Генрі Б. Айрінг малює картину

Один з найкращих дарів, які ми успадкували від нашого Небесного Батька, – це бажання і здібності до творчості. За допомогою цього дару ми можемо духовно зростати та розвивати свої таланти.

Наш президент, Генрі Б. Айрінг, – прекрасний приклад того, як заняття творчістю може принести нам задоволення. У нього є збірки щоденників, які охоплюють десятиліття та містять його спогади і враження про вплив Бога на його життя. І хоча у нього практично не було формального навчання образотворчому мистецтву, президент Айрінг написав багато красивих картин аквареллю, які демонструють його вдячність і любов до сім’ї та друзів.

«Моєю мотивацією у всій моїй різноманітній творчості, напевно, було почуття любові… Я відчував любов Творця, який очікує, що Його діти стануть такими ж як Він, – будуть створювати і будувати». – Президент Айрінг.

робота Генрі Б. Айрінга

Кеті та Елізабет, картина аквареллю, Генрі Б. Айрінг (history.lds.org)

Деякі з щоденників та акварелей Президента Айрінга можна побачити на виставці в Музеї історії Церкви під назвою «Щоденник художника: твори мистецтва Генрі Б. Айрінга», яка пройде з 9 листопада по 21 січня 2019 року.

ТВОРЧІ ЗДІБНОСТІ – НАШЕ ПРАВО ЗА НАРОДЖЕННЯМ

В усіх нас є можливість розвиватися в якості творців протягом цього життя. Як нагадує нам Дітер Ф. Ухтдорф в своєму виступі на Генеральній конференції «Щастя, ваш спадок», кожен з нас може творити, незалежно від своєї освіти, здібностей, впливу, грошей та досвіду. Вам не потрібно бути музичним генієм Джульярдської школи, учасником пекарського шоу Великобританії або наступною Дж. К. Роулінг (давайте будемо реалістами – чи можливо таке взагалі?), щоб створити щось нове.

Клодін Бігелоу під час свого виступу в Університеті Бригама Янга пояснює, що існує багато способів того, як проявити свої творчі здібності. Навіть якщо ви ніколи не вважали себе артистичною натурою, ви все одно можете бути креативною людиною. «Ви творець, мислитель, новатор чи вирішувач проблем?» – запитує Бігелоу. У Писаннях є багато прикладів того, як люди проявляли свою винахідливість, створюючи щось нове або вирішуючи проблеми. Брат Яреда придумав спосіб освітити човни для свого народу, а Ной розібрався з процесом побудови ковчега.

Ви все ще сумніваєтеся? Ось три вагомі причини, чому вам слід взяти в руки блокнот або фотоапарат (навіть якщо останній раз ви це робили дуже давно):

1. ЩОБ ЗНАЙТИ ОСОБИСТЕ ЩАСТЯ ТА ВДЯЧНІСТЬ

творчість

Час, проведений за заняттями творчістю, допоможе нам знайти щастя.

Всі ми знаємо, що життя, зі своїми щоденними обов’язками, може бути дуже напруженим. Іноді вир справ, які треба встигнути зробити, заважає нам завжди бути щасливими і усвідомлювати вплив Бога в нашому житті. Але 2 Нефій 2:25 нагадує нам, що «люди є, щоб мати радість». Небесний Батько хоче, щоб ми шукали радість у своєму житті. Один із шляхів знайти це щастя для себе – зробити паузу у своєму зайнятому житті, щоб зайнятися творчістю.

Крім того, приділяючи час заняттям творчістю, ми можемо наблизитися до Бога. Президент Айрінг сказав, що бажання «пам’ятати» – за допомогою ведення щоденника і малювання – дозволило Небесному Батькові показати йому, що Він зробив для нього. Ми також можемо мати почуття вдячності за Його благословення в нашому житті, документуючи те, що ми бачимо, таким способом, який найкраще допоможе нам пам’ятати.

2. ЩОБ ДОПОМОГТИ ІНШИМ ВІДЧУТИ БОЖУ ЛЮБОВ

займатись творчістю

Ми можемо ділитися своїм світлом з іншими через натхнення та власний внесок

Зараз деякі з вас, ймовірно, думають, що ви швидше кинетеся з обриву, ніж покажете комусь свої вірші. Звичайно, коли ми ділимося нашими творами та ідеями з іншими, ми відчуваємо себе уразливими. Але ми повинні розуміти, що іноді наше натхнення може бути відповіддю на чиюсь молитву або служити способом спілкування Духа з ними.

Уривок з Матвія 5:14-16 нагадує нам, щоб ми не ховали наше світло (творчість і знання) від світу. Звичайно ж, не всім, що ви створюєте, варто ділитися. Прислухайтеся до Духа, щоб знати, коли, де і з ким можна цим поділитися. І просіть Господа про мужність, коли будете мати в цьому потребу, і це окупиться.

3. ЩОБ ЗРОБИТИ СВІЙ ВНЕСОК У СІМЕЙНУ ІСТОРІЮ

вести щоденник

Президент Айрінг в листі до свого сина Генрі (взятому з книги «I Will Lead You Along») розповідає історію про те, як він отримав вказівку вести щоденник. Якось, під час спостереження за важкою роботою діда, до розуму президента Айрінга прийшла чітка думка: «Я не даю тобі цей досвід тільки заради тебе самого. Запиши його». Він пояснює, що він почав робити це для своїх дітей, щоб вони могли розуміти небесний вплив на життя їхньої сім’ї.

Що може бути кращим для ваших нащадків, щоб вони могли зрозуміти вас і ваше життя, ніж показати його і розповісти їм про нього. Ведіть щоденник (і робіть записи якомога частіше) або знайдіть інші способи розповісти про свій досвід і почуття.

Прийшов час дістати пензлі, інструменти та дошки. Над якими творчими проектами та ідеями ви зараз працюєте?

Ця стаття була написана англійською мовою Морганом Уікстромом і опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Людмили Даніель.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.

Pin It on Pinterest