спокута ісуса христа

Витяг з книги Теда Р. Каллістера «Нескінченна Спокута»

Одного недільного наш син-підліток стояв поруч з двома іншими священиками, щоб прислужувати причастя, як вони вже це робили багато разів. Вони підняли білу скатертину і були дуже збентежені, бо там не було хліба. Один з них непомітно прослизнув у кімнату, де готується причастя, сподіваючись знайти там хоч трохи хліба. Там не було взагалі нічого. Нарешті наш стурбований син підійшов до єпископа і розповів йому про цю проблему. Тоді мудрий єпископ встав, пояснив громаді ситуацію і запитав: «Що було б, якби сьогодні стіл для причастя був порожній через те, що не було б Спокути?» Я часто думав про це – що було б, якщо б не було хліба через те, що не було б розп’яття, не було б води через те, що не було б пролиття крові? Якби не було Спокути, які були б наслідки для нас? Звичайно, зараз це неактуальне питання, але, з іншого боку, він відображає нашу повну залежність від Господа. Коли ми ставимо це питання та відповідаємо на нього, це тільки посилює наше розуміння необхідності Спасителя і вдячність за Нього. Ті наслідки, які могли б бути, навіть для «праведників», якби не було викупної жертви, розбурхують самі глибини людських емоцій.

По-перше, не було б ніякого воскресіння, або, як було сказано в чіткому формулюванні Якова: «Ця плоть повинна була б полягти, щоб гнити і розпадатися, перетворюючись на матір-землю, щоб ніколи більше не встати» (2 Нефій 9:7) .

По-друге, наші духи підкорялися б дияволу. Він мав би «всю владу над вами» і «накла[в би] свою печать на вас» (Алма 34:35). Фактично ми стали б такими самими, як він, навіть «ангелами дияволові» (2 Нефій 9:9).

По-третє, ми були б «недопущеними у присутність нашого Бога» (2 Нефій 9:9), щоб завжди залишатися з батьком брехні.

По-четверте, ми б «терпіли нескінченну муку» (Мосія 2:39).

По-п’яте, ми втратили б надію, тому що, «коли ж бо Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна також і віра ваша… Коли ми надіємося на Христа тільки в цьому житті, то ми найнещасніщі від усіх людей» (1 Коринтян 15:14,19).

Одного разу мене попросили виступити з промовою біля могили однієї хорошої людини, яка померла. Перед службою я зустрівся з його сім’єю в морзі. З поведінки присутніх було очевидно, що покійного дуже любили і сумують за ним. Протягом декількох хвилин, коли сім’я зібралася навколо труни, я намагався сказати кілька слів поради і втішання. Потім прозвучали слова молитви, і всі пішли на поховальну службу біля могили. Однак я затримався досить довго, щоб побачити, як зажурена вдова востаннє підійшла до труни, ніжно поцілувала свого коханого супутника в лоб і сказала: «До побачення, любий, я люблю тебе». Яким безглуздим було б життя, якби це прощання було назавжди. Так це й було б без Спасителя.

Якби не було Спокути, кожен схід сонця був би нагадуванням про те, що одного разу сходу не буде, що смерть над кожним з нас здобуде перемогу, а могила матиме жало. Кожна смерть була б трагедією, а кожне народження – трагедією в зародку. Кульмінація любові між чоловіками й дружинами, батьками й синами, матерями й дочками загинула б в могилі, щоб більше не повстати. Без Спокути марність замінила б мету, безнадійність замінила б надію, а нещастя замінило б щастя. Старійшина Меріон Дж. Ромні сказав, що якби не було Спокути, то «вся мета створення землі і нашого життя на ній закінчилася б невдачею». Президент Девід О. Маккей в зв’язку з цим цитує Джеймса Л. Гордона: «Собор без вікон, обличчя без очей, поле без квітів, алфавіт без голосних, континент без річок, ніч без зірок і небо без сонця – це все не було б так сумно, як… душа без Христа». Розмірковувати про такий світ, як цей, було б найвідчайдушнішою думкою, яка могла б затьмарити розум чи засмутити серце людини. Але, на щастя, Христос є, і Спокута була, і вона нескінченна для всього людства.

Ця стаття була написана Тедом Р. Каллістером та опублікована на ldsliving.com під назвою «5 Ways Life Would Be Radically Different If Christ Never Made His Atonement»

Українська © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | Englsih © 2019 LDS Living, A Division of Deseret Book Company.

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Latest posts by Позаштатний працівник (see all)