пливучи хвилями сумнівів

Я думав, що потону. Я катався на дошці для бодібордингу на північному березі острова Оаху, і величезні хвилі одна за одною затягували мене під воду. Я потрапив в складну ситуацію і не знав, що робити. Поки я випльовував пісок, голос Духа тихо сказав мені – не словами, а посланням, яке прийшло до мене так само ясно, як голос.

Якщо висловити це словами, то приблизно вийде: «Коли хвиля буде поруч, просто пірни прямо в неї».

Я зрозумів. Я прислухався до цієї поради, і вона спрацювала! Впевнений в собі, я пірнав в чергову стіну води, кожного разу з’являючись на іншому її боці з широкою посмішкою на обличчі. Я тільки-но знайшов спосіб, який був мені потрібен, щоб успішно вижити в непередбачуваній воді.

Я раніше вже отримував цей самий урок в житті, хоча не усвідомив цього в той час. Коли мій друг розповів мені про Церкву, мені було 17 років, і я відразу ж отримав особисте одкровення, хоча в той час я не знав, що це було. Воно стало частиною того, що я назву «потоками світла», які, здавалося, сяяли з небес. Хоча я виріс в релігійній сім’ї і мав віру в Бога, я ніколи раніше не бачив і не відчував нічого подібного – початку свідчення, «доказ небаченого» (Євр 11:1).

«Бо наша Євангелія не була для вас тільки у слові, а й у силі, і в Дусі Святім, і з великим упевненням» (1 Солунян 1:5).

Я був надто схвильованим, щоб поділитися цим духовним досвідом зі своїми батьками, але коли я це зробив, то, скажімо так, вони були не в захваті від ідеї, що я маю якесь відношення до мормонської Церкви. Вони були сповнені рішучості вправити мені мізки, як і будь-які хороші батьки, і частково їхнє рішення полягала в тому, щоб дати мені купу матеріалів для читання, які були досить критичні по відношенню до Церкви, її історії та вчення. Складені в купу, книги та друковані тиради з часом виросли до фута заввишки. Я ніколи раніше не спостерігав такого рівня критики когось або чогось. Я зрозумів, що на карту поставлене щось велике.

Незворушний і сповнений надії, я занурився з головою в кризу, що передувала вірі.

Незворушний і сповнений надії, я занурився з головою в кризу, що передувала вірі. Я прочитав більшу частину того, що дали мені мої батьки, а інші матеріали знайшов сам. Я намагався бути неупередженим, хоча мене відштовхував всепроникний і гнітючий негатив.

«А те, що не напучує, не є від Бога, і є темрявою» (УЗ 50:23).

З цих матеріалів я дізнався багато речей, які не часто обговорюються в Церкві. Я прийшов до висновку, що ці голоси осудливі, темні, суперечливі, оманливі – одним словом, важкі. Темрява була в прямому контрасті з потоками світла, які я відчував на початку моєї подорожі. Якщо, як писав Павло, «А плід Духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра [і] лагідність» (Галатам 5: 22-23), то це був зовсім інший вид плоду.

Світло з’явилось як певний духовний код, який я поступово починав розуміти. «Іди до світла, – здавалося, казав він. – Там ти знайдеш спокій».

Після декількох тижнів блукання холодними водами сумнівів, світло з’явилось в моїй душі; знову цей знайомий тихий голос, який ми повинні уважно слухати, голос, який приносить спокій душі та розуму. Світло з’явилось як певний духовний код, який я поступово починав розуміти. «Іди до світла, – здавалося, казав він. – Там ти знайдеш спокій».

Я відчував, що ці слова були правильними. Я відчував, що вони істинні. Я дослухався цієї поради і незабаром зрозумів, що чим більше я слідував за світлом, тим більше воно слідувало за мною.

«Поклади довіру свою на Того Духа, Який веде чинити добре – так, чинити справедливо, ходити покірно, судити праведно; і це є Мій Дух … який просвітить твій розум [і] сповнить твою душу радістю;

І тоді знатимеш ти, тобто через це знатимеш ти все, що ти побажаєш від Мене стосовно праведного, з вірою, віруючи Мені, що отримаєш» (УЗ 11:12-14).

Що ж, особисте одкровення мало вирішальне значення для мого розуміння і зростання. Це було все, що мені потрібно, щоб скинути ланцюги чужих сумнівів і увійти в більш чисті води, води хрищення. З того часу я став більш чітко відрізняти світло від темряви, що зробило мій шлях ясним і рівним. Я зрозумів, що коли я повернувся обличчям до світла, всі тіні опинилися за моєю спиною.

«Вам дано судити, щоб ви відрізняти добро від зла; і спосіб відрізняти є настільки простим, щоб знати вам досконалим знанням, як денне світло від темної ночі.

Бо знайте, Дух Христа дано кожній людині, щоб вона відрізняла добро від зла; ось чому я показую вам, як саме судити; бо все, що запрошує творити добро і переконує вірити в Христа, послано силою і даром Христа; ось чому ви можете знати досконалим знанням, що це є від Бога» (Мороній 7:15-16).

У той час голос Духа став моїм особистим компасом. Щоб усвідомити, що таке одкровення, мені знадобилось багато проб і помилок, але з часом мені стало легше отримувати відповіді постійно. На цьому шляху я дізнався, що мої проблеми і питання – моя відповідальність, а не чиясь ще. Я вирішую їх на свій розсуд. Оскільки я застосовував це протягом багатьох років, я досяг високого рівня успіху в отриманні відповідей або, принаймні, душевного спокою, якого я потребую, поки чекаю їхньої появи.

«Не сумнівайтеся, але вірте … і прийдіть до Господа всім серцем вашим, домагайтеся свого власного спасіння з страхом і тремтінням перед ним» (Мормон 9:27).

Надалі мені довелося пірнати в безліч хвиль невпевненості, але завдяки тому, чого Дух навчив мене раніше перед обличчям випробувань і питань, я навчився виринати на іншому боці з посмішкою.

Я зрозумів значення слів «Просіть, і буде вам дано» (Матвія 7:7), усвідомив чітку різницю між світлом і темрявою, зрозумів, як слухати втішний голос Духа, і чому я повністю можу довіряти цьому голосу. Пізніше мені довелося пірнати в безліч хвиль сумнівів, але завдяки тому, чого Дух навчив мене раніше перед обличчям випробувань і питань, я навчився виринати на іншому боці з посмішкою.

Ця стаття була написана англійською мовою Майклом Фіцджеральдом та опублікована на сайті lds.org. Переклад Тамари Мартиненко.

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Авторское право © 2019 Faith.in.ua. Все права защищены.
Этот сайт действует независимо от Церкви Иисуса Христа Святых последних дней (иногда называемой «мормонской Церковью»). Выраженное здесь мнение не всегда отражает позицию Церкви. Точка зрения отдельных людей является их личной ответственностью и не всегда отражает позицию Церкви. Чтобы ознакомиться с официальной позицией Церкви, посетите сайты LDS.org или Mormon.org.

Pin It on Pinterest