імена ісуса

У Писаннях представлено багато імен та описів Ісуса Христа. Тут представлені деякі з імен, які характеризують Ісуса.

ВСЕМОГУТНІЙ

Ісус всемогутній; Він може повелівати стихіями та тваринами. У нього є влада над самою смертю.

НАРЕЧЕНИЙ

У притчі про десять дів Ісус – наречений. Чи будемо ми духовно готові приєднатися до Нього на бенкеті?

ХРИСТОС

Слово Христос є грецьким перекладом слова Месія, яке означає ‘визволитель народу’. Ісус звільняє всіх, хто приходить до Нього, відмовившись від своїх гріхів.

БОЖЕСТВЕННИЙ

Ісус – Син Божий, народжений Марією. Це робить Його і людиною, і Божеством.

КІНЕЦЬ ЗАКОНУ

У Нагірній проповіді Ісус навчав, що Він виконав Закон Мойсея, що практикувався давніми ізраїльтянами.

БОГ

Ісус – Бог. Разом з Богом Батьком та Святим Духом, Ісус Христос є частиною Божества.

СВЯТИЙ

Святий означає гідний поклоніння та вшанування. Члени Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів поклоняються Ісусові Христу щонеділі на церковних зборах і в повсякденному житті.

Я – Є

В Євангелії від Іоанна Ісус робить одне з найсміливіших заяв про Свою вічної сутності, коли Він проголошує: «Раніш, ніж був Авраам, Я – є!»

ІСУС

Ім’я, яким Марія назвала свою дитину, як повелів Архангел Гавриїл.

ЦАР

Як записано в літописах, Ісус був і буквально, і в духовному плані Царем Ізраїлю.

АГНЕЦЬ

Як передбачали стародавні ізраїльські звичаї, Ісус був бездоганним Агнцем, Який мав бути принесений в жертву, щоб все людство могло бути врятовано.

МЕСІЯ

Назва великого музичного твору Генделя, яке прославляє життя Ісуса, а також вказує на довгий список додаткових імен Ісуса з Книги Ісаї.

ЄДИНОНАРОДЖЕНИЙ

Популярний уривок з Івана 3:16 описує Ісуса як «Сина [Його] Єдинонародженого» і далі проголошує, що кожен, хто вірить в Ісуса, «не загин[е], але ма[тиме] життя вічне».

МИР

У нашому особистому житті одне з найважливіших імен Ісуса – Мир, бо ми можемо відчути мир, який приходить, коли ми пізнаємо Його і присвячуємо своє життя Йому.

ДУХ ОЖИВЛЯЮЧИЙ

Павло навчає, що так само, як Адам дав можливість усім людям мати фізичне тіло, Христос – «Дух оживляючий» – дає можливість всім людям мати духовне тіло.

ВИКУПИТЕЛЬ

Ісус відомий як Викупитель. Оскільки наші гріхи роблять нас негідними повернутися до Бога, Ісус викупив нас, заплативши за ці гріхи.

СПАСИТЕЛЬ

Одне з імен Ісуса, яке найчастіше використовується і найбільш відоме. Ісус рятує всіх, хто кається і живе за Його євангелією.

ІСТИНА

Ісус відомий як Істина, тому що на додаток до Його нескінченної жертві Ісус був великим учителем. Кожне слово, якого Він навчав, істинно і йому можна слідувати.

НЕЗМІННИЙ

Оскільки Ісус жив досконалим життям, на відміну від нас, у Нього не було необхідності змінюватися. Ми можемо бути спокійні, знаючи, що, оскільки Ісус живе сьогодні, Він все ще той самий, і завжди протягуватиме нам руку допомоги з любов’ю.

ВИНОГРАДНА ЛОЗА

Ісус Христос є Виноградною лозою, тому що джерело духовної підтримки та влади виходить від Нього.

СЛОВО

«Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово.»

ПРИКЛАД ДЛЯ НАСЛІДУВАННЯ

Оскільки Ісус жив досконалим життям, ми можемо наслідувати Його приклад у всьому.

МАЛА ДИТИНА

Про Ісуса як про маленьку дитину мало що відомо, але історія Його народження і навчання в храмі в дитинстві продовжує надихати.

ЦАР СІОНУ

Коли Ісус повернеться на Землю, Він буде правити як Цар.

Ця стаття була написана англійською мовою Крістофером Д. Каннінгемом і опублікована на сайті thirdhour.org. Переклад Людмили Данієл.

The following two tabs change content below.

Mila

Люблю євангелію і Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів. Хочу, щоб усі могли відчути щастя, яке приносить євангелія. / Люблю евангелие и Церковь Иисуса Христа Святых последних дней. Хочу, чтобы все могли испытать счастье, которое приносит евангелие.