тренування для розсудливості

«Ми повинні бути у своїй найкращій формі – це хороше вчення із Слова мудрості. Це означає правильно харчуватися, робити зарядку і допомагати тілу функціонувати в оптимальному режимі. Ми, мабуть, могли би вдосконалитися в цьому. Але я кажу про оптимальне здоров’я. Не існує оптимального розміру.» (Старійшина Джеффрі Р. Холланд, «Молодим жінкам», жовтень 2005 р., Генеральна конференція).

Коли мені було двадцять з хвостиком, я тренувався заради того, щоб добре виглядати. Я був самотній, і здавалося, для тренувань легше знайти час. Коли я став старшим, спроби тримати в рівновазі кар’єру, шлюб, церковні покликання і батьківські обов’язки сприяли формуванню такого образу мислення, як «дуже зайнятий» або «дуже втомився», щоб займатися спортом. Більш того, я намагався виправдати себе такими думками, як «у мене недостатньо честолюбних прагнень, щоб зробити спортзал пріоритетом. У мене є важливіші справи, і я люблю себе таким, який я є». Однак в останні місяці я з’ясував дещо: тренування – це розсудливість, а не марнославство. Їхня користь не тільки фізична, а й психологічна, а також емоційна і духовна.

Як і багато людей, час від часу я ходив на пробіжку або качав м’язи, але без будь-якої систематичності. Однак після кожного тренування я помічав, що стрес у мене або пройшов, або значно зменшився. В результаті я був більш терплячим зі своїми дітьми. У мене було більше енергії протягом дня. Я міг краще зосередитися на роботі та на церковному покликанні. Коли я розмірковував над вченням про те, що «дух і тіло є душею людини» (УЗ 88:15, курсив додано), я почав усвідомлювати, що фізичні вправи мають бути більш пріоритетною справою.

Є безліч досліджень, які демонструють розумові, емоційні і реляційні переваги регулярних занять спортом. Тренування можуть полегшити симптоми тривожних розладів і депресії. Вони можуть служити здоровою альтернативою самоушкоджувальній поведінці. Я рекомендував своїм клієнтам тренування як засіб боротьби з нікотиновою ломкою та бажанням палити. Було доведено, що фізична активність покращує якість сну, підвищує енергію і допомагає запобігати травмам і хворобам.

Ця інформація і мій досвід привели мене до розуміння того, що тренування важливі не тільки для людей, одержимих бажанням мати прес з 6 кубиками; вони важливі для всіх, хто хоче жити збалансованим життям. Коли я відновив регулярні заняття фізичними вправами і дотримувався їх, мені стало простіше реалізовувати свій потенціал психолога, чоловіка, батька, друга і Святого Останніх Днів. Тренування допомогли мені отримати енергію, ясну голову і більш позитивний настрій.

Якщо вам здається, що ви занадто зайняті або занадто втомилися, щоб займатися спортом, швидше за все, це означає, що ви не можете собі дозволити не тренуватися. Якщо у вас щільний графік, спробуйте займатися всього кілька хвилин на день. Багатозадачність також корисна: наприклад, ви можете безкоштовно завантажити виступи з конференції або Писання з ChurchofJesusChrist.org на mp3-плеєр і вивчати євангелію під час пробіжки. Використовуйте творчий підхід, робіть це із задоволенням і вперед!

Дай вам Бог здоров’я. Сподіваюсь, це допоможе.

Ця стаття була написана Jonathan Decker та опублікована на ldsliving.com під назвою «Latter-day Saint Therapist: Exercise for Sanity, Not Vanity»

Українська © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Pin It on Pinterest