Коли члени Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів («Мормони») постійно згадують ім’я Джозефа Сміта, засновника Мормонської церкви (1830), люди задаються питанням, за кого вони вважають його. Чи поклоняються мормони Джозефу Сміту? Чи дійсно вони християни, як вони стверджують?

 Зображення мормонського Пророка Джозефа Сміта

Мормони глибоко поважають Джозефа Сміта, але він не той, кому вони поклоняються

З яких причин здається, ніби мормони поклоняються Джозефу Сміту

Джозеф Сміт дійсно надзвичайно культова фігура в Церкві Ісуса Христа Святих останніх днів. По-перше, він має авторитет як засновник Церкви. Кожен, від місіонерів до маленьких дітей, звертається до нього, говорячи про мормонські вірування. Є новели, статуї та фільми, що оповідають його історію.

На перший погляд і, може, навіть на мить, може здатися, що мормони можуть поклонятися цій персоні. Вони читають і досліджують його вчення. Вони звертаються до його проповідей та використовують приклади з його життя, щоб підбадьорити та надихнути. Мормони говорять про Джозефа Сміта подібно до того, як багато християн говорить про Апостола Павла, часто цитуючи його. Зважаючи на благоговіння та увагу навколо однієї людини, легко подумати, що мормони поклоняються Джозефу Сміту. Це може здивувати когось, але згідно з їхнім власним вченням – вони просто не можуть цього робити.

: Ілюстрації Першого видіння Джозефа Сміта, у якому він бачить Бога Батька та Ісуса Христа

Перше видіння. У цьому видінні Пророк Джозеф Сміт бачив Бога-Батька та Його Сина,                                                              Ісуса Христа, та спілкувався з ними

Чому Джозеф Сміт така важлива фігура для мормонів

Отже, чому всі фанфари та увага сконцентровані на Джозефі Сміті? Відповідь на це питання водночас духовна и логічна. Без Джозефа Сміта та віри в його історію було б неправомірно стверджувати, що він відновив церкву, що втратила свою владу після того, як Ісус Христос піднісся на небо та його апостоли були вбиті. У той час як Церква Ісуса Христа Святих останніх днів поклоняється Ісусу Христу, Джозефа Сміта вважають Його знаряддям для відновлення Євангелії світові. Без нього та його свідчення про Бога-Батька та Його Єдинонародженого Сина Ісуса Христа (Перше видіння), Книга Мормона, відновлення Священства, сучасне одкровення та інші пророчі заяви так і залишилися б втраченими або стали б недійсними.

Хоча усі ці вчення суттєві для віри та переконань мормонів, їх служіння сконцентроване та має бути сконцентрованим на Господі Ісусі Христі. Книга Мормона важлива як писання здебільшого через те, що вона є ще одним свідченням про Ісуса Христа, як це проголошується на обкладинці. Вони моляться в ім’я Ісуса Христа, люблять, шанують та навчають про Його благочестиве життя, і вірять, що люди можуть бути спасенними та повернутися в присутність Господа тільки через страждання та смерть Спасителя. Кінцева мета всього, що вони роблять, від молитов до вивчення Писань, до всього, чому вони навчають у своїх молитовних будинках та храмах – це допомогти їм навернутися до Христа та стати подібними до Нього.

Через те, що мормони вірять, що всі ми живемо зараз в «останньому розподілі часів» перед Другим Пришестям Ісуса Христа, Джозеф Сміт, який є першим Пророком цього розподілу, особливо шанується членами Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів.

Отже, кому поклоняються мормони?

Подібно до древніх Пророків Авраама та Мойсея, мормони прославляють Джозефа Сміта як людину, яка виконала волю Бога. Він є важливою фігурою, бо вірити в те, що він зробив, – значить розуміти, як саме живуть мормони. Чи поклоняються мормони йому? Ні. Але часто це може сприйматись саме так, бо він відіграє важливу роль у тому, як і чому мормони поклоняються Ісусу Христу.

Якщо у вас є питання про Джозефа Сміта і ви хотіли б обговорити їх із членом Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів, будь ласка натисніть на це посилання та зайдіть в «чат» або просто надішліть електронного листа на [email protected].

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Latest posts by Позаштатний працівник (see all)