Як ви оцінюєте успішне Різдво?

Отримуючи більше подарунків за вигідною ціною на Чорну п’ятницю? Маючи все загорнуте та під ялинкою за тиждень до Різдва? Чи розставляючи всі різдвяні прикраси наступного дня після Дня подяки? Як щодо доставки тарілок різдвяного печива всім сусідам вчасно? А може перешкоджанням вашим дітям їсти те печиво до того, як його доставлять?

Те, як ви оцінюєте якість різдвяного сезону, базується на більш духовній стороні речей?

Чи це означає більше служити іншим? Допомагати бідним? Брати участь у різдвяному вертепі у вашому районі? Приєднатися до співу про Месію? Або витрачати більше часу на вивчення життя Спасителя?

Різдво (і дні, що передують йому) має обертатися навколо Того, Чиє народження ми святкуємо, але це також час, щоб показати родині та друзям, як ми їх любимо та дбаємо про них. Знайти баланс у цей напружений час – це виклик, але ми придумали сім способів зробити цей святковий сезон більш духовним і менш напруженим для вашої родини за допомогою чарівного мистецтва спрощення Різдва:

1. Менше прикрашайте

Вінок, ялинка, гірлянда, маленьке різдвяне село, святкове сервірування столу, надувний різдвяний декор на відкритому повітрі… І так далі, і далі, і тому подібне… То що, якщо прибрати одну або дві з цих речей? Створіть різдвяний образ за допомогою вінка та ялинки і вашого улюбленого вертепу. І все.

Цінні моменти, пов’язані з прикрашанням, можна провести з близькими людьми (як до, так і після Різдва, коли вам доведеться займатися прибиранням). Ця філософія особливо корисна для тих залежних від Пінтересту, які відчувають, ніби їм потрібно зробити всі 42 запропоновані різдвяні вироби, щоб розмістити їх у своїх домівках («Гаразд, діти, все що в холодильнику – це на свята, ось вам пластівці з холодним молоком, Мівіна та одні й ті самі пісні, які грають на повторі протягом перших двох тижнів грудня, бо мама зайнята!»).

2. Зосередьтеся на двох або трьох якісних ідеях служіння іншим

Служіння є чудовим способом зосередити Різдво на Христі, особливо якщо ви залучаєте свою сім’ю до церковної кампанії #ОсвітиЦейСвіт. Але інколи два-три добре продуманих проєкти служіння можуть справити на ваших дітей більше враження, ніж 10 вчинків, зроблених поспіхом, щоб викреслити їх зі списку. Зібрати різдвяний кошик для нужденної сімʼї, або виконати музичну програму в будинку престарілих – дві чудові ідеї. Вони можуть зайняти трохи більше часу на підготовку, але віддача буде більшою, тому що ваші діти побачать зусилля, витрачені на їхнє виконання.

3. Сплануйте більше сімейного часу вдома

Це вірно! Скажіть «ні» деяким із тих різдвяних заходів і натомість залишайтеся вдома та грайте разом у настільні ігри, читайте книжки чи випікайте печиво. Сім’ї з маленькими дітьми часто тягнуть дітей на кожну зустріч зі Святим Миколаєм, світлове шоу та живий вертеп, які тільки можуть знайти, коли краще залишитися вдома та влаштувати вечірку з гарячим какао.

Стрес, пов’язаний з тим, щоб всі були готові та відвідали святкові заходи (які часто відбуваються ввечері, коли діти можуть бути втомленими або вередливими), може затьмарити уявну цінність таких заходів. Не хвилюйтеся — ви не обмежуєте свою дитину, якщо не чекатимете в черзі в торговому центрі, щоб сфотографуватися із Санта-Клаусом біля ялинки. Натомість посадіть дітей собі на коліна та почитайте їм книгу про справжнє значення Різдва.

4. Даруйте своїм дітям менше подарунків

Багато хто з нас пам’ятає традицію, згідно з якою кожна дитина отримувала багато дорогих подарунків, і час, який знадобився, щоб розгорнути їх у різдвяний ранок, не кажучи вже про фінансову складову та час, який витратили наші батьки на пакування подарунків, дотримуючись цієї традиції. У результаті останнім часом спостерігається тенденція до зменшення кількості подарунків, які отримує кожна дитина в сім’ї. Це зроблено не лише в цілях економії, а й просто для того, щоб зменшити потяг до матеріалізму та привілейованості, до яких може підштовхувати такий надмірний Різдвяний ранок.

Одна традиція, яка набирає великої популярності, пропонує зосередити уваги на трьох дарах (подібно до трьох дарів, які дарували Спасителю мудреці): те, що ти хочеш, те, що тобі потрібно, і те, що можна прочитати. Менша кількість подарунків означає меншу схильність зосереджуватися на отриманні та більшу схильність пам’ятати справжнє значення свята.

5. Позбудьтеся неприємних традицій

Якщо щороку мамина вечірка з обміну печивом перетворює її на напружений клубок нервів («Не користуйся гостьовим туалетом — я його щойно прибрала! Мене не хвилює, наскільки терміново тобі треба!» «Нікому не дозволено бути на кухні три дні! Мені потрібно спекти це печиво!»), тоді, можливо, настав час створити більш сімейну традицію, яка принесе дух Різдва всім. Те ж саме стосується будь-якої різдвяної традиції, яка, здається, забирає у вас завзяття до свят, просто згадуючи про це. Знову ж таки, згадайте, на чому ви зосереджені, і поставте запитання: «Чи принесе ця традиція більш духовне, чи більш напружене Різдво для нас?»

6. Будьте більш вдячними

Зачекайте, хіба це не те, що прийнято робити у листопаді? Насправді, якби ваша сім’я зосереджувалася на подяці після Дня подяки й аж до грудня, тільки подумайте, наскільки менше вона б турбувалась про списки бажань і листи Святому Миколаю. Нагадування нашим дітям і собі, що ми, швидше за все, перебуваємо в набагато кращій ситуації, ніж більшість у світі, зменшить стрес, який ми відчуваємо, коли наш бюджет просто не дозволяє купити все, що ми планували покласти під ялинку. Вдячність за наші матеріальні благословення має бути присутньою, щоб ми могли висловити нашу найглибшу вдячність нашому Спасителю, Ісусу Христу.

7. Щодня приділяйте час, щоб зосередитися на Спасителі

Зрештою, найкращий спосіб провести Різдво з меншим стресом і більшим успіхом — це знайти мир через Того, Чиє народження ми святкуємо. Якщо ви відкладаєте свій звичайний час для читання Святого Письма та молитви через божевільні святкові події чи потреби в покупках, є гарантія, що якість Різдва знизиться, а стрес підвищиться. Зрештою, Він тут, щоб нести всі ваші тягарі, але лише якщо ви Йому дозволите. Це включає тягар зосередження на справжньому значенні цього сезону та відкидання світської та матеріалістичної версії Різдва, яку нам нав’язують з усіх боків.

Пам’ятайте, що Його ярмо любе, а Його тягар легкий. Це просто. А «простий» і «різдвяний» природно поєднуються. Зрештою, саме дитина, народжена в простих яслах у простий спосіб, без пишно прикрашених різдвяних ялинок, безлічі шикарних подарунків чи великого святкового бенкету, прийшла на світ, щоб врятувати наші душі цими п’ятьма простими словами: «Покайтесь і прийдіть до Мене».

Ця стаття була написана англійською мовою та опублікована на сайті https://thirdhour.org/. Переклад Лії Міщенко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту faith.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]

Latest posts by Позаштатний працівник (see all)