31 спосіб

Я можу помилятися, але у мене таке відчуття, що одна з найважливіших речей, які ми в цьому житті будемо робити як члени Церкви… це допомагати іншим відчувати себе бажаними і потрібними.

Я знаю, що обряди і завіти, і все, що з ними пов’язано, дійсно важливо, але, як одного разу сказав великий апостол Павло, якщо я «любови не маю, то я ніщо».

Ви можете бути найкращим дотримувачем правил і норм, але, врешті-решт, якщо ви не добрі по відношенню до інших, ви ніщо.

Це стосується не тільки того, як ми ставимося до тих, хто відвідує нашу Церкву, а й того, як ми ставимося до тих, хто колись ходив по наших коридорах і сидів з нами на зборах протягом багатьох років.

Це не перелік способів, як краще виконувати місіонерську роботу. Це перелік способів того, як бути кращим учнем. Це перелік речей, які, на мою думку, зробив би Христос, якби відвідав нашу філію в якусь із неділь.

Ось вони:

БУДЬТЕ ДРУГОМ, А НЕ ПРИЯТЕЛЕМ

Ми чули термін «братерство» в нашій Церкві стільки, скільки я себе пам’ятаю. Братерство – це щось надумане. Примусове. Щось незручне. Це як «Привіт, брат… я збираюся спілкуватися з тобою, тому що ми говорили про тебе на раді філії, і я отримав завдання».

Натомість просто товаришуйте з людьми. Те, що при цьому відбудеться, не вимагає якихось видатних здібностей. Люди залишаться, вони захочуть бути поруч і знову займуть своє місце, тому що у них є хороші друзі. Легко і просто. Знайомтеся з людьми, полюбіть їх і просто станьте їхніми друзями. Вам не потрібно непокоїтися про служіння їм… бо все це буде відбуватися природним чином. Справжні друзі служать одне одному.

ПОСУНЬТЕСЬ ЗАМІСТЬ ТОГО, ЩОБ СИДІТИ НА КРАЮ РЯДУ І ЦИМ ЗМУШУВАТИ ЯКУСЬ СІМ’Ю ПЕРЕПОВЗАТИ ЧЕРЕЗ ВАС

Всі знають таких людей, які сидять прямо біля проходу на церковній лаві. На це є дві причини. Перша і та, що найбільш часто зустрічається, – це не дати комусь ще сісти в цьому ряду. Друга – можливі проблеми з кишківником або нетриманням.

Якщо у вас немає проблем з кишківником, подумайте про те, щоб посунутися далі по ряду, щоб цей ряд виглядав більш привабливим для людей, які шукають, де сісти. Серйозно… це не найстрашніше в світі, якщо хтось сяде поруч з вами!

ЗНАЙДІТЬ КОГОСЬ, ХТО СИДИТЬ САМ, І СЯДЬТЕ ПОРУЧ

Коли ви входите до причасного залу або до якоїсь іншої кімнати філії, не намагайтеся знайти найізольованіше місце в приміщенні. Знайдіть того, хто сидить сам, підійдіть, сядьте поруч з ним, потисніть йому руку і запитайте, як справи. Багато хто з нас навіть не уявляє ту самотність, в якій живуть деякі люди.

НЕ РОБІТЬ БЕЗКОМПРОМІСНИХ ЗАЯВ, НІБИ ВИ ВСЕ ЗНАЄТЕ

Ніщо не дратує і не ображає більше, ніж коли якийсь впевнений у своїй правоті член філії робить безкомпромісні заяви або підносить своє тверде переконання як факт. Будь то керівник або всезнайка філії, зазвичай нічого доброго з цього не виходить.

Подача – це все, і ви можете донести свою точку зору і зробити так, щоб люди слухали вас, не проявляючи жорсткості і не сперечаючись.

ПРОСТО ПОСМІХАЙТЕСЯ ЛЮДЯМ

Коли ви проходите повз людей в коридорах, коли ви проводите збори, диригуєте або проводите урок. Просто не забудьте посміхнутися. Євангелія має робити людей щасливими. Можливо, це єдиний раз за весь тиждень, коли хтось їм посміхнувся.

НЕ ЗАПИТУЙТЕ НІКОГО, ЧОМУ ВОНИ НОСЯТЬ БОРОДУ

Люди з бородою ситі по горло тим, що інші люди підходять до них і запитують, чому вони носять бороду. Вони носять бороду, тому що вони хочуть носити бороду.

Вони не хочуть, щоб їх дражнили, що у них «щось на обличчі». Вони не хочуть, щоб їх називали менш праведними через те, як вони вважають за краще обходитися з рослинністю на обличчі.

НЕ ВИТРІЩАЙТЕСЯ НА ТАТУЮВАННЯ ЛЮДЕЙ

Це просто татуювання. Ви не знаєте, коли вони його зробили, чому вони його зробили, або що це означає для них. Але якщо ви витріщаєтеся на нього, це, ймовірно, змусить їх відчувати себе ніяково.

НЕ ЗАПИТУЙТЕ 19-РІЧНИХ, ЧОМУ ВОНИ НЕ НА МІСІЇ

Люди стикаються з різними обставинами. Особливо 19-річні. Ви можете подумати, що ви «просто допомагаєте», «просто турбуєтеся» або вам «просто цікаво», але, в дійсності, це не ваша справа, і, можливо, це болюча тема для людини, яку ви питаєте.

Також дуже неприємно, коли хтось ставить людину в незручне становище питанням, на яке та не може відповісти одразу. Це змушує 19-річних уникати вас… а, отже, уникати відвідування Церкви.

НЕ ЗАПИТУЙТЕ БАТЬКІВ 19-РІЧНИХ МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ, ЧОМУ ЇХНЯ ДИТИНА НЕ НА МІСІЇ

Це може бути гірше, ніж питати дитину, чому вона не на місії. Не суйте носа у чужі дуже важливі особисті та сімейні рішення. Навряд чи вони вмирають від бажання обговорювати це з вами, особливо публічно.

ЗРОБІТЬ НОТАТКИ ПІД ЧАС ВИСТУПУ І НАПИШІТЬ ЗАПИСКУ ТОМУ, ХТО ВИСТУПАВ

Всі ми були в такій ситуації. Ми страшенно нервуємо через виступ. Отже, ми виступаємо і запитуємо себе, чи добре у нас вийшло. Уявіть, як важливо для того, хто виступав, отримати від вас записку, в якій ви говорите про те, як вам сподобався виступ і, можливо, навіть трохи про те, чого ви з нього навчилися.

Були люди, які робили це для мене, і це багато для мене значить.

Про те, які ще способи можна використовувати, для того, щоб допомогти людям відчувати себе бажаними і потрібними в Церкві, читайте в наступній статті.

Ця стаття була написана англійською мовою Грегом Трімблом і опублікована на сайті gregtrimble.com. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest