споріднені душі

У фільмах і піснях повно романтичних уявлень про кохання, призначене Богом, долю, кохання з першого погляду та споріднені душі. Але чи є у цих ідей місце у віруваннях Святих Останніх Днів? Ось що говорили про це пророки та апостоли:

ПРЕЗИДЕНТ СПЕНСЕР В. КІМБОЛ

«Ідея про “спорідненість душ” є вигадкою, ілюзією; але якщо кожний молодий чоловік і кожна молода дівчина шукатимуть з усією старанністю, молитимуться про те, щоб знайти супутника, з яким життя може бути найбільш зручним і прекрасним – це безсумнівно, що майже будь-який добрий чоловік і будь-яка добра жінка можуть мати щастя і щасливий шлюб, якщо обидва готові сплатити відповідну ціну». – Спенсер В. Кімбол, Духовний вечір в УБЯ, 1976 г.

СТАРІЙШИНА ДІТЕР Ф. УХТДОРФ

«Я не вірю, що існує одна особа, яка б підходила вам. Я думаю, що закохався в свою дружину, Гаррієт, з першого погляду. Однак,… не вважаю, що вона була моїм єдиним шансом на щастя, так само, як і я її….

Якщо ви зобов’язалися взяти шлюб, то ваш супутник життя стає для вас вашою рідною душею, і це ваш обов’язок і відповідальність трудитися кожний день, щоб так воно і було». – Дітер Ф. Ухтдорф, духовний вечір СЦО, 2009 рік.

ПРЕЗИДЕНТ ДЖОЗЕФ ФІЛДИНГ СМІТ

«Писання не дають нам підстав вважати, що в світі духів у нас був привілей обирати собі батьків і супутників життя. Однак деякі дотримуються цієї ідеї, і, можливо, в деяких випадках це істинно, але потрібна дуже сильна уява, щоб припустити, що так відбувається завжди або хоча б в більшості випадків. Більш ймовірно, що ми з’явилися там, куди нас направили особи, наділені відповідною владою. Мабуть, ми не мали достатньої свободи, щоб обрати для себе батьків і нащадків». – Джозеф Філдінг Сміт, The Way to Perfection

СТАРІЙШИНА БРЮС Р. МАККОНКІ

«Правильна людина – це той, до кого існують природні й здорові почуття симпатії та прихильності. Це той, хто живе гідним життям, і може вступити в Божий храм, щоб там укласти завіт, до якого всі ми прагнемо». – Брюс Р. Макконкі, Генеральна конференція, жовтень 1955 р.

ПРЕЗИДЕНТ БОЙД К. ПЕКЕР

«Хоча я впевнений, що деякі молоді пари мали якесь особливе скерування, щоб вони змогли бути разом, я не вірю в призначене кохання. Якщо ви прагнете мати натхнення Господа в цьому життєво важливому рішенні, ви повинні жити відповідно до стандартів Церкви, і ви повинні постійно молитися про мудрість, щоб розпізнати ті якості, на яких може ґрунтуватися успішний шлюбний союз. Ви повинні зробити вибір, а не шукати якусь єдину так звану споріднену душу, обрану для вас кимось іншим і яка очікує на вас. Ви повинні зробити вибір. Щоб не помилитися, ви маєте бути мудрими не по роках і перебувати в смиренній молитві». – Бойд К. Пекер, духовний вечір в УБЯ, 1963 р.

БОНУС: СТАРІЙШИНА ЛІНН Г. РОББІНС

«Сучасні романтичні фільми запевняють нас, що кохання підпорядковується якійсь неконтрольованій, некерованій силі – щось на кшталт долі або щасливому випадку. Але в реальності все не так. Закохатися і розлюбити – речі не більше реальні, ніж Купідон або Прекрасний Принц.

Хоча вираз «закохатися» (to fall in love – букв. переклад «впадати в кохання») – це красива ідіома, існують ризики, пов’язані з використанням дієслова впадати, тому що воно означає, що кохання є випадковим або незалежним від нашої волі, без опції вибору.

Вирази закохатися (to fall in love) та розлюбити (to fall out of love – букв. переклад «випадати з любові») створюють видимість того, що любов – це щось, що не можна контролювати, неначе в питаннях кохання ми всі підлягаємо дії більше, ніж самі вибираємо, як нам діяти.

Якщо ми живемо в світі свободи вибору, хіба не має сенсу те, що таке важливе рішення, яке приймається в смертному житті, як вибір супутника, було б нашим вибором, а не волею Купідона?» – Лінн Б. Роббінс, Love Is a Choice

Ця стаття була написана LDS Living Staff та опублікована на ldsliving.com під назвою «What Prophets and Apostles Have Said About Soul Mates»

Українська © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Позначки:
Авторское право © 2018 Faith.in.ua. Все права защищены.
Этот сайт действует независимо от Церкви Иисуса Христа Святых последних дней (иногда называемой «мормонской Церковью»). Выраженное здесь мнение не всегда отражает позицию Церкви. Точка зрения отдельных людей является их личной ответственностью и не всегда отражает позицию Церкви. Чтобы ознакомиться с официальной позицией Церкви, посетите сайты LDS.org или Mormon.org.

Pin It on Pinterest