мормон-член мормонської церкви

Прагнучи виконувати місіонерську роботу як член Церкви або писати про віру, завжди стикаєшся з дилемою: коли і як слід використовувати слово «мормон»?

Тому що, якщо дивитися правді в очі, це назва, за якою нас знає більша частина світу. Однак в 3 Нефії 27:8 ми читаємо такі слова, які сказав Спаситель: «І як може вона бути Моєю церквою, якщо не буде називатися Моїм іменем? Бо якщо церква називається Мойсеєвим іменем, тоді це Мойсеєва церква; або якщо вона називається іменем людини, тоді це церква людини; але якщо вона називатиметься Моїм іменем, тоді це Моя церква, якщо буде так, що вони збудовані на Моїй євангелії.»

Як нещодавно зазначалося в статті Church News, проблема використання терміна «мормон» або багатьох інших скорочених імен Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів полягає в тому, що вони відсікають головний осередок нашої релігії – Ісуса Христа.

Але Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів також управляє засобами масової інформації, це сайти Mormon Newsroom, mormon.org і Church News. Чому так відбувається, і як ми можемо зрозуміти, які терміни нам слід використовувати?

На щастя, Церква виклала деякі чіткі рекомендації, які допоможуть нам орієнтуватися в цих питаннях.

Примітка: Хоча варто пам’ятати і усвідомлювати ці рекомендації, але коли справа стосується того, щоб ділитися нашою вірою і євангелією, ми не повинні допускати, щоб спеціальні терміни або ці питання заважали нам говорити і ділитися тим, про що Дух спонукає нас сказати. Ніколи не дозволяйте вашому страху випадково сказати невірні слова, назву або ім’я, перешкоджати вам ділитися милістю і світлом Христа.

Використання терміну «Мормон»

Про використання терміну «Мормон» сайт Mormon Newsroom по’яснює:

Найпоширеніший спосіб серед звичайних людей називати членів Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів – це термін «мормони» …

Люди стали говорити про Святих Останніх Днів як про «мормонів» в 19 столітті, невдовзі після того, як Церкву було організовано. Саме слово походить від назви Книги Мормона, священної книги Писань, яку використовують мормони на додаток до Біблії. Прізвище приклеїлося і з тих пір використовувалося членами Церкви як скорочена версія «Святих Останніх Днів».

Однак цей термін не замінює справжнє ім’я церкви. Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів – ім’я, вказане в Писаннях в 1838 році. Коли хтось називає її «Мормонською церквою» або «Церквою СОД», він не враховує найголовніший елемент Церкви – Ісуса Христа. Отже, Церква не називає себе «мормонською церквою» і не заохочує використання цього терміна.

Церква ще раз підкреслила цю позицію в лютому 2001 року, коли публічно закликала засоби масової інформації та громадськість використовувати повну назву Церкви. Підсумок: можна використовувати термін «мормони» щодо членів Церкви, але ми додали: «Будь ласка, не використовуйте термін ‘Мормонська церква’ замість назви ‘Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів’».

Інтернет додав ще один аспект до цього питання. Оскільки люди, які шукають інформацію про Церкву, в основному вводять в пошукових системах слово «мормон», Церкві доводиться змиритися з цією реальністю. Отже, в більшості історій і заголовків на сайті Newsroom регулярно використовуються слова «мормонський» або «мормони», для того, щоб церковні заяви, позиція і політика Церкви та церковні історії з більшою ймовірністю були знайдені пошуковими системами в Інтернеті.

Як говориться у Довіднику 2: Керування Церквою: «Слово Мормон і надалі буде використовуватися у відповідних назвах, наприклад, Книга Мормона. Також і надалі будуть використовуватися прикметники від цього слова у таких словосполученнях, як “Мормонський хор скинії” або “мормонські піонери”. Крім того, може виникнути необхідність вживання слова Мормонська, щоб ідентифікувати Церкву, вказуючи назву, під якою вона широко відома в деяких країнах.»

Посилання на назву Церкви та її членів

«В умовах, коли Церква поширюється в багатьох країнах, культурах і мовах, використання її назви, яка була відкрита через одкровення, – Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів – (див. УЗ 115:4) стає дедалі важливішим у виконанні обов’язку Церкви та її членів проголошувати ім’я Спасителя по всьому світу», – говориться у Довіднику 2: Керування Церквою. «Тому посилання на Церкву мають містити в собі, де це можливо, її повну назву. Після того як спочатку було вказано повну назву Церкви, скорочення у вигляді “Церква” або “Церква Ісуса Христа” є прийнятними.»

Ще в одній статті на сайті Mormon Newsroom викладаються конкретні рекомендації, щодо того, як говорити або писати про Церкву:

  • Коли ми згадуємо про Церкву вперше, краще вказати повне ім’я Церкви: “Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів”.
  • Будь ласка, уникайте назв “Мормонська Церква”, “Церква СОД” або “Церква Святих Останніх Днів”.
  • Коли потрібен скорочений варіант назви, рекомендуються терміни “Церква” або “Церква Ісуса Христа”.
  • Коли мова йде про членів Церкви, термін “Святі останніх днів” є кращим, хоча слово “Мормони” є прийнятним.
  • Слово “Мормон” правильно використовувати у власних назвах, таких як “Книга Мормона”, “Мормонський хор скинії ” або “Мормонський перехід”, або використовувати в якості прикметника в таких виразах, як «Мормонські піонери».
  • Термін “Мормонізм” прийнятний для опису комбінації вчення, культури і способу життя, унікального для Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів.

Ця стаття була написана Danielle B. Wagner та опублікована на сайті ldsliving.com під назвою «When Should and Shouldn’t We Use the Term “Mormon”: What the Church Has Said About It»

Український © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Latest posts by Позаштатний працівник (see all)