емма сміт

Емма Сміт є одним з найцікавіших персонажів Відновлення. Її пам’ятають за її непохитну стійкість та здатність долати труднощі. Ось десять цікавих фактів про Емму Сміт, приурочених роковинам її народження, – 10 липня 1804 року, м. Хармоні, штат Пенсільванія, – які, можливо, вам не відомі.

ФАКТ № 1.

Емма не планувала таємно виходити заміж. У 1827 році Емма відвідувала пана Стоуелла та його родину в Нью-Йорку. Там вона побачила Джозефа, з яким вона зустрічалась протягом сімнадцяті місяців. Пізніше вона напише: «Я не мала наміру виходити заміж, коли я поїхала з дому; але під час моїх відвідин містера Стауелла [Джозеф]… умовляв мене вийти за нього заміж, і оскільки я вважала за краще вийти заміж за нього, ніж за будь-якого іншого знайомого мені чоловіка, я погодилася».

ФАКТ № 2.

Ангел Мороній сказав Джозефу, що у вересні він отримає золоті пластини та інші приховані предмети, якщо він приведе із собою гідну людину. Поглянувши у камінь провидця, Джозеф дізнався, що гідною людиною була Емма Хейл. Через дев’ять місяців після їхнього одруження Емма підігнала фургон до пагорбу Кумора і чекала на Джозефа, поки він отримував пластини.

ФАКТ № 3.

Емма багато тяжко працювала, щоб у Джозефа було достатньо часу виконувати роботу Господа.

ФАКТ № 4.

Емму знали як лікаря-травника; вона нерідко відвідувала хворих, надаючи медичну допомогу

ФАКТ № 5.

Джозеф та Емма були далекими родичами. У обох були предки, [які прибули до Північної Америки на кораблі] Мейфлауер.

ФАКТ № 6.

Емма була проти використання слова «благодійний» в назві новоствореного жіночого товариства, як це було запропоновано Джозефом Смітом та старійшиною Джоном Тейлором. Слово «благодійний» було популярним серед жіночих товариств того часу, і Емма не хотіла, щоб жіноче товариство Церкви асоціювалося з чимось мирським. Після обговорення було прийнято рішення, що товариство буде називатися Жіночим товариством допомоги міста Наву.

ФАКТ № 7.

Сучасний збірник гімнів Церкви містить двадцять шість гімнів, які входили до збірника гімнів Емми 1835 року, який вона уклала після отримання одкровення від Господа.

ФАКТ № 8.

Емма мала чудове сопрано. Є письмові згадки про те, що вона часто співала партії облігато в хорових групах і наповнювала будинок Смітів чудовою музикою.

ФАКТ № 9.

Бригам Янг відправив Еммі гроші через церковного адвоката, щоб погасити борги Джозефа Сміта та Церкви в Наву. Адвокат Алмон Баббітт забрав всі гроші собі, і ні Бригам, ні Емма так ніколи про це і не дізналися.

ФАКТ № 10.

Емма бачила Ісуса Христа та Джозефа уві сні незадовго до своєї смерті.

О Ця стаття була написана англійською мовою Елеєю Інграм та опублікований на сайті ldsdaily.com. Переклад Олени Сміт.

The following two tabs change content below.

Alyona Smith

Євангелія змінила моє життя назавжди! Я завжди відчувала, що життія має деякий глибокий сенс, але з приходом Євангелії у моє життя я дізналася, як я можу розкрити свій прихований потенціал, протистояти викликам і залишатися щасливою людиною незважаючи ні на що. Евангелие навсегда изменило мою жизнь! Я всегда чувствовала, что жизнь имеет некий глубокий смысл, но с приходом Евангелия в мою жизнь я узнала, как я могу раскрыть свой скрытый потенциал, противостоять испытаниям и оставаться счастливым человеком несмотря ни на что.