протизаплідні пігулки

У Церкви, що так зосереджена на сім’ях і цнотливості, логічно, що деяким з нас трохи незрозуміла позиція щодо контролю народжуваності. За минулі десятиліття церковні керівники багато говорили про це. Тут наведені кілька їхніх висловлювань за останні роки:

Президент Гордон Б. Хінклі, 1984

«Мене ображають марні просторікування про те, що доля жінки Святих Останніх Днів – бути завжди босоніж і вагітною. Це дотепна фраза, але вона хибна. Звичайно, ми віримо в дітей. Господь велів нам розмножуватися і наповнювати землю, щоб ми могли мати радість у своїх нащадках, і немає більшої радості, ніж та, яку відчувають батьки щасливих дітей в хороших сім’ях. Але ні Господь, ні Церква не визначили, скільки дітей має бути у подружжя. Це глибоко особисте питання, вирішувати яке повинні тільки батьки і Господь. Офіційна позиція Церкви полягає в наступному: ‘Чоловіки повинні бути уважні у ставленні до дружини, на якій лежить основна відповідальність не тільки за народження дітей, а й за турботу про них в перші роки життя, і повинні допомагати їй зберігати здоров’я і силу. Подружні пари мають контролювати свою поведінку в усіх сферах їхніх стосунків. Вони повинні шукати натхнення від Господа, щоб впоратися з труднощами сімейного життя і ростити своїх дітей відповідно до вчень євангелії’ (General Handbook of Instructions [1983], p. 77)» (Cornerstones of a Happy Home, 6).

Старійшина Даллін Х. Оукс, Генеральна конференція в жовтні 1993

«Скільки дітей повинна мати пара? Стільки, про скількох в змозі подбати! Звичайно, піклуватися про дітей означає набагато більше, ніж просто дати їм життя. Дітей потрібно любити, виховувати, навчати, годувати, одягати, дати їм дім і покласти початок тому, щоб вони самі стали хорошими батьками. Виявляючи віру в Боже обіцяння благословляти їх, за умови дотримання Його заповідей, багато батьків СОД мають великі сім’ї. Інші прагнуть до цього, але не можуть мати дітей або ж мати стільки, скільки вони б бажали. В такому особистому питанні як це, нам не слід судити один одного».

Старійшина Джеффрі Р. Холланд, трансляція СЦО, 2015

«Брати і сестри, я вважаю, що нам треба починати раніше навчати наших студентів про місце шлюбу і сім’ї у великому плані щастя. Очікування на досягнення ними підходящого для шлюбу віку зробить це навчання запізнілим. І мені не треба пояснювати вам, що соціальні тенденції, погіршення моральних норм і “нікчемні вигадки” популярних розваг будуть постійно суперечити цьому вченню.

Наприклад, викликає тривогу те, що за останні 50 років середній вік укладання шлюбу для чоловіків піднявся з 22-х років до 28-ми! Ця цифра відображає тенденцію світу, а не Церкви, але ми з часом багато в чому повторюємо соціальні тенденції світу. Додайте до цього такі різні впливи на молодь, як доступність контрацепції, руйнівний для моралі розквіт порнографії, масовий відхід від організованої релігії, розповсюджена гонитва за матеріальними речами, підйом пост-модерністської думки з її скептицизмом та суб’єктивізмом і ви побачите контекст, з якого витікає тривога і страх, які можуть відчувати молоде покоління. Такі вітри, які вриваються в їхнє життя, можуть завдавати шкоди ще до того, як почнеться доросле, сімейне життя».

Інші церковні джерела

Керування Церквою: довідник 2

Це—привілей одружених пар, які можуть народжувати дітей, надавати смертні тіла для духовних дітей Бога, перед Яким вони потім відповідальні за їхнє навчання й виховання. Рішення про те, скільки й коли мати дітей, є дуже інтимним і приватним і має залишатися між парою і Господом. Члени Церкви не повинні судити одне одного у цій справі.

Подружні пари мають також розуміти, що сексуальні стосунки у шлюбі божественно схвалені не тільки для народження нащадків, але також і для виявлення любові та зміцнення емоційної та духовної єдності між чоловіком і дружиною.

Стійкі у вірі

«Якщо одружені пари фізично спроможні, вони мають привілей надання смертних тіл для духовних дітей Небесного Батька. Вони відіграють роль у великому плані щастя, який дозволяє дітям Бога отримати фізичні тіла і прожити смертне життя.

підпишіться на наш ютюб канал

Якщо ви одружені, то разом з дружиною (чоловіком) обговорюєте свою священну відповідальність щодо народження дітей та їхнього виховання у праведності. Якщо ви робите це, обміркуйте святість і значення життя. Подумайте, яка виникає радість, коли діти удома. Зважте на вічні благословення, які приходять, коли маєш хороших нащадків. Із свідченням щодо цих принципів ви разом з дружиною (чоловіком) будете підготовлені, щоб з молитвою вирішити, скільки мати дітей і коли їх заводити. Такі рішення приймаються між обома вами і Господом.

Коли ви обговорюватимете це священне питання, пам’ятайте, що сексуальні стосунки в межах шлюбу схвалені Богом. Якщо одна мета цих стосунків—дати фізичні тіла дітям Бога, то інша—висловити любов один до одного, щоб зв’язати разом чоловіка і жінку у вірності, відданості, запобігливості й загальній меті».

LDS.org Євангельські теми «Контроль народжуваності»

«Діти – одне з найбільших благословень у житті, і їхнє народження в люблячих і турботливих сім’ях – головна мета Бога для людства. Якщо чоловік і дружина фізично здорові, у них є привілей і обов’язок приводити дітей в цей світ і виховувати їх. Рішення про те, скільки мати дітей і коли, – це особиста справа чоловіка і дружини.

Ті, кому дозволяє здоров’я, мають благословення, радість і обов’язок народжувати дітей і виховувати сім’ю. Отримання цього благословення не слід відкладати з егоїстичних причин.

Сексуальні стосунки в шлюбі призначені не тільки для продовження роду, але і як засіб виявлення любові і зміцнення емоційних і духовних стосунків між чоловіком і дружиною.

Зрештою, «рішення про контроль народжуваності і наслідки цього рішення лягають виключно на конкретну подружню пару».

Ця стаття була написана Jannalee Sandau та опублікована на ldsliving.com під назвою «Birth Control What the Prophets Have Actually Said»

Українська © 2017 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2017 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Авторское право © 2018 Faith.in.ua. Все права защищены.
Этот сайт действует независимо от Церкви Иисуса Христа Святых последних дней (иногда называемой «мормонской Церковью»). Выраженное здесь мнение не всегда отражает позицию Церкви. Точка зрения отдельных людей является их личной ответственностью и не всегда отражает позицию Церкви. Чтобы ознакомиться с официальной позицией Церкви, посетите сайты LDS.org или Mormon.org.

Pin It on Pinterest