мормонський спосіб житття

Ви є шанувальником поп-культури? Тоді ви, безсумнівно, чули анекдоти та смішні розповіді про мормонів та їхній унікальний спосіб життя (на цю тему є навіть популярний бродвейський мюзикл). Починаючи з того, що мормони не п’ють каву і закінчуючи відвідуванням тригодинного богослужіння щонеділі, мормонський спосіб життя є більш незвичайним, ніж здається.

Однак більшості мормонів дуже подобається жити так, як вони живуть. Деяким людям певні аспекти цього способу життя даються складніше, ніж іншим, але мормони вірять, що це робить їх щасливішими зараз, а також принесе великі благословення пізніше.

Щоб допомогти вам зрозуміти, чому мормони живуть так, як вони живуть, ми обрали три приклади того, що є пріоритетним у житті мормонів, і що ще більш важливо, чому.

СЛОВО МУДРОСТІ

Серед найбільш очевидних аспектів мормонського способу життя – суворий закон здоров’я. Мормони не п’ють каву, чай або алкоголь, і вони утримуються від вживання тютюну в будь-якому вигляді. Цей закон здоров’я в мормонській культурі заснований на Священних Писаннях і зазвичай називається Словом мудрості.

«Якщо серед вас якась людина п‘є вино, або міцний напій, знайте, що це не добре … І ще, тютюн не для тіла, і не для черева, і не годиться для людини … І ще, гарячі напої не для тіла або черева» (Учення і Завіти 89:5, 8-9).

На додаток до цих слів, Слово Мудрості заохочує помірність в режимі харчування нарівні з вживанням великої кількості фруктів, овочів та злаків. Мормони дотримуються Слова Мудрості як заповіді Бога, яка обіцяє благословення гарного здоров’я.

СІМЕЙНЕ ЖИТТЯ

Мормони надають великого значення своїм сім’ям, вони проводять час разом і зміцнюють свої стосунки. У цій статті пояснюється важливість сім’ї, і наступна цитата дуже добре це узагальнює:

«Сім’я є центральною частиною Творцевого плану для вічної долі Його дітей» (Сім’я: Проголошення світові). Це проголошення було укладено мормонськими пророками і в ньому розглядається важливість сімей та обов’язки членів родини.

Мормони вірять, що заповідь, яку Бог дав Адаму та Єві, все ще дійсна: «Плодіться і розмножуйтеся, і наповнюйте землю» (Буття 1:28). У деяких мормонських сім’ях багато дітей, але так не у всіх, тому що це особистий вибір.

В мормонській культурі є унікальна традиція – домашній сімейний вечір. Це є частиною мормонського способу життя: сім’ї виділяють вечір понеділка, щоб проводити час, розважаючись, вивчаючи євангелію Ісуса Христа і зміцнюючи свої стосунки.

ЦЕРКОВНА ГРОМАДА

Мормони часто говорять про інших членів Церкви як про свою сім’ю. (Насправді мормони, як правило, називають один одного «брат» або «сестра» у Церковному оточенні.) Мормонську громаду організовано в групи парафіян за географічною ознакою, які називаються приходами або філіями. «Приходська сім’я» разом працює над тим, щоб навчати один одного євангелії Ісуса Христа, бути залученими у виконанні адміністративних та керівних функцій на місцях і служити людям (незалежно від того, є вони членами мормонської Церкви чи ні).

Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів (офіційна назва мормонської Церкви) є всесвітньою організацією. По всьому світі є приходи та філії, і всі вони діють однаково. Кожний прихід або філія мають одну й ту саму модель керівництва та організації для жінок, чоловіків, молоді та дітей. Фактично, будь-якої неділі ви можете помітити, що одні й ті ж самі речі обговорюються на різних мовах, в різних великих або маленьких містах.

Така схожість є улюбленим аспектом мормонського способу життя для багатьох членів Церкви. Незалежно від того, куди вони подорожують, які місця відвідують або куди переїжджають, місцевий мормонський прихід або філія – це приємне та знайоме місце. Мормони намагаються жити згідно з тим, що проголошує вивіска на кожному будинку зборів: «Відвідувачі, ласкаво просимо».

Хоча відмінності в способі життя і можуть відокремити їх від усього світу, спосіб життя мормонів націлений на те, щоб приносити щастя. І мільйони членів СОД з радістю з цим погодяться.

Ця стаття була написана англійською мовою та опублікована на сайті mormon.org. Переклад Тамари Мартиненко.

 

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]