Більшу частину свого життя я щосили намагалася зрозуміти різницю між спонуканнями Духа та моїми власними думками чи тривогами. Після того, як я поділилася з друзями, родиною та єпископами своїм замішанням, я зрозуміла дві речі: 1) я була не єдиним членом Церкви, який стикнувся з такою проблемою, і 2) існує не так вже й багато варіантів її вирішення.

Ми знаємо, що Святий Дух говорить з нами за допомогою почуттів, але як же ми можемо визначити, які почуття нам посилає Бог? У посланні до Галатів 5:22-23 йдеться:

22 А плід Духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра,

23 лагідність, здержливість. Закону нема на таких!

Святий Дух зазвичай ще називають тихим лагідним голосом. Найчастіше почуття від Святого Духа лагідні й теплі, як вказано вище. Але що робити, коли нам потрібна відповідь на стресове життєве рішення, наприклад, з ким одружуватися чи яку роботу шукати? Коли я стикаюся з важливими рішеннями, моя тривожність загострюється. Я обмірковую і хвилююся про результат кожного вибору, і це заважає мені почути, що Дух намагається мені сказати.

РІЗНИЦЯ МІЖ ДУХОМ ТА ТРИВОГОЮ

По-перше, давайте визначимо, в якій ролі виступає Дух. Святий Дух вчить нас істині і наповнює нас любов’ю, надією і втішанням. Однак прояви Духа не завжди позитивні. Святий Дух також здатний попереджати нас про фізичну і духовну небезпеку. Через це я плутаю почуття духовного попередження з почуттям моєї власної тривоги. Але потрібно пам’ятати, як Святий Дух спілкується з нами, а що приносить із собою тривога:

Тривога приносить із собою тяжкість, здавленість і нав’язливість. Святий Дух робить нас спокійними, впевненими і розслабленими.

Тривога – це постійне Що якщо? Святий Дух приносить з собою момент прозріння.

Тривога поширюється на все. Святий Дух свідчить про конкретні речі.

Тривога обтяжує і лякає. Святий Дух вносить ясність і попереджає.

Психолог Дебра Теобальд МакКлендон створила таблицю, наведену нижче, щоб допомогти зрозуміти, як відрізнити тривогу від Духа. Вона виявилася дуже корисною для мене під час моїх нападів занепокоєння.

ЗАВЖДИ ПАМ’ЯТАЙТЕ

Мені допомогло відрізнити Святого Духа від моїх власних думок те, що я стала помічати свої фізичні реакції як на тривогу, так і на духовні спонукання. Коли я відчуваю тривогу, моє серце починає битися, руки пітніють і смикається нога.

Святий Дух не спілкується з нами таким чином. Дух не трясе нас і він не агресивний, але лагідний і тихий. Коли я відчуваю Дух, у мене мурашки по шкірі, я відчуваю спокій в серці. Знання про те, як я фізично реагую на ці речі, допомагає мені в моменти сумнівів  зрозуміти, де Святий Дух, а де мій власний страх.

Багатьом людям важко зрозуміти різницю між Духом і своїми думками. Але коли ви розумієте основи того, як відчувається Дух і яка його роль, стає легше зрозуміти різницю між ними.

Ця стаття була написана англійською мовою Меді Уікхем та опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]