мормонське виховання

Хоча багато відомих акторів або виконавців, які зростали мормонами, більше не пов’язані зі своєю релігією, деякі з них відкрито висловлювалися про своє релігійне виховання і про те, як воно їх сформувало. А ті знаменитості, які все ще належать до віросповідання СОД, твердо впевнені в тому, що їхні вірування поліпшили їхнє життя, зробивши їх тими, ким вони є сьогодні.

Ось лише кілька цитат від знаменитостей, які відкрито говорили про своє виховання в Церкві СОД:

Кетрін Хайгл

Кетрін Хайгл

Фото з https://www.nytimes.com

Кетрін Хайгл не соромилася свого виховання в Церкві СОД, розповідаючи журналу Good Housekeeping: «Ця організація і дисципліна були для мене дійсно корисними».

Цінності, прищеплені Хайгл в дитинстві, вплинули на її майбутні рішення, в тому числі на те, як вона зустрічалася зі своїм майбутнім чоловіком. «Я не хотіла жити разом, перш ніж ми одружимося. В мені все ще досить мормонки – не багато, але достатньо, – щоб я хотіла зберегти це хоч трохи в святості», – сказала Хайгл журналу Vanity Fair в 2008 році. Крім того, Хайгл вважає, що цінності мормонів, яким вона навчалася в юнацтві, дали їй здатність зосередитися на сім’ї та побудувати збалансоване життя, незважаючи на славу.

Хайгл також сказала Vanity Fair, що її віра допомогла її родині після того, як її брат загинув в автокатастрофі, коли їй було лише 7 років.

«Кілька мормонських сімей були для нас великою підтримкою, – каже вона. – Мої батьки дуже хотіли отримати відповіді, і вони знайшли відповідь в мормонській церкві – вірніше відповіді, з якими вони могли жити, так чи інакше, тому що насправді відповідей немає. Я зовсім не розуміла, що таке смерть, тож це збило мене з пантелику. Найгірше було спостерігати за її спустошливим впливом на мою сім’ю. Вони вже були зовсім іншими людьми. Якийсь час в житті був повний хаос… Але я віддаю належне своїм батькам за те, що вони взяли себе в руки, і я визнаю, що Мормонська церква їм в цьому допомогла».

Донні Осмонд

Донні Осмонд

Фото з https://www.theguardian.com

Не секрет, що сім’я Осмондів – мормони. З того разу, як він поділився інформацією про свою віру в шоу Опри, щоб відповісти на питання своїх фанів про Церкву СОД, Донні знову і знову ділиться тим, як його мормонське дитинство зробило його тією людиною, якою він є сьогодні. «Я ніколи не зроблю нічого, що могло б поставити під загрозу моє членство або положення в церкві, –  сказав Осмонд в інтерв’ю газеті Deseret News. – Тому що для мене це більше, ніж просто релігія. Це мій спосіб життя. На мій погляд, це те, що вдалося зберегти моїй сім’ї в цьому божевільному бізнесі, що зветься шоу-бізнесом».

Крім того, що між членами його сім’ї були близькі стосунки, Донні розповів американському інтернет-виданню Huffington Post, що його віра підтримувала його протягом всього дитинства і життя, наповненого славою і успіхом: «Це допомогло мені знайти баланс в житті. Доти, поки ви вірите в вищу силу, в Бога, і визнаєте це, ви залишаєтеся смиренним».

Аарон Екхарт

Аарон Екхарт

Фото з https://www.theguardian.com

Випускник УБЯ, Аарон Екхарт більше не називає себе мормоном, але він сказав британській газеті The Telegraph, що його віра все ще впливає на нього: «Я не можу сказати, що зараз я практикуючий мормон, але певний вплив присутній. Це в крові і кістках. Для мене духовність виходить за межі будь-якої організації, але я вірю в те, що є добро і зло, а також вища сила».

Джон Хідер

Джон Хідер

Фото з http://wikimedia.org

Хоч він не новачок в Голлівуді, Джон Хідер не боїться ділитися своїми мормонськими переконаннями і тим, як вони впливають на його кар’єру. Мормонські цінності, яким Хідер навчився, будучи молодим, визначають рішення, які він приймає сьогодні, включаючи акторську діяльність.

Коли його запитали, чи враховує він свою віру СОД, коли вибирає різні ролі, Хідер сказав сайту whosay.com: «Так, звичайно. Навіть не просто враховую, це частина мене. Я насправді не забуваю про це, це вже автоматично. Коли я щось читаю, я це оцінюю. Частина того, ким я є – це мої стандарти і мої переконання, і це пронизує всі мої рішення».

Незважаючи на обмеження, які можуть іноді виникати через прагнення дотримуватися своїх стандартів у сфері діяльності, яка стає все більш вульгарною, Хідер розповів сайту LDS Living в ексклюзивному інтерв’ю, що його віра також приносить благословення.

«Я безумовно намагаюся направити свою кар’єру шляхом, який не буде суперечити моїм цінностям, та іноді це дуже складно, особливо коли це обмежує мій вибір і стан комфорту, але цінності й стандарти, за якими я намагаюся жити, були частиною мого життя з самого народження, і я вірю, що завжди буду отримувати благословення, поки я залишаюся вірним своїм переконанням до кінця», – каже він.

Райан Гослінг

Райан Гослінг

Фото з https://www.flickr.com/photos/[email protected]/

Поки рідкісні кадри молодого Райана Гослінга в приходському шоу талантів не стали популярними багато років тому, видавши більшості його шанувальників інформацію, що зірка росла мормоном, Гослінг не висловлювався відкрито про своє дитинство, як деякі знаменитості. Однак в 2007 році він розповів британській газеті The Guardian про своє мормонське виховання: «Нас виховували досить релігійними… Моя мати визнає це: вона говорить: ви виховувалися релігійними фанатиками. Тепер вона інша, але в той час це [Церква] було частиною всього: що вони їли, як вони думали».

Пол Уокер

Пол Уокер

Фото з http://people.com

Будучи вихідцем з родини, яка досі належить до Церкви СОД, покійний Пол Уокер розповідав газеті USA Today в 2005 році, що він більше не дотримується своєї релігії: «Але я все ще несу відповідальність за свої дії, – говорить він. – Я не той хлопець, який користується своїм становищем».

Згідно з його біографією на сайті IMDb, Уокер завжди відкрито сповідував віру в Бога: «Я займаюся серфінгом і сноубордингом, і я люблю проводити багато часу на природі. Я дивлюся на все це і думаю, ‘Хіба можна не вірити, що Бог існує? Невже все це помилка?’ Особисто мене все це захоплює».

Девід Арчулета

Девід Арчулета

Фото з http://davidarchuleta.com/

Фіналіст шоу American Idol і музикант, Девід Арчулета завжди використовував свою популярність як спосіб ділитися своїми віруваннями. Хоча важко скоротити його цитати про сім’ю, віру і дитинство, нещодавно на Facebook він так звернувся до своїх шанувальників:

«Я хочу, щоб ви знали, що ким би ви не були, у вас є призначення, і ви є частиною цього життя. Ви тут, щоб виконати більше, ніж може здатися на перший погляд. Ви тут, щоб вкусити радість, продовжувати намагатися, відчути біль і страждання, бути другом, бути вдячним і шукати істину та світло. Кожен з нас ВСЕ ЩЕ грає роль в цій симфонії життя, і це чудово. Ми всі потребуємо допомоги наших друзів. Кожному з нас потрібно відчувати, що його люблять і шанують за те, що є в нашому серці і характері. Ми всі в рівній мірі отримали це життя, тому що у кожного з нас є люблячий Батько на Небесах, який дав нам цей шанс. Мета цього життя в тому, щоб вставати з колін і пробувати знову. Час підтримати себе, щоб ви могли стати тим, ким вам судилося стати».

Джуліанна Хаф

Джуліанна Хаф

Фото з http://commons.wikimedia.org

Хаф згадує про приїзд до Голлівуду в 18-річному віці: «Людям було дійсно цікаво, чому я не п’ю, – сказала вона, згідно газеті LA Times. – Вони завжди запитували, чи я не в зав’язці. Я казала: ‘Ні, я просто мормонка’. Це було для них шоком».

Хоча Хаф більше не живе у відповідності до релігії свого дитинства, вона сказала газеті NY Times: «Я не живу у відповідності до своєї релігії, але я так рада, що я зростала мормонкою».

Челсі Хайтауер

Челсі Хайтауер

Фото з https://www.deseretnews.com

В інтерв’ю газеті Deseret News в 2016 році професійна танцівниця з «Танців з зірками» Челсі Хайтауер сказала: «Дитиною я була сповнена рішучості відправитися до Лос-Анджелесу… і довести собі та іншим членам церкви, що можливо вистояти в такому темному світі, в світі, який підтримує все, крім того, що підтримуєш ти».

Хайтауер стверджує, що вона відчувала, як Божа рука направляє її на протязі всього її життя. «Мені здавалося, що… Господь відкрив мені двері й направив мій шлях, і я відчувала, що танець був частиною цього шляху з 9 років… Я пам’ятаю, що думала: ‘Що ж, якщо я буду постійно ставити Господа на перше місце, і буду постійно зосередженою на своєму розвитку і духовності, правильні можливості увійдуть в моє життя, а неправильні вийдуть з нього’».

Ця стаття була написана  Danielle B. Wagner та опублікована на ldsliving.com під назвою «Katherine Heigl, Ryan Gosling +What 7 Other Famous People Have Said About Their Mormon Upbringing»
Українська © 2017 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2017 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Позначки:
Авторское право © 2018 Faith.in.ua. Все права защищены.
Этот сайт действует независимо от Церкви Иисуса Христа Святых последних дней (иногда называемой «мормонской Церковью»). Выраженное здесь мнение не всегда отражает позицию Церкви. Точка зрения отдельных людей является их личной ответственностью и не всегда отражает позицию Церкви. Чтобы ознакомиться с официальной позицией Церкви, посетите сайты LDS.org или Mormon.org.

Pin It on Pinterest