Як життя за євангелією збільшує мою сексуальність і духовність

Сексуальність. Я знаю, це слово нечасто вживається в мормонській культурі, але я зрозуміла, що воно стоїть в центрі повного розуміння і життя за євангелією.

Інформаційні агентства, блогери та інші впливові соціальні медіа люблять публікувати розповіді про «мормонів» та їхні суворі правила, які призвели до епідемії сексуально пригнічених фанатиків.

Хоча прийнято так вважати, насправді цей стереотип далекий від істини. У своєму власному житті я зрозуміла, що прагнення жити цілковито за євангелію тільки збільшило мою сексуальність, а також зміцнило почуття впевненості в собі і своїй значущості.

Чому в першу чергу я пишу це.

Зрозуміло, я не експерт з докторським ступенем в області сексуальності. Все, чим я можу поділитися, це те, чого я навчилася з особистого досвіду, обмеженого тим, як це було зі мною.

Річ у тім, що підростаючи, я не була однією з тих дівчат, які прекрасно розуміли, як зростає протилежна стать. Я була з тих дівчат, які бігають і ганяють м’яча, а не з тих, які бігають і намагаються поцілувати хлопчиків. Я була просто дівчиськом-шибеником і мрійницею, на думці у мене зазвичай був спорт або поезія, а не хлопчики. Але це не заважало мені розвивати мою сексуальність по-своєму – як це відбувається у всіх.

Я навіть ніколи багато і не думала про секс.

Тобто, поки я не почала подорожувати і у мене не з’явилися друзі, які не були членами Церкви. Обов’язково щоразу, коли я говорила новим друзям, які не росли в Церкві, про те, що я «мормонка», вони питали – іноді прямо, іноді ніяковіючи і ходячи навкруги – «ви серйозно вірите, що не можна займатися сексом до весілля?»

В перший раз, коли мене запитали про це, я швидко і не соромлячись відповіла: так!

Але потім наступне питання вразило мене, як ляпас: «А це не важко?» Інші варіації, які я часто чую, це: «Чому?» або «Чи не занадто ви себе обмежуєте, маючи секс тільки з однією людиною?» або « Як же ви дізнаєтеся, чи підходите одне одному фізично?»

Перші кілька разів, коли мені ставили ці питання, я не знала, що й сказати. Все моє життя мої батьки, мої церковні керівники і мій особистий досвід навчали мене, наскільки важливою є сексуальна чистота для мого здоров’я та щастя. Це стало частиною моєї особистості – істина, яку я сприймала як само собою зрозуміле. Як я могла пояснити те, що було настільки елементарним для тієї, ким я була – щось, що я відчувала, але ніколи свідомо не визнавала?

Запинаючись, я приводила деякі основні відповіді з уроків Недільної школи, але можу сказати, що це нікого не переконало, включаючи мене саму. Я не розуміла, чому їм так важко це зрозуміти, адже це ніколи не було важким для мене.

Як я важко навчалася.

І тоді, як в житті часто буває, все змінилося. І все почалося з хлопця. Раптом ця мрійлива, незалежна дівчина-шибеник, яка любила футбол, перестала розуміти, про що вона говорить. Раптово їй довелося прикусити язика і визнати, що вона не все знає.

Розумієте, я покохала цього хлопця так, що це почуття закрутило і перевернуло все, і вивернуло навиворіт, в той же час воно зробило моє життя більш ясним і дивовижно живим. Я любила його НЕ романтизуючи, але дуже реально, моя любов була п’янкою, такою, що позбавляє сил, виснажує ​​і вона абсолютно вартувала того. Я любила і все ще люблю його, абсолютно – як тільки можу.

Раптово я зрозуміла, що страшенно хочу бути з ним. Раптово я стала помічати таку частину себе, яка розвивалася без мого відома. І раптом мені довелося погодитися з моїми друзями.

Сексуальна чистота це важко – і навіть дуже.

По суті, я б сказала, що це найважча і найзаплутаніша штука, з якою всім людям доводиться стикатися в найважчі і найзаплутаніші моменти їхнього життя.

Як тільки я, нарешті, досягла такого рівня розуміння, я зрозуміла, що просто відчувати, що сексуальна чистота важлива, недостатньо. З такою безліччю інших переповнюючих і ейфорійних почуттів і емоцій, які накладалися на хронічне недосипання, я більше не могла довіряти своїм почуттям.

Мені треба було дізнатися. Я мала знайти і отримати свідчення для себе самої. І в результаті багатьох годин молитви, вивчення Писань і болісних прощань, я знайшла відповіді на всі питання моїх друзів – відповіді такі прості, які стали частиною нашої вічної природи і все ж настільки божественно прекрасні, що я просто не могла собі уявити життя якось по іншому.

Чому я, врешті-решт, навчилася.

Я зрозуміла, що сексуальність і духовність – це не протидіючі сили. Сексуальність – це не те, що потрібно придушити в собі або приховати через відчуття сорому. Це щось витончене, священне – те, що підвищує нашу духовність, якщо ми ставимося до цього з належною пошаною і повагою.

Отже, з цією новознайденою більш глибокою перспективою, все ще важко залишатися сексуально чистим? Абсолютно! Але все, що вартує в житті, вимагає терпіння і роботи. Цінність цього посилюється тим, що ми готові заплатити за це. І тепер я знаю, що те, що я можу отримати, набагато цінніше за будь-яку тимчасову або чуттєву насолоду.

Моя сексуальність не була помилково направленою, пригніченою або придушеною мормонізмом або істинами євангелії, яким я навчилася. Насправді моя духовність і моя сексуальність росли однаково разом, коли я дізнавалася більше про божественність і потенціал в мені.

І ось лише кілька простих фактів, які я виявила, і які підтверджують, що життя за євангелією благотворно впливає на мою сексуальність.

1. Це прояснює плутанину.

Чи знаєте ви, що люди – єдині істоти, які досягають статевої зрілості задовго до того, як вони дозрівають інтелектуально? Перш ніж судити про це як про недолік нашої природи, можливо краще подумати про мету, що стоїть за цим типом розвитку. Перш за все, у людей неймовірно складний мозок, тому ми повинні бути вдячними за те, що майже чверть століття нам доводиться розвивати наш мозок разом з нашими особливостями і рисами характеру.

По-друге, це дає нам можливість вчитися тому, як в повній мірі керувати нашою фізичною природою. Якщо ми хочемо стати подібними до Бога і навчитися управляти фізичним творінням, як ми можемо очікувати, що у нас вийде, якщо ми не можемо управляти собою? Привабливість життя за євангелією полягає в тому, що в цей заплутаний час нам не доводиться здогадуватися про зміни, які стаються всередині нас – ми розуміємо, що ці пориви прекрасні і бажані.

Як сказав президент Пекер:

«Сила породження не випадкова складова плану; це план щастя; це ключ до щастя. Людське бажання паруватися є постійним і дуже сильним. Наше щастя у смертному житті, наші радість і піднесення залежать від того, як ми відреагуємо на ці постійні, фізичні бажання. Коли сила породження дозріває на початку розквіту змужнілості та жіночності, у природній спосіб з’являються дуже особисті почуття, і це відрізняється від будь-якого іншого фізичного досвіду.»

Відкладання сексу до шлюбу дозволяє нам мати зрілість і усвідомленість, щоб зрозуміти значення того, що ми робимо, і зберегти Дух з нами. Таким чином, фізична близькість збільшує нашу сексуальність і досвід, тому що міра сексуальності не в кількості. А в тому, що вона означає в нашому житті. Так багато людей сьогодні сприймають сексуальність несерйозно, але мормони надають їй більш високий, вічний сенс.

2. Це забезпечує стабільність.

У міру того, як ми стаємо старше, ми розвиваємо стійку індивідуальність і емоційну зрілість, які дозволяють нам займатися сексом, не втрачаючи частину того, ким ми є. У нас є перспектива усвідомити, що наше почуття власної гідності не залежить від нашого фізичного вигляду, нашої сексуальності або нашої сексуальної поведінки. Замість цього воно засноване на чомусь фундаментальному і вічному – нашій особливості, яка полягає у тому, що ми діти Бога. Коли ми зрозуміємо це про себе, секс перестає бути егоїстичним способом щось довести або зробити собі приємне, він стає безкорисливою дією, яка дозволяє нам спілкуватися з іншою людиною на рівні, який повністю перекриває сучасне розуміння сексуальності.

Величезна частина сексуальності – це дослідження нашої статі і можливостей, які створює розуміння нашої природи. Світло євангелії забезпечує здатність проникнути в суть нашої статі і того, яке відношення це має до вічності, а також розуміння, що забезпечує стабільність і ясність в світі, який тепер такий насичений сірими зонами і плутаними, політично коректними визначеннями.

Як говориться в заяві «Сім’я. Проголошення світові»:

«Усі люди—чоловіки й жінки—створені за образом Бога. Кожна людина є улюбленим духовним сином або улюбленою духовною дочкою небесних батьків і, будучи такою, має божественну природу і долю. Стать є невід’ємною властивістю доземної, смертної й вічної особистості та її призначення.»

З цим розумінням нашої божественності та наших вічних перспектив ми можемо розвиватися, будучи впевненими в собі – а якщо ж не впевненими в тому, ким ми є зараз, впевненими в тому, ким ми можемо стати, і ким бачить нас наш Небесний Батько. І це знання може допомогти забезпечити ясність, коли нас бомбардують і збивають з пантелику ЗМІ та затуманюють розум гормони.

3. Це допомагає будувати більш глибокі стосунки.

Чекати, поки ми не досягнемо зрілості, щоб зрозуміти природу нашої власної божественності, недостатньо. Присвятити себе одній людині – це ще не все. Як святі останніх днів, ми благословенні тим, що маємо додаткову стабільність у вічному шлюбі – цей вічний завіт, що охоплює час, смерть, відстань і навіть світи – перш ніж ми відчуємо фізичну близькість.

Старійшина Холланд сказав:

«Такий акт любові між чоловіком і жінкою стає – в усякому разі, має стати – символом повної єдності: єдності їхніх сердець, надій, життя, любові, сім’ї і майбутнього – всього, що у них є… Але такий повний союз, таке міцне зобов’язання між чоловіком і жінкою може виникнути тільки через близькість і постійність, що забезпечуються шлюбним завітом, урочистими обіцянками та зобов’язаннями віддати один одному все, що у них є – серця і думки, всі свої дні і всі мрії.»

Сексуальна близькість – один з найуразливіших людських досвідів, але з ним виникають хвилюючі і прекрасні можливості. Це акт, коли ми ділимося собою один з одним повністю, не тільки фізично, але емоційно і духовно. Ті, хто ставляться до сексу несерйозно, втрачають всі можливості, які він забезпечує для зміцнення стосунків. Часто вони стримуються, намагаючись захистити себе від болю або розриву, які можуть трапитися через відмову. Вони не віддають себе повністю, тому вони не можуть повністю насолоджуватися сексом.

В очікуванні слушного часу, правильного місця і правильної людини святі останніх днів мають не тільки захист і спокій, які забезпечують завіти, але також мають додатковий дар Духа, те, що може допомогти посилити емоційний і духовний зв’язок між чоловіком і дружиною.

І весь цей нескінченний досвід між чоловіком і дружиною робить можливим найромантичніше вираження любові. Як же нам пощастило, що ми можемо досягти щастя в вічності, розділивши його повністю і виключно з тим, кого істинно любимо!

4. Це надає новий сенс сексуальності.

Як мормони, ми розуміємо сенс сексуальності багатше і повніше. Ми розуміємо, що секс наближає чоловіків і жінок один до одного, так само як він наближає їх до Бога. Ми розуміємо сексуальну близькість не як тілесну, необхідну рушійну силу, яка існує тільки для того, щоб приносити людське потомство. Ми розуміємо, що фізична близькість – це вічний принцип: що наші Небесний Батько і Мати народили духовних дітей, і що наш власний потенціал створювати потомство – фізичне і духовне – вічний і нескінченний.

Завдяки нашим завітам і нашій здатності створювати життя, цей акт наближає нас до нашого Небесного Батька.

Старійшина Холланд ще раз вчить нас:

«Сексуальна близькість – це не тільки символічний союз між чоловіком і жінкою – об’єднання їхніх душ, – але це також символізує союз між смертним і Божеством, іншими словами між звичайними і грішними людьми, які об’єднуються заради незрівнянного і особливого моменту з самим Богом і всіма силами, які Він використовує, щоб надавати життя в цьому нашому величезному всесвіті.»

5. Це приносить небесну силу.

Робота в тандемі з її здатністю наблизити нас до Бога – це спосіб, яким сексуальна близькість дозволяє нам в невеликому обсязі отримати частину Божої здатності творити. Бажаючи навчити нас, як стати більш схожими на Нього, Небесний Батько благословив нас самих можливістю стати батьками і матерями.

І знову я повертаюся до чудової мудрості Старійшини Холланда:

«Я не знаю практично ніякого іншого божественного привілею, який так запросто дається всім нам, – жінкам або чоловікам, висвяченим або не висвяченим, святим останніх днів, або не святим останніх днів – чудова і велична сила передачі життя, невимовна, незбагненна, незламна сила породження….

І я стверджую, що ви ніколи не будете більше схожим на Бога в будь-який інший момент в цьому житті, ніж коли ви проявляєте цю особливу силу. З усіх імен, які він обрав для себе, Батько є тим, яке Він проголосив, і Його девіз – створення, особливо створення людини, яка створена за Його подобою… Людське життя – це найбільша з Божих сил, найзагадковіша і найвеличніша хімія з усіх – і ви, і я отримали її, але з дуже серйозними і священними застереженнями. Ви і я, які не можуть ні гори створити, ні місячне світло, жодної краплі дощу, жодної троянди – все ж таки маємо цей найбільший дар без обмежень. І єдиний контроль, який може бути, це самоконтроль – самоконтроль, який народжується з поваги до цієї божественної священної сили.»

Чому це все так важливо.

Сексуальність – це добре. Це божественний, вічний дар, який був даний всім нам. І тому ми не повинні цуратися її, відчувати сором або страх. Але ми повинні поводитися з нею зі святістю і пошаною, яких вона заслуговує. У той же час святі останніх днів можуть поважати той факт, що інші люди мають право жити своїм життям і встановлювати свою сексуальність на свій розсуд. Але це ніколи не повинно заважати нам ділитися істинами, які ми знаємо.

Сподіваюся, що в майбутньому, коли хтось поставить вам питання, подібні до тих, які ставили мені протягом багатьох років, ви не будете боятися ділитися своїм свідченням. Що ви не боїтеся показати, як євангелія дійсно всіма можливими способами збільшує нашу духовність поряд з нашою сексуальністю.

Ця стаття була написана Danielle Beckstrom та опублікована на ldsliving.com під назвою “How Living the Gospel Enhances My Sexuality and Spirituality”.

Українська © 2017 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2017 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest