дівчина у подобі ангела

Нижче наведені витяги з книги Дональда У. Перрі “Аngels: agents of light, love, and power” («Ангели: посланці світла, любові й сили»)

Біблійний словник СОД повідомляє: «Це посланці Господа, про яких йдеться в посланні до Євреїв як про «службових духів» (Євреїв 1:14). З одкровень останніх днів ми дізнаємося, що є два види небесних істот, які служать Господу: ті, які є духами і ті, хто має тіла з плоті й кісток. Духи – це ті істоти, які або ще не отримали тіло з плоті й кісток (не втілені в плоть), або колись мали смертне тіло, померли і очікують воскресіння (звільнені від тілесної оболонки). Зазвичай слово ангел означає тих служителів, які мають тіло з плоті й кісток, які є або воскреслими з мертвих (які отримали нове тіло), або перетвореними, як Енох, Ілля і т. д. (УЗ 129)» («Ангели», 608) .

Вчений-СОД Роберт Л. Міллет пояснював: «Ангел може бути воскреслою істотою (УЗ 129:1); перетвореною істотою; не втіленим у плоть духом, тим, хто не отримав ще фізичного тіла; звільненим від тілесної оболонки духом, тим, хто жив і помер, і тепер чекає на воскресіння; смертним, який уважно прислухається до Духа Божого і слідує божественному скеруванню, щоб допомагати або благословляти інших людей; або ж сам Господь». Давайте стисло розглянемо кожну з цих шести категорій ангелів.

ВОСКРЕСЛІ ІСТОТИ.

Учення і Завіти 129:1 говорить про «ангелів, які є воскреслими особами і мають тіла з плоті й кісток». Ангели цієї категорії включають в себе Петра і Якова (УЗ 27:12-13; 128:20); Івана Христителя (У3 13; Джозеф Сміт – Історія 1:68-72); Мойсея, Іллю та Еліяса (УЗ 110:11-16); і Моронія, Михаїла, Гавриїла та Рафаїла (УЗ 128:20-21). Крім того, Джозеф Сміт сказав про Авеля, що він «помер праведною людиною і тому став ангелом Бога, отримавши своє тіло з мертвих». Оскільки Ісус Христос був першою людиною, коли-небудь воскреслою на цій планеті, ми знаємо, що всі відвідування ангелів до воскресіння Христа були здійснені або перетвореними істотами, або духами.

ПЕРЕТВОРЕНІ ІСТОТИ.

Пророк Енох, про якого йдеться в різних уривках з Писань (Буття 5:18-24, до Євреїв 11:5, УЗ 107:48-57, Мойсей 6-7), був перетворений і став «ангелом-служителем» разом з іншими, яких Бог «тримав в резерві, щоб вони були ангелами-служителями для багатьох планет». Джозеф Сміт навчав, що Енох «є ангелом-служителем, щоб служити тим, хто буде спадкоємцями спасіння, і з’явився Юді, як і Авель Павлу; тому Юда розповів про нього [Юд. 1:14-15]….

Павло також був знайомий з цією особою і отримав від неї вказівки….

Багато хто припускав, що вчення про перетворення було вченням, згідно з яким люди негайно приймаються в присутність Бога і в повноту вічності, але це помилкова ідея. Їхнім місцем перебування є місце террестріального порядку, і це місце уготоване для тих, кого Він тримав у резерві, щоб вони були ангелами-служителями для багатьох планет, і які ще не увійшли в таку велику повноту, як ті, хто воскресли з мертвих».

Іван Улюблений, перетворена істота, також є «ангелом-служителем». Господь відкрив перетворений статус Івана: «Так, він почав більшу роботу; отже Я зроблю його таким як палаючий вогонь, і ангелом, який священнослужить; він буде священнослужити тим, хто будуть спадкоємцями спасіння, які живуть на Землі» (УЗ 7:6, див. також 3 Нефій 28:6-7). Так само Троє Нефійців є перетвореними істотами, «як ангели Бога» (3 Нефій 28:30). Мойсей та Ілля на горі Перетворення (Матвія 17:1-7) були перетвореними істотами.

ДУХИ, НЕ ВТІЛЕНІ В ПЛОТЬ.

Духи, не втілені в плоть – це або ті, які ніколи не отримають тіло або ті, які ще не отримали тіло (тобто доземні духи). В  Об’явленні 12 наводяться приклади духів, не втілених в плоть. Коли Іван Богослов писав про війну на небесах, яка сталася в доземному світі, він згадував як ангелів Михаїла (які також були ангелами Бога), так і ангелів сатани: «І сталась на небі війна: Михаїл та його Анголи вчинили зо змієм війну. І змій воював та його анголи, та не втрималися, і вже не знайшлося їм місця на небі. І скинений був змій великий… додолу, а з ним і його анголи були скинені» (Об’явлення 12:7-9).

Інший приклад духу, який не отримав плоті, записаний в Мойсея 5, в якому ангел розмовляє з Адамом (Мойсей 5:6-7, см. Мойсей 5:58). Президент Джозеф Філдінг Сміт пояснив: «Всі ангели, які приходили до Адама після падіння, були духами, що належать цій землі, які ще не отримали тіла з плоті й кісток».

Сатана й інші дияволи – це духи, які не втілені в плоть, які також описуються як ангели. Яків назвав диявола ангелом, а тих, хто став дияволами «ангелами дияволові» (2 Нефій 9:8-9, див. також 2 Нефій 2:17). В інших уривках Священних Писань також згадують ангелів диявола: «диявол і його ангели» (2 Нефій 9:16, пор. Мосія 26:27, УЗ 29:28, 37; 76:33, 36, 44); «ангели для диявола» (Яків 3:11); ); «диявол сміється, і його ангели радіють» (3 Нефій 9:2, пор. Мойсей 7:26); «Бо якщо Бог ангелів, що згрішили, не помилував був» (2 Петра 2:4) і так далі.

ДУХИ ЗВІЛЬНЕНІ ВІД ТІЛЕСНОЇ ОБОЛОНКИ

Духи «удосконалених праведників», Євреїв 12:22-23). Духи звільнені від тілесної оболонки – це ті, які отримали смертні тіла, померли і тепер працюють в духовному світі, чекаючи на воскресіння.

У Старому Завіті ангели згадуються багато разів. Єврейське слово malakh, яке зазвичай перекладається як «ангел», в Старому Завіті зустрічається 213 разів. Приклади старозавітних ангелів, посланих Господом, включають в себе ангела, який явився Агарі (Буття 16:7-11), ангела, який озвався «із неба» до Авраама (Буття 22:11, 15), сон Якова про драбину, в якому «Анголи Божі виходили й сходили по ній» (Буття 28:12), ангел, який говорив з Яковом «у сні» (Буття 31:11): «з’явився [Мойсеєві] ангел Господній, у полум’ї огняному з-посеред тернового куща» (Вихід 3:2), ангел, який говорив з Іллею (2 Царів 1:2-15), ангел, який «забив в асирійському таборі сто й вісімдесят п’ять тисяч» (2 Царів 19:35) і багато інших. Як ми вже говорили, цілком можливо, що ангели до воскресіння Ісуса Христа (який був першим, хто переміг могилу, або першим, хто воскрес) були або духами (тобто, не втіленими в плоть або звільненими від тілесної оболонки), або перетвореними істотами.

СМЕРТНІ.

Деякі смертні подібні до ангелів (наприклад, див. Числа 20:14; 21:21; 22:5). Старійшина Джеффрі Р. Холланд говорив про небесних ангелів, тих, хто знаходиться за завісою, а потім сказав: «Не всі ангели приходять з іншого боку завіси. З деякими з них ми йдемо і розмовляємо – тут, зараз, кожного дня. Деякі з них живуть з нами по сусідству. Деякі з них дали нам життя і, в моєму випадку, один з них погодився вийти за мене заміж. Насправді, небо ніколи не здається ближче, ніж коли ми бачимо любов Бога, яка проявляється в доброті та відданості людей, настільки хороших і чистих, що ангели – це єдине слово, яке спадає на думку».

ГОСПОДЬ.

Ізраїль (або Яків) назвав Бога «Ангол, що рятує мене від усього лихого» (Буття 48:16, див. також Вихід 3:2-6, Ісус Навин 5:13-15), а Учення і Завіти 133:53 називає Христа «ангелом присутності Його», який «їх [праведників] спасав; і любов’ю Своєю, і Своїм співчуттям Він викупив їх». До того ж, як ангели є посланцями, так і Господь також називається «ангелом заповіту» (Малахія 3: 1) і «посланцем спасіння» (УЗ 93: 8).

Ця стаття була написана Donald W. Perry та опублікована на ldsliving.com під назвою «Why Some Angels Are Resurrected and Others Are Not + How They Minister to Us»

Українська © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Авторское право © 2018 Faith.in.ua. Все права защищены.
Этот сайт действует независимо от Церкви Иисуса Христа Святых последних дней (иногда называемой «мормонской Церковью»). Выраженное здесь мнение не всегда отражает позицию Церкви. Точка зрения отдельных людей является их личной ответственностью и не всегда отражает позицию Церкви. Чтобы ознакомиться с официальной позицией Церкви, посетите сайты LDS.org или Mormon.org.

Pin It on Pinterest