навернення

Ця історія є уривком з книги «Converted» («Навернений»). У цій книзі Лі Ноублман докладно розповідає про те, як релігія впливала на нього за молодих літ: зростав в Єпископальній церкві, відвідував приватну католицьку школу і навчався у єврейських родичів, а також про те, як він став Свідком Єгови. Потім він розповідає наступне:

Одного дня в мої двері постукали. Відкривши їх, я побачив двох місіонерів Святих Останніх Днів з широкими посмішками на обличчях, що стояли на моєму порозі. Я запросив їх увійти, але нашу зустріч навряд чи можна було назвати привітною. Вони навчали, а я рішуче спростовував їхнє вчення. Вони пішли і більше не поверталися. Озираючись назад, мені незручно через те, що сталося. Але вони постукали в двері переконаного Свідка Єгови. Я, звичайно, не збирався втрачати можливість навчати і свідчити моїм молодим друзям, які помилялись.

Через кілька місяців в мої двері знов постукали. Цього разу до мене прийшли сестри, а не старійшини. З’ясувалося, що я живу в квартирі, в якій, мабуть, раніше жила неактивна сім’я Святих Останніх Днів, і місіонери шукали членів Церкви, які, так би мовити, «покинули лоно». Звідси два візити за такий короткий час.

Як і у випадку зі старійшинами, я запросив сестер-місіонерок увійти. Думаю, на цей раз я поводився трохи краще – але лише трохи. Знову ми говорили, ми сперечалися, і це ні до чого не привело. Однак вони повернулися – і ми стали друзями. І з часом я зрозумів, що відчуваю зростаючу повагу до місіонерів, а також до членів Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів. І, хоча я бачив, що їхні знання Біблії вкрай малі, я не міг заперечувати того, якими гарними були люди, з якими я познайомився.

Щось на зразок сповіді: маю зізнатися, що дозволив їм увійти до своєї оселі – і місяцями обговорював їхню релігію – не тому, що шукав те, чого, на мою думку, мені не вистачало, а насправді з двох інших причин. По-перше, я думав, що зможу навернути їх до своєї віри, і був готовий прийняти виклик. (Очевидно, вони думали те саме про мене!) По-друге, література Свідків Єгови часто надає своїм членам інформацію про інші релігії; але в цій літературі майже нічого не говориться про «мормонів». Це здалося мені дивним, дуже дивним, і мені було цікаво дізнатися трохи більше про те, у що вірять Святі Останніх Днів.

ПРОПОЗИЦІЯ ХРИСТИТИСЯ ПЕРЕТВОРИЛАСЯ НА ФІАСКО

Ви часто чуєте про місіонерів, які пропонують своїм слухачам христитися, коли вони зустрічаються вперше. Це був не той підхід, який місіонери застосували до мене. Навпаки, вони взяли дуже повільний темп. Ми методично переходили від одного уроку до іншого, і я погоджувався з дуже маленькою часткою інформації, якою вони ділилися. Після кількох місяців їхнього навчання і моїх заперечень, одна з сестер запитала мене, чи погоджуюсь я «слідувати прикладу Ісуса і христитися». Я розсміявся, тому що питання було абсурдним – настільки абсурдним, що я подумав, що це жарт! Я далі сміявся деякий час, поки не зрозумів, що сміюся тільки я. Сестра Бонні, яка поставила питання, тепер відкрито плакала.

Я швидко вибачився і сказав сестрам, що, хоча я дуже їх поважаю, але, після того як ми спілкувалися кілька місяців, я ще більше впевнений, що вже знаю істину. Їхні спроби навчати мене тільки переконали мене в тому, що моя церква істинна, а їхня – ні. Крім того, як я міг христитися, коли ми ні в чому не прийшли до спільної думки! Сестра Бонні вибачилася і побігла до ванної кімнати. Її напарниця швидко пішла за нею, але спочатку затрималась, щоб сказати мені, що я «недоумок». Хоча я був згоден з невеликою кількістю того, чого навчали мене сестри, на жаль, тут вони мали рацію – я був недоумком!

ЯК Я ВІДЧУВ ДУХА ВПЕРШЕ

Час тягнувся повільно, і, нарешті, дві сестри-місіонерки вийшли з ванної кімнати, взяли свої речі і зібралися йти. Але перед самим виходом сестра Бонні повернулася до мене і принесла своє свідчення. Її напарниця зробила теж саме. Я був абсолютно приголомшений! Я був активним в вірі Свідків близько 12 років, але я можу чесно сказати, що це був перший раз, який я пам’ятаю, коли я відчував Дух.

Це відчуття прийшло з такою силою і впевненістю, що я не міг його відігнати. Я дійсно тремтів від сили і впевненості свідчень місіонерок. І ще, як ці молоді жінки могли бути настільки впевненими, коли їм було так важко підтримати за допомогою Біблії основні вчення Святих Останніх Днів? Я не бачив у цьому сенсу. Але, як не дивно, я більше не був упевнений, що у мене є всі відповіді. Тридцять хвилин тому я знав, що я був правий, а вони повністю помилялись. Тепер я стояв перед двома 22-річними дівчатами і розумів, що вони знають більше, ніж я.

У ПОШУКАХ ПОКІРНОСТІ, ЩОБ, НАРЕШТІ, ВИСЛУХАТИ

Сестри взяли свої речі і пішли; а я відразу ж зайнявся серйозним самоаналізом. Скільки з того, що вони говорили, я відкинув, а тепер мені потрібно повернутися назад і – вперше – щиро вислухати і обміркувати? Скільки з того, що вони говорили, моя зарозумілість завадила мені почути? Як тільки ці думки наповнили мій розум, я мав визнати, що Церква, як міжнародна релігійна організація, охоче займалася тим, щоб донести євангельські істини до кожного, хто був готовий слухати. (Як для Свідка, це мало для мне дуже важливе значення, а ще я думав, що цим ніхто, крім Свідків, не займається).

Раптово я зрозумів, що послання Святих Останніх Днів було єдиним і ясним – те, на що більшість християнських конфесій не могли претендувати. І, що більш важливо, люди відповідали тому посланню, яке вони несли. Вони були втіленням тих характеристик, якими Христос описав Своїх вірних послідовників. Я раптом зрозумів, що мені потрібно дізнатися більше. Я зрозумів, що мені потрібно замовкнути і слухати; мені потрібно було спробувати зрозуміти те, чого вони навчали, замість того, щоб просто спростовувати кожну дрібницю з того, про що вони говорили. Я зателефонував сестрам і запросив їх знову прийти, спитавши, чи можемо ми почати все спочатку. Ми так і зробили.

Ми почали з нуля. Вони навчали мене того, чого і раніше, але цього разу я слухав не тільки вухами, а й серцем. Минуло багато місяців, і нарешті я приєднався до Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів. Мушу визнати, я не хотів цього. Я вважаю, що моя впертість все ще не хотіла визнавати, що протягом стількох років я вірив в те, що було неправдою – і навчав цього неточного розуміння євангелії багатьох, багатьох людей. Тому я насилу намагався упокорити себе настільки, щоб хотіти христитися, але я зробив це з слухняності моєму Батькові.

ВІДМОВЛЯЮЧИСЬ ВІД БАГАТЬОХ РЕЧЕЙ ЗАРАДИ ПРИЙНЯТТЯ ЄВАНГЕЛІЇ

По правді кажучи, крім впертості, однією з причин, з якої навернення було таким важким, був страх віддалитися від моїх друзів, від усіх людей і всього, що протягом багатьох років надавало моєму життю сенс і напрямок. Усвідомлення того, що я помилявся в своїх віруваннях, було схоже на відчуття, ніби з-під мене висмикнули килим, і це не просто вимагало зміни моєї віри у вчення – це вимагало повної зміни мого життя. Я мав багато втратити, щоб прийняти те, що, як я відчував, я знайшов. Саме по собі отримання свідчення було виснажливим процесом, але наступний крок вимагав просто величезної віри. Як і слід було очікувати, коли я розповів старійшинам, які очолювали парафію Свідків, яку я відвідував, що я збираюся приєднатися до Церкви, вони дали мені зрозуміти, що я перебуваю в стані відступництва – і я був позбавлений членства в церкві (це термін Свідків для відлучення від церкви). Ті, хто були моїми найближчими друзями, тепер уникали мене, і я був повністю ізольований. Це було дуже боляче. Я сильно схуд – гадаю, через стрес, – і у багатьох аспектах був спустошений. Але я дуже вдячний, що за підтримки багатьох місіонерів, які навчали мене, а також з допомогою чудових членів мого приходу я зміг зібрати всю свою віру, щоб прийняти те, що, як я тепер знав, є істиною…

Коли я озираюся назад, на своє життя до навернення до Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів, я відчуваю багато з того, що відчував Павло на шляху в Дамаск: він був рішучим і впевненим, поки його не засліпила майже безмежна чистота. Для Павла ця чистота прийшла в подобі воскреслого Господа, а для мене – у вигляді свідчення двох доблесних дочок нашого Бога.

Ця стаття була написана Lee Nobleman та опублікована на сайті ldsliving.com під назвою «What Happened When a Jehovah’s Witness Tried Converting Latter-day Saint Missionaries»

Українська © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest