Минулий рік можна назвати яким завгодно, але точно не передбачуваним. В цей ще досіневизначений час дуже важливо, щоб ми постаралися скласти реалістичний список новорічних обіцянок. Можливо, ви б не стали стверджувати, що 2021 рікє «вашим роком», але ось кілька способів поставити перед собою реалістичні цілі.

ПОЛІПШЕННЯ СВОЇХ ЦІЛЕЙ

У вас може не бути цілі більше подорожувати, тому що в залежності від того, де ви живете, це може бути неможливо. З іншого боку, якщо ваша мета – подорожувати більше, ніж у 2020 році, це можливо.

Інші новорічні обіцянки, які ви, можливо, давали на початку 2020 року, і які зараз здаються смішними, могли містити такі речі, як «більше спілкуватися» і «ходити в спортзал». Ці цілі прекрасні, але, як ми побачили в цьому році, може виявитися складно ставити цілі, пов’язані з соціальною взаємодією. Події 2020 року певно відкрили нам очі на те, що ми, насправді, не контролюємо ситуацію.

Постановка цілей на наступний рік може виявитися цікавим процесом, якщо зробити все правильно, навіть після минулого року, повного невизначеності. У 2020 році виявилося складно виконувати новорічні обіцянки через зміни, що відбуваються в світі. Ось кілька методів постановки цілей, які допоможуть вам у 2021 році.

МЕТОДИ ПОСТАНОВКИ ЦІЛЕЙ

SMART-цілі

SMART – це абревіатура від:

 • (Specific) Конкретна – Чого саме ви хочете досягти?
 • (Measurable) Вимірна – Як ви дізнаєтеся, що досягли своєї цілі?
 • (Attainable) Досяжна – Це те, що ви контролюєте?
 • (Relevant) Актуальна – Чому/як це може бути застосовано до вашого життя?
 • (Time bound) Обмежена часом – Коли ви плануєте досягти своєї цілі?

Це один з найвідоміших методів постановки цілей. Цей метод був розроблений Джорджем Дораном, Артуром Міллером і Джеймсом Каннінгемом в 1981 році.

Цей тип цілей легко ставити і легко застосовувати, тому він став таким популярним. Всі слова абревіатури повинні використовуватися для опису однієї цілі, тоді вона вважається SMART-ціллю.

HARD-цілі

 • (Heartfelt) Йде від серця – Подумайте про три причини, чому ви хочете досягти цієї цілі.
 • (Animated) Уявлювана – Як ця мета допоможе мені сформувати моє майбутнє?
 • (Required) Обов’язкові вимоги – Які кроки мені потрібно зробити для досягнення цієї цілі?
 • (Difficult) Складність – Які навички мені потрібні для досягнення цієї цілі? Як я можу розвинути ці навички?

Ще одна абревіатура, але вона змушує замислитися над ціллю під іншим кутом зору. У ній є кілька чудових питань, які можна використовувати в якості орієнтира при постановці цілей. Ці питання покликані допомогти вам встановити реалістичні цілі тановорічні обіцянки. На сайті Forbes є стаття, в якій йдеться про те, що «HARD- цілі, а не SMART-цілі є ключем до розвитку кар’єри».

Формулювання цілі одним словом

Цей метод часто використовують студенти. Формулювання цілі одним словом – це спрощення. Часто може здаватися, що наші цілі нам не під силу. Так може статися з багатьох причин, але найбільш поширеною є «аналітичний параліч». У статті на сайті The Balance розповідається, що при виборі слова слід враховувати три основних моменти.

По-перше, вам варто подумати про те, що ви хочете змінити в наступному році. Запитайте себе: «що мені потрібно змінити?» або «чого я хочу досягти в цьому році». Другий крок – мозковий штурм. Ви повинні придумати всі можливі слова, які допоможуть вам досягти кінцевої мети. Нарешті, оберіть своє слово. У цьому процесі ви повинні обрати слово, яке є найбільш значущим і всеосяжним для ваших цілей.

Планування від мети

Як можна зрозуміти з назви, це метод постановки цілей, при якому ви працюєте в зворотному напрямку. У розділі малого бізнесу сайту The Balance також писалося про цей метод постановки цілей. У статті цей процес розбитий на чотири етапи.

 1. Почніть з великих і масштабних цілей.
 2. Розбийте ціль на більш дрібні частини.
 3. Розділіть більш дрібні цілі на конкретні завдання.
 4. Створіть повний список окремих дій.

Якщо ви схожі на мене і вам дуже подобається писати списки і ставити галочки, цей процес може бути вам до вподоби. Спочатку довгий список дрібних справ може здатися приголомшуючим. Щойно ви почнете відзначати виконані пункти галочкою, це дасть вам відчуття завершеності, що важливо для кінцевого досягнення ваших більших цілей.

Квартальні цілі

Переосмислюйте свої цілі кожні три місяці. Регулярна постановка цілей іноді може допомогти вам уникнути вигоряння. Ви навіть можете змінювати свої цілі кожен квартал, замість того, щоб просто переосмислювати їх. Це процес, який можна використовувати на додаток до будь-якого з попередніх методів постановки цілей, згаданих тут.

В цілому існує безліч способів постановки цілей на майбутній рік, але я зрозуміла, що в довгостроковій перспективі найбільшу користь ми отримуємо від тих цілей, які були свідомо обдумані. Подібні методи не тільки допоможуть вам досягти поставлених цілей, а й створять кращу модель для ваших майбутніх цілей.

Як змінитяся ваші новорічні обіцянки у 2021 році? Діліться в коментарях.

Ця стаття була написана англійською мовою Зої Холіоук та опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]