Питання

Любий Дідусь,

Я хочу знати, що є «нормальним» для чоловіка Святого останніх днів, коли він помічає інших жінок в прилюдних місцях. Або я хочу дізнатися, чого очікує Господь. Чоловіки споконвіку спостерігали за дівчатами. Але я помітив за собою, що якщо я бачу фізично привабливу панночку в прилюдних місцях, я зазвичай два-три рази «проводжаю» її довгим поглядом, не маючи свідомого наміру дивитися на якусь конкретну частину тіла, але, можливо, я обманюю себе і підсвідомо саме тому не можу відірвати погляд. Цікаво, чи є це хіттю? Коли це трапляється, я не маю фантазій про те, щоб робити з ними аморальні речі, але я ПОМІЧАЮ їх, і мене так і тягне озирнутися. Як можна дивитися лише на обличчя? У який момент погляд стає хтивим? Чи відрізняються стандарти «погляду» для одиноких чоловіків та для одружених? Кілька років тому я намагався ходити по коридорах мого університету навіть не дивлячись жодного разу на жодну дівчину, і необхідна для цього ментальна дисципліна здавалася мені вкрай нереальною. Їх неможливо не бачити. Але якщо подивитися, то всередині щось починає ворушитися. Як можна йти по життю, дивлячись на всіх цих сестер, вбраних в одяг різного ступеня скромності, і щоб всередині нічого не ворушилося? Мені це здається абсолютно неможливим. Де хотів би Господь, щоб ми провели межу?

Той, кого це турбує

Відповідь

Шановний Той, кого це турбує,

Гріх не в погляді, він в розумі – або, якщо хочеш, у біблійному сенсі він в серці. Саме тому Господь навчав Самуїла:

Чоловік бо дивиться на лице, а Господь дивиться на серце. (1 Самуїла 16:7).

Ми сприймаємо навколишній світ п’ятьма почуттями, але кожне почуття має пару: торкатися і відчувати, пробувати на смак і смакувати, нюхати і насолоджуватися ароматом, слухати і чути, дивитись і бачити. Один з цих елементів пари генерується зовні, а інший – зсередини. Той, який є інтерпретацією почуттів, знаходиться під нашим контролем, а також ми несемо за нього відповідальність. Як говорив Алма:

Бо наші слова викриватимуть нас; так, усі наші діяння викриватимуть нас; нас не буде визнано незаплямованими; і наші думки також викриватимуть нас. (Алма 12:14).

Спаситель висловив цю ідею такими словами:

А Я вам кажу, що кожен, хто на жінку подивиться із пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб у серці своїм. (Матвія 5:28).

Не має значення, як довго ти дивився на дівчину, якщо нечисті думки не входили в твій розум. Ти вказуєш на те, як важко не дивитися на дівчат, які проходять повз тебе. Це, як відомо, трапляється лише через природні імпульси здорового організму. Але ці імпульси треба тримати під контролем, визнавати те, чим вони на справді є, і ніколи не дозволяти їм відкривати шлях нечистим думкам чи фантазіям. Звичайно, це непросте завдання; але є деякі прийоми, якими інші користувалися з певним успіхом, поки врешті не навчилися стримувати себе.

Ось декілька пропозицій. Проходячи повз дівчини у коридорі чи на вулиці, поставте собі це питання та спробуйте відповісти на нього. Якого кольору очі? В цій практиці криється більше, якщо ви будете це робити, ніж здається на перший погляд. Очі – це дзеркало душі. Є велика різниця між тим, щоб дивитися комусь у очі чи дивитися на будь-яку іншу частину тіла. У цьому є щось магнетичне. Коли на такий погляд інша людина також відповідає поглядом, привітання майже неминуче – а тоді і знайомство.

Ще один цікавий та ефективний підхід для того, щоб мати чистий розум – приєднатися до компанії Спасителя. Якби Він ходив з вами, погані думки були б далеко від вашого розуму, і в цьому відношенні Він наказав нам: Звертайтеся до Мене в кожній думці; не вагайтеся, не бійтеся (УЗ 6:36). Якщо насправді ми зможемо зосередити свої думки на Ньому, нам ніколи не доведеться сумніватися – іншими словами, ми зможемо рухатись впевнено вперед; і нам ніколи не доведеться боятися – іншими словами, поруч з Ним ми зможемо рухатися вперед зі сміливістю в будь-яких обставинах, в яких ми можемо опинитися. Душевний спокій, приємні перспективи, впевненість та сміливість стануть нашою долею.

Дідусь

Ця стаття була написана англійською мовою і опублікована на сайті askgramps.org. Переклад Людмили Даніель.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.

Pin It on Pinterest