споріднені душі

У фільмах і піснях повно романтичних уявлень про кохання, призначене Богом, долю, кохання з першого погляду та споріднені душі. Але чи є у цих ідей місце у віруваннях Святих Останніх Днів? Ось що говорили про це пророки та апостоли:

ПРЕЗИДЕНТ СПЕНСЕР В. КІМБОЛ

«Ідея про “спорідненість душ” є вигадкою, ілюзією; але якщо кожний молодий чоловік і кожна молода дівчина шукатимуть з усією старанністю, молитимуться про те, щоб знайти супутника, з яким життя може бути найбільш зручним і прекрасним – це безсумнівно, що майже будь-який добрий чоловік і будь-яка добра жінка можуть мати щастя і щасливий шлюб, якщо обидва готові сплатити відповідну ціну». – Спенсер В. Кімбол, Духовний вечір в УБЯ, 1976 г.

СТАРІЙШИНА ДІТЕР Ф. УХТДОРФ

«Я не вірю, що існує одна особа, яка б підходила вам. Я думаю, що закохався в свою дружину, Гаррієт, з першого погляду. Однак,… не вважаю, що вона була моїм єдиним шансом на щастя, так само, як і я її….

Якщо ви зобов’язалися взяти шлюб, то ваш супутник життя стає для вас вашою рідною душею, і це ваш обов’язок і відповідальність трудитися кожний день, щоб так воно і було». – Дітер Ф. Ухтдорф, духовний вечір СЦО, 2009 рік.

ПРЕЗИДЕНТ ДЖОЗЕФ ФІЛДИНГ СМІТ

«Писання не дають нам підстав вважати, що в світі духів у нас був привілей обирати собі батьків і супутників життя. Однак деякі дотримуються цієї ідеї, і, можливо, в деяких випадках це істинно, але потрібна дуже сильна уява, щоб припустити, що так відбувається завжди або хоча б в більшості випадків. Більш ймовірно, що ми з’явилися там, куди нас направили особи, наділені відповідною владою. Мабуть, ми не мали достатньої свободи, щоб обрати для себе батьків і нащадків». – Джозеф Філдінг Сміт, The Way to Perfection

СТАРІЙШИНА БРЮС Р. МАККОНКІ

«Правильна людина – це той, до кого існують природні й здорові почуття симпатії та прихильності. Це той, хто живе гідним життям, і може вступити в Божий храм, щоб там укласти завіт, до якого всі ми прагнемо». – Брюс Р. Макконкі, Генеральна конференція, жовтень 1955 р.

ПРЕЗИДЕНТ БОЙД К. ПЕКЕР

«Хоча я впевнений, що деякі молоді пари мали якесь особливе скерування, щоб вони змогли бути разом, я не вірю в призначене кохання. Якщо ви прагнете мати натхнення Господа в цьому життєво важливому рішенні, ви повинні жити відповідно до стандартів Церкви, і ви повинні постійно молитися про мудрість, щоб розпізнати ті якості, на яких може ґрунтуватися успішний шлюбний союз. Ви повинні зробити вибір, а не шукати якусь єдину так звану споріднену душу, обрану для вас кимось іншим і яка очікує на вас. Ви повинні зробити вибір. Щоб не помилитися, ви маєте бути мудрими не по роках і перебувати в смиренній молитві». – Бойд К. Пекер, духовний вечір в УБЯ, 1963 р.

БОНУС: СТАРІЙШИНА ЛІНН Г. РОББІНС

«Сучасні романтичні фільми запевняють нас, що кохання підпорядковується якійсь неконтрольованій, некерованій силі – щось на кшталт долі або щасливому випадку. Але в реальності все не так. Закохатися і розлюбити – речі не більше реальні, ніж Купідон або Прекрасний Принц.

Хоча вираз «закохатися» (to fall in love – букв. переклад «впадати в кохання») – це красива ідіома, існують ризики, пов’язані з використанням дієслова впадати, тому що воно означає, що кохання є випадковим або незалежним від нашої волі, без опції вибору.

Вирази закохатися (to fall in love) та розлюбити (to fall out of love – букв. переклад «випадати з любові») створюють видимість того, що любов – це щось, що не можна контролювати, неначе в питаннях кохання ми всі підлягаємо дії більше, ніж самі вибираємо, як нам діяти.

Якщо ми живемо в світі свободи вибору, хіба не має сенсу те, що таке важливе рішення, яке приймається в смертному житті, як вибір супутника, було б нашим вибором, а не волею Купідона?» – Лінн Б. Роббінс, Love Is a Choice

Ця стаття була написана LDS Living Staff та опублікована на ldsliving.com під назвою «What Prophets and Apostles Have Said About Soul Mates»

Українська © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2018 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Позначки: