Багато в чому Різдвяна пора може бути хаотичним і напруженим часом для сімей, але зовсім не обов’язково має бути саме так! Ось кілька способів як запросити мир – і Князя миру – на ваше свято.

1. ЧАСТО ГОВОРІТЬ ПРО СПАСИТЕЛЯ

Якщо розмови про Спасителя ще не стали звичними у вашій родині, введення їх у повсякденне життя може спочатку здатися незручним або вимушеним, але немає кращого часу для того, щоб розпочати це, ніж Різдво. Запросіть членів сім’ї за вечерею по черзі поділитися тим, як вони відчували Його вплив на своє життя цього дня, поділіться своїми почуттями про Спасителя або поділіться тим, що ви пережили, або тими благословеннями, які у вас були.

2. ПОСТАВТЕ ВЕРТЕП

Якщо ви хочете, щоб цього Різдва у вашому домі панував мир, найпростіше почати з фізичного зображення Князя миру. Наявність різдвяного вертепу на видному місці у вашому будинку або дитячого набору фігурок, з якими можуть грати ваші малюки, – це чудовий спосіб у цей святковий час дати можливість справжній причині, через яку ми святкуємо Різдво, проникнути у повсякденне життя вашої родини.

3. СЛУЖІТЬ ІНШИМ

Служіння іншим – один з найкращих і найефективніших способів запросити Духа в свої серця і домівки. У багатьох сім’ях вже існує традиція під час свят щорічно служити тим, кому менше пощастило в житті, або в пунктах роздачі продуктів харчування, або в притулках, або на акціях зі збору іграшок. Ви також можете звернути увагу на тих, хто живе з вами по сусідству, навчається в школі з вашими дітьми, працює разом з вами, щоб знайти способи допомогти тим, хто мовчки бореться із труднощами або самотній у цю пору року.

4. ЧИТАЙТЕ РАЗОМ

Неважливо, чи читаєте ви від Луки 2 або Різдвяну історію Чарльза Діккенса, читання вголос допоможе створити атмосферу спокою і тиші в той час, як ваша сім’я разом читає, а те, що ви проведете цей спокійний час разом всією сім’єю, може стати довгоочікуваним перепочинком від святкової метушні.

5. НЕ ВІДМОВЛЯЙТЕ СОБІ У ЗАДОВОЛЕННІ СТВОРЮВАТИ СПОГАДИ З БЛИЗЬКИМИ

Хоча це, безумовно, був складний рік, коли-небудь, коли ми всі озирнемося на 2021 рік, ми, ймовірно, будемо вдячні за весь час, який нам пощастило провести з нашими сім’ями. І якщо в цьому році ви відчували, що божеволієте або нудьгуєте, то Різдво зовсім не нудна пора! Чи співаєте ви колядки сусідам (на безпечній відстані), чи граєте в ігри у відеочаті або разом вдома щось печете, грудень – це особливо прекрасний час, повний веселощів, який ви можете провести з тими, кого любите найбільше.

6. ДИВІТЬСЯ РІЗДВЯНІ ФІЛЬМИ

Є багато фільмів, присвячених народженню Спасителя, у тому числі нова версія Церкви, «Немовля Христос», але безліч класичних святкових фільмів, таких як «Як Грінч  украв Різдво», «Це чудове життя» і «Світле Різдво», які також несуть у собі глибокий моральний зміст і послання служіння, христоподібної любові та важливості сім’ї.

7. ВІДДАВАЙТЕ ВІД ЩИРОГО СЕРЦЯ

Старий вислів «Важливий не подарунок, а увага» зазвичай стосується поганих подарунків, але думки, які ви вкладаєте в подарунок – поганий або гарний – справді мають значення. Якщо ви ще не закінчили робити різдвяні покупки, задумайтеся на хвилину про справжні бажання, потреби та інтереси людини, якій ви робите подарунок, перш ніж щось купувати. Або зробіть подарунок своїми руками! У багатьох сім’ях також приділяється більше уваги тому, щоб дарувати подарунки у вигляді прогулянки, побачення або заходу, замість іграшок або дрібничок, щоб такий подарунок мав глибокий сенс і запам’ятався.

8. СПІВАЙТЕ РІЗДВЯНІ ГІМНИ

Президент Езра Тефт Бенсон сказав: «Надихаюча музика може наповнити душу небесними думками, спонукати людину до праведних вчинків або принести душі спокій». Різдвяні гімни не виняток. Такі гімни, як «Світе, зустрінь свого Творця» і «Давно-давно те сталось Різдво», можуть нагадувати нам про чисту радість, яку ми можемо відчувати завдяки народженню Спасителя і всьому Його життю. А такі гімни, як «Тиха ніч, ніч свята» і «О ти, містечко Віфлеєм», приносять почуття спокою та благоговіння через найкращий і найцінніший  подарунок Небесного Батька – Його Сина.

9. СЛІДУЙТЕ ПІДКАЗКААМ КАЛЕНДАРЯ «ОСВІТИ ЦЕЙ СВІТ»

У церковному календарі щоденного служіння «Освіти Цей Світ» є прості і легкі способи завершити 2021 рік на оптимістичній ноті, поділившись вдячністю в соціальних мережах, проводячи гарно час з сім’єю, приділяючи час особистим роздумам та служінню іншим.

Ця стаття була написана Haley Lundberg та опублікована на ldsliving.com під назвою «9 ways to make your home more peaceful this Christmas»

Українська © 2020 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2020 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.