мужина и женщина говорят на лавке

Тут зібрані 13 пояснень, які допоможуть вам прояснити деякі поняття для ваших друзів і сусідів, які не є членами церкви.

1. ПИТАННЯ: ЧИ ПЕРЕДБАЧАЄ ПАТРІАРХАЛЬНЕ БЛАГОСЛОВЕННЯ ВАШЕ МАЙБУТНЄ?

Відповідь: Патріархальне благословення – це особливе благословення, яке зазвичай дається людині тільки один раз в житті. Хоча єдиним спільним елементом у всіх патріархальних благословень є проголошення родоводу людини від одного з 12 колін Ізраїлю, воно також часто дає конкретні вказівки, напрямок, розуміння і благословення для відпущеного людині часу життя на землі. Ці благословення залежать від нашої гідності і зусиль для їхнього  здійснення, але можуть не здійснитися протягом цього життя.

2. ПИТАННЯ: ЯКЩО У ВАС Є КНИГА МОРМОНА, НАВІЩО ВАМ УЧЕННЯ І ЗАВІТИ?

Відповідь: Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів вірить в безперервне одкровення і в те, що Бог буде продовжувати благословляти нас знаннями та інформацією через Своїх пророків. Таким чином, Учення і Завіти – це ще одна книга Писань, яка містить безліч одкровень, даних через пророка Джозефа Сміта-молодшого, про вчення, організацію церкви та інші теми, що мають ключове значення для відновлення Церкви Ісуса Христа. Учення і Завіти також містять два важливих одкровення від пророків Церкви, даних в 1890 і 1978 роках.

3. ПИТАННЯ: БОГ ГОВОРИТЬ З ВАМИ?

Відповідь: Бог говорить з нами особисто за допомогою того, що ми називаємо одкровенням. Одкровення – це Божий спосіб спілкування зі Своїми дітьми на землі. Те, як Він спілкується з нами, може приймати різні форми, як наприклад, щось, що каже наш друг, слова в уривку з Писань, духовне спонукання або навіть подія, яка осяває наш день. Тоді як кожен може отримати особисте одкровення, Президент Церкви Ісуса Христа є єдиною людиною, яка уповноважена отримувати одкровення для всієї Церкви.

4. ПИТАННЯ: ЧОМУ ВАМ ПОТРІБНО ПЛАТИТИ, ЩОБ БУТИ ЧЛЕНОМ ЦЕРКВИ?

Відповідь: Щоб стати членом церкви платити не потрібно, але членам церкви заповідано платити десятину. Десятина – це пожертвування в розмірі 10 відсотків від «доходу», що віддається членами Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів Церкви. Хоча десятина є заповіддю, члени церкви можуть визначати, як платити пожертвування або що вони визначають як «дохід». Основна мета десятини – висловити подяку за матеріальні благословення, а її фонди використовуються для таких речей, як будівництво храмів та підтримка будинків зборів, щоб підтримати Царство Боже на землі.

5. ПИТАННЯ: ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ, КОЛИ ХТОСЬ ЗАПИТУЄ, ЧИ ОТРИМАЛИ ВИ «ЕНДАУМЕНТ»?

Відповідь: Ендаументом є ряд священних настанов і завітів, що одержують члени Церкви, які мають храмові рекомендації, в храмах, які зосереджені на Ісусі Христі. Кожен член церкви, який бере участь в обрядах, бере на себе обов’язок жити праведно і йти за вимогами євангелії. У свою чергу, вони отримують особливі духовні благословення, які переважують ті, що вони мали раніше.

6. ПИТАННЯ: ЧИ СПРАВДІ У ВАШІЙ ЦЕРКВІ ХРИСТЯТЬ ПОМЕРЛИХ ЛЮДЕЙ?

Відповідь: Є певні формальні дії та обіцянки, такі як хрищення, які необхідні, щоб повернутися на небеса. Оскільки ці дії повинні виконуватись протягом нашого земного життя, живі члени церкви можуть виступати в якості довіреної особи і христитися від імені своїх померлих родичів і близьких, які померли раніше. Ми віримо, що у померлих є вибір прийняти або відмовитись від цього хрищення.

7. ПИТАННЯ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА ПРИЧАСНИХ ЗБОРАХ?

Відповідь: Щонеділі члени Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів збираються разом, щоб молитися, співати гімни і вчитися у кількох членів приходу, яких попросили підготувати 5-15-хвилинну промову на тему євангельських принципів, яку зазвичай називають «виступом». Під час основних зборів ми з’їдаємо шматочок хліба і випиваємо ковток води, які були благословенні носіями священства – або людьми, що мають повноваження – ми називаємо це причастям. Хліб і вода символізують тіло і кров Христа. Приймаючи їх, Святі Останніх Днів щотижня обіцяють йти за Христом і дотримуватися будь-яких інших завітів, які вони уклали з Ним.

8. ПИТАННЯ: ЩО ТАКЕ «ПІСНА НЕДІЛЯ»?

Відповідь: Один раз на місяць, в першу неділю місяця, члени Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів добровільно утримуються від їжі і пиття на час двох послідовних прийомів їжі та жертвують бідним і нужденним ті гроші, які були б витрачені на їжу. Цей піст дає їм можливість здобуття підвищеної духовної чутливості, яка, в свою чергу, допомагає їм знаходити відповіді або отримувати певні благословення від Бога. У цей день під час причасних зборів члени церкви мають можливість за бажанням вийти за трибуну, щоб поділитися та заявити про свою впевненість і віру в Ісуса Христа. Це називається «свідчити».

9. ПИТАННЯ: ЧИ Є ЄПИСКОП ЛІДЕРОМ ВАШОГО ПРИХОДУ?

Відповідь: Так, на місцевому рівні. Єпископ дбає про мирські та духовні потреби членів і не членів Церкви в межах географічних кордонів свого приходу.

10. ПИТАННЯ: ЧИ Є ПРАВДОЮ ТЕ, ЩО ДЖОЗЕФ СМІТ ВИКОРИСТОВУВАВ КАМІНЬ ДЛЯ ПЕРЕКЛАДУ КНИГИ МОРМОНА?

Відповідь: Хоча ці камені більше не використовуються сьогодні, пророки, в тому числі пророки з Писань і пророк останніх днів Джозеф Сміт, використовували спеціальні камені для допомоги в тому, щоб бачити видіння і перекладати давні записи.

11. ПИТАННЯ: ВИ ЧАСТО ЗГАДУЄТЕ «БЛАГОСЛОВЕННЯ СВЯЩЕНСТВА». ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Відповідь: Благословення священства це коли носій священства – чоловік, наділений особливими повноваженнями – покладає руки на голову людини і підносить особливу молитву, щоб благословити отримувача тим, у чому він має особливу потребу, наприклад, зцілення, втішення або провід, згідно з волею Божою. Коли людина просить про благословення зцілення, використовується спеціальне масло, яке було благословенне окремо.

12. ПИТАННЯ: ЩО ЦЕ ЗА «ЗОЛОТА БІБЛІЯ», ЯКА, ЯК Я ЧУВ, БУЛА У ВАШІЙ ЦЕРКВИ НА ПОЧАТКУ?

Відповідь: «Золота біблія», про яку ви чули, насправді була прізвиськом, що дали інші люди Книзі Мормона, яка спочатку була записана древніми пророками на золотих  пластинах. Пророк Джозеф Сміт-молодший переклав текст, вигравіюваний на цих пластинах, щоб створити те, що ми зараз називаємо Книгою Мормона: ще одним свідченням про Ісуса Христа.

13. ПИТАННЯ: ЧИ ВИ КОЛИСЬ ЧУЛИ, ЯК ГОВОРИТЬ ПРОРОК?

Відповідь: Так. Двічі на рік, зазвичай в перші вихідні квітня та жовтня, члени Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів збираються, деякі особисто, а інші через Інтернет, телебачення чи в запису, щоб послухати настанови пророка та інших керівників Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів.

Ця стаття була написана Jon Cooper та опублікована на ldsliving.com під назвою «13 More Simple Explanations to Help You Answer Frequently Asked Questions About the Church»

Українська © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest