10 речей, які варто знати про мормонських місіонерів

1. Вони – ті, хто носять чорні іменні таблички та милі велосипедні шоломи.

Деякі мормонські місіонери їздять на велосипедах, деякі ходять пішки, а деякі навіть водять машину. Але всі вони носять чорні іменні таблички, на яких написане їхнє ім’я та справжня назва мормонської церкви: Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів. Тож, коли місіонери стукають у ваші двері, але у них немає табличок, це означає, що вони з іншої церкви.

2. У вас не двоїться в очах (хіба що ви бачите чотирьох).

Зазвичай місіонери працюють в парах, це називається напарництвом. Іноді в напарництві буває більше ніж два місіонери, але менше – ніколи. І вони не тільки напарники, вони ще й проживають разом. Напарництва існують, щоб місіонери могли наглядати один за одним. Зрештою, багато місіонерів працюють далеко від дому. Їхнім батькам спокійніше, коли вони знають, що вони там не самі.

3. Вони не просто виглядають молодими, вони і є молодими.

Більшості місіонерів від 18 до 25 років. І чоловіки і жінки можуть служити на місії, однак напарництва є виключно чоловічими або жіночими. Служать на місії тільки ті члени церкви, які не перебувають у шлюбі. Це тому, що їхня місія триває від півтора до двох років, а це занадто довго, щоб бути далеко від чоловіка або дружини! Є одне велике виключення: подружні пари пенсійного віку також можуть служити разом на місії.

4. Немає заздалегідь написаного сценарію.

Місіонери отримують певну підготовку. Наприклад, деякі вивчають різні мови. Місіонерів також навчають ефективному спілкуванню, щоб вони могли бути кращими вчителями та, що більш важливо, кращими слухачами. Але є загальне правило – це пристосовувати кожен урок під особисті потреби того, кого вони навчають. Тож місіонери проводять багато часу, діючи за обставинами.

5. Їм не платять, але це приносить їм велику користь.

Бути місіонером – це багато роботи, але грошове утримання досить невелике. Фактично, місіонерам взагалі не платять. Насправді це вони оплачують свою місію. І вони роблять це добровільно – і навіть охоче. Тому що вони насправді люблять те, що роблять. Вони їдуть на місію, бо хочуть цього. Вони отримують задоволення від особистого росту. І ще більше вони раді бачити, як завдяки євангелії змінюються життя тих, кого вони навчають.

6. Ви можете говорити з ними особисто або за допомогою Інтернету.

Якщо вам так зручніше, ви можете спілкуватися з місіонерами онлайн. Вони дадуть відповідь на ваші запитання про євангелію Ісуса Христа, про мормонів і про Церкву Христа в наші дні. Не варто турбуватися про те, що будете почуватися зобов’язаним або відчуєте, що вас затягує більше, ніж ви хочете. Тільки вам вирішувати, скільки ви захочете дізнатися.

7. Вони поважають своїх матерів, закон і ваш час.

Місіонери – не настирливі представники торгових фірм, які ходять по домівках пропонуючи свій товар. Вони – приємні люди, які просто хочуть допомогти. Вони намагаються робити зустрічі короткими і по суті – максимум годину. Якщо ви попросите їх піти – вони підуть. Якщо ви схочете поговорити з ними знову, але зайняті – вони підлаштуються під ваш графік.

8. Не всі з ними згодні, але більшості людей вони подобаються.

Коли люди спілкуються з місіонерами, можуть траплятися різні речі. Навіть якщо люди вирішують припинити зустрічі з місіонерами, зазвичай вони відчувають, що досвід спілкування з ними був позитивним. Тому що місіонери, як правило, приємні люди, які просто хочуть допомагати іншим. Тому ви, швидше за все, побачите, що місіонери енергійно беруться за справу і служать суспільству завжди, коли випадає можливість.

9. Багато людей все ж таки погоджуються з ними.

Життя мільйонів людей змінилися завдяки урокам з місіонерами. По всьому світу мормонські місіонери діляться посланням щастя про план Бога і божественну місію Ісуса Христа. Це чудова звістка, яка має силу надихати і змінювати на краще.

10. Вони просто наслідують Його приклад.

Ходити всюди, говорячи про Бога, – це не щось нове. Так робив Ісус Христос, коли був живий. Після своєї смерті та Воскресіння, саме це Він доручив робити своїм учням. Це стосується і нашого часу. Хоча імена місіонерів на цих чорних табличках можуть бути абсолютно різними, найважливіше ім’я – Ісус Христос – завжди залишається незмінним і є частиною назви нашої церкви. Так є, і так було завжди – місіонери несуть Його послання.

Ця стаття була написана англійською мовою та опублікована на сайті mormon.org. Переклад Тамари Мартиненко.

 

зустрітись з місіонерами

 

Також Ви можете подивитись коротке відео (менше 3 хвилин) про мормонських місіонерів:

 

 

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]