як зробити запаси їжі

Іноді я думаю, що якщо б я колись зібралась написати автобіографію, я б назвала її «Емі Кейм: «Голодні ігри в реальному житті» і сподівалася б, що Сюзанна Коллінз не подасть на мене в суд. Назва не натякала б на те, що я живу в постапокаліптичному районі, постійно стріляю з арбалета та намагаюся зробити вибір у нерозв’язному любовному трикутнику; скоріше це було б пряме посилання на той факт, що я буквально завжди голодна. Я просто дуже люблю їжу.

Ось чому щоразу, коли я бачу статті про запаси їжі, я панікую. Якщо виникне надзвичайна ситуація, в першу чергу я перевірю місцезнаходження і безпеку моєї сім’ї, а потім я подумаю: «Де моя їжа? Весь цей стрес означає, що мені потрібна піца, і потрібна вона мені негайно». Але, будучи бідною студенткою коледжу, я довго вважала, що не можу дозволити собі робити продуктові запаси, не кажучи вже про те, щоб знайти місце для них в моїй квартирі.

Не дивно, що я помилялась. Якими б скромними не були ваші обставини, ви можете знайти місце для запасів їжи – і, звичайно, солодкого. Для солодкого є місце завжди.

НАВІЩО НАМ ВЗАГАЛІ ПОТРІБНО РОБИТИ ПРОДУКТОВІ ЗАПАСИ?

На сторінці LDS.org є наступна цитата про зберігання запасів їжі (це неймовірний ресурс для розуміння того, що вам потрібно мати в своєму сховищі продуктів, як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі):

«Наш Небесний Батько створив цю прекрасну Землю, з усіма її багатствами, для нашого блага і використання. Його мета – задовольняти наші потреби, якщо ми ходимо у вірі і слухняності. Він з любов’ю заповів нам: ‘Приготуйте все необхідне’» (див. УЗ 109:8), щоб у важкі часи ми могли подбати про себе і своїх близьких, а також підтримати єпископів, які піклуються про інших.

Ми закликаємо членів Церкви в усьому світі готуватися до важких часів в житті, створюючи запаси основних продуктів харчування і води, а також відкладаючи гроші. Ми просимо вас: будьте мудрими і не впадайте в крайнощі. Ретельно плануючи, ви зможете через якийсь час створити і домашній запас продуктів харчування, і фінансовий резерв».

Життя непередбачуване. Як сказав містер Бенджамін Франклін: «В цьому світі немає нічого постійного, окрім смерті й податків». Ми не знаємо, що на нас чекає в майбутньому, але ми знаємо, що якщо ми готові, ми «не злякаємося». У разі надзвичайних обставин – чи то сімейних, фінансових, викликаних погодними умовами і т. д. – ми завжди будемо вдячні за те, що маємо щось про запас. Наявність добре організованого запасу їжі дає нам душевний спокій і безпеку під час стресових ситуацій.

ВИДІЛЯТИ ГРОШІ НА ЇЖУ

Першою перешкодою, з якою я зіткнулася в своїх спробах по підготовці резерву продуктових запасів, було питання грошей. Я маю на увазі, якщо б мені довелося підвести підсумки свого життя в одному смайлику, це був би той, на якому зображена купа грошей, що летять . Як же я могла дозволити собі всю ту їжу, яка була мені потрібна?

На щастя, одного разу моя мама дала мені гарну пораду, яка змінила мій погляд на грошову перешкоду. Вона порадила мені купувати щотижня по два недорогих продукти тривалого зберігання, наприклад, дешеві консерви (оскільки вони зазвичай мають тривалий термін зберігання; від 1 до 4 років, і його можна легко продовжити, якщо ви зберігатимете банки в прохолодному, сухому місці). Вона пояснила, що якщо я послухаюсь цієї поради, протягом тижня я витрачу на продукти зайві один-два долари, а протягом року у мене в запасі набереться досить велика кількість продуктів.

Так я і зробила. Щотижня я намагалася додати до свого списоку два доступних за ціною продукти (такі як квасоля, сочевиця, спагеті та арахісове масло). Тепер, кілька років потому, у мене в шафі для білизни є маленька полиця для зберігання їжі – бо чим ще оновити свіжий комплект простирадл, як не поїданням на них тунця прямо з банки?!

У ПОШУКАХ МІСЦЯ

Гаразд, насправді, думка про те, щоб їсти тунця прямо з банки, викликає у мене сміх. Причина, з якої наше сховище знаходиться в шафі для білизни, в тому, що там у нас було місце.

Практично в будь-якій квартирі ви зможете знайти місце. Воно може бути в невикористаному кутку вашого гардеробу, під ліжком в ящику для зберігання або навіть під кухонною раковиною! Мається на увазі, що потрібно використовувати те, що у вас є.

Ось кілька порад щодо пошуку місця у вашому домі!

ЗНЕВОДНЮЙТЕ СВОЮ ЇЖУ

Зневоднення їжі не тільки подовжує термін її придатності, а й зменшує її в обсязі. Обміркуйте питання зневоднення ваших улюблених фруктів та овочів і спостерігайте, як вони стискаються на ваших очах. Це взагалі дуже корисний фокус.

КУПІТЬ КІЛЬКА ДЕШЕВИХ ПОЛИЦЬ

Одна приємна якість полиць полягає в тому, що вони бувають різних форм і розмірів. (Наприклад, стелажі для ванної кімнати, як правило, тонші і вищі, тому я використовую один в моїй маленькій кухонній зоні, де немає місця для більш товстої й широкої полиці.) На Amazon є кілька відмінних, доступних за ціною полиць, а також, можливо, ви зможете знайти їх в місцевих магазинах. Запишіть інформацію про те, який розмір вам потрібен (можливо, вам доведеться шукати конкретні розміри) і подивіться, що ви можете знайти!

ОБ’ЄДНУЙТЕ, ЩОБ ЗВІЛЬНИТИ МІСЦЕ

Як я вже казала, для зберігання продуктів ми з чоловіком фактично використовуємо одну полицю в шафі, але спочатку вона не була порожньою. Там у мене були простирадла, подушки і старі односпальні ковдри. Але коли я оглянула наш будинок, я зрозуміла, де для нас буде простіше зберігати продукти – мені потрібно було тільки перекласти деякі речі.

Так я і зробила! Я склала простирадла так, щоб вони стали меншого розміру (Мері Кондо ТАК би мню пишалась), поклала кілька миленьких ковдрочок на край дивана і упхала подушки і простирадла, що залишилися, на одну полицю з рушниками. І вуаля! Зона зберігання продуктів стала тепер вільною.

Ви зможете знайти в своєму домі вільне місце для зберігання продуктів; може просто знадобитися трохи творчості з вашого боку. Але якщо врахувати переваги наявності підстраховки у вигляді запасів їжі, це того варте.

Якщо у вас ще немає місця для зберігання продуктів, ви можете відчути себе пригніченими, але ви можете почати з малого, тому що навіть трохи краще, ніж нічого! (У мене таке ж ставлення до піци, це вже всі зрозуміли.) Як сказав Президент Гордон Б. Хінклі:

«Ми можемо почати з досить невеликого. Ми можемо почати з запасу їжі на тиждень і поступово доводити його до місячного запасу, а потім трьохмісячного. Я говорю про їжу, яка задовольняє основні потреби. Як ви всі розумієте, ця порада не нова. Але я боюся, що надто багато людей вважають, що довгостроковий запас їжі є неможливим, тому вони зовсім не докладають зусиль до його складення. Почніть з малого… і постійно просувайтеся до розумної мети».

Почати робити продуктові запаси – це не якась велика, грандіозна справа. Як радила моя мама, просто почніть з малого! Додавайте кілька товарів до списку покупок щотижня, і, перш ніж ви це зрозумієте, ваші, здавалося б, мізерні зусилля приведуть до значних наслідків, і ви будете почуватися більш підготовленими, ніж будь-коли.

Якими ще способами ви могли б зберігати їжу в своєму будинку, застосовуючи творчий підхід? Ми будемо раді почути (і втілити в життя!) ваші поради, тому залишайте їх у коментарях нижче!

Ця стаття була написана англійською мовою Емі Кейм та опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Тамари Мартиненко.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Позначки:

Pin It on Pinterest