої смертної подорожі на цій землі.

ЗАХИЩЕННІСТЬ НЕ ЗАВЖДИ Є СИЛОЮ

Ви можете збільшити свою любов до життя, інших і до якихось занять. Піклуючись про когось і про щось, ви станете сильніше, ніж залишаючись байдужими. У книзі «Любов» К. С. Льюїса йдеться про те, що любов є невід’ємною частиною розвитку життя і про те, як нехтування любов’ю до інших веде до зупинки в цьому розвитку.

Замкніть [своє серце] в скриньці або труні свого егоїзму. Але в цій скриньці – безпечній, темній, нерухомій, задушливій – воно зміниться. Воно не буде розбите, але воно стане небитким, непробивним, безнадійним. Альтернатива цій трагедії або, принаймні, ризику трагедії, – це прокляття. Єдине місце за межами раю, де ви можете уникнути всіх небезпек і хвилювань любові, – це пекло.

Бог справді показує нам шлях у всьому. Без любові неможливо зростати, щоб стати таким, як Він. Це тому, що без любові, перш за все, не було б Бога. Ми не можемо сподіватися стати досконалими, як наш Небесний Батько, не навчившись любити досконаліше.

В які моменти ваша готовність піклуватися про інших і себе допомагала вам почувати себе сильними?

Ця стаття була написана англійською мовою Рейчел Банді та опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Тамари Мартиненко.

 

 

 

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest